Προς το περιεχόμενο

Νέα GeForce GTX 1060 από την Nvidia χωρίς υποστήριξη SLI και από τα $249


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν χρειάζεται sli σε τέτοιες κάρτες με λίγα λόγια η nvidia σας δείχνει τον δρόμο.Σε 1080p αρκεί μία gtx 1060 και σε μεγαλύτερες αναλύσεις αρκούν οι 1070/1080.

To πιο λογικο ειναι οτι δεν χρειαζεται,το θεμα ειναι οτι η nvidia δεν υποστηριζει το sli οχι για να ''μας δειξει το δρομο'' αλλα γιατι ενα sli 1060 μπορει να ναι κοντα σε μια 1070 με αρκετα λιγοτερα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η αγορά έχει ξεφύγει,με 200 ε έπαιρνες το 2012 μια κάρτα για 1080p ,τώρα η ''καταναλωτική 1060'' έχει 400 ε πάλι για 1080p.

Και κάποιοι εδώ παραπονιέστε για την απουσία sli.

Και όλα αυτά με ένα υποτιθέμενο dx12 που θα 'αναβάθμιζε' δωρεάν τις υπάρχουσες κάρτες !

Βέβαια μετά μάθαμε οτι δεν υποστηρίζουν απόλυτα το πρότυπο παρολα αυτά βάλτε όλοι windows 10 :-) για να έχετε τα οφέλη όταν και αν.

Γι'αυτό αναρωτιέμαι λοιπον ,έχει πάρει κανείς σας μισθό μήνα 300 ε ; Αν το πάρει.

Δε νομίζω ​:-)

Κάνε sli 2 μισθούς και φάε ξέρεις τι :-)

Φόρουμ με μέλη που δεν έχουν καμμία σχέση με τη πραγματικότητα.

Η NVIDIA σας δείχνει το δρόμο της μεσαίας κάρτα στα 400 ε και η AMD σας ψήνει το Mainboard και σας δείχνει το δρόμο για αλλάγη Η/Υ!

Και στο ''δημοκράτη'' που θα πατήσει το delete με τις υγειές σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιο λογικο ειναι οτι δεν χρειαζεται,το θεμα ειναι οτι η nvidia δεν υποστηριζει το sli οχι για να ''μας δειξει το δρομο'' αλλα γιατι ενα sli 1060 μπορει να ναι κοντα σε μια 1070 με αρκετα λιγοτερα λεφτα.

Σκέψου πρίν γράψεις,μια 1070 έχει 550 ευρώ στα ελληνικά καταστήματα.Πόσο λιγότερα χρήματα θα έχουν 2 1060.Γύρω στα 300 θα έχει η 1060 μπορεί και παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου πρίν γράψεις,μια 1070 έχει 550 ευρώ στα ελληνικά καταστήματα.Πόσο λιγότερα χρήματα θα έχουν 2 1060.Γύρω στα 300 θα έχει η 1060 μπορεί και παραπάνω.

Ισχυει εκανα λαθος,2χ 1060 θα πλησιαζαν μια 1080 με λιγοτερα λεφτα οχι μια 1070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά έχει ξεφύγει,με 200 ε έπαιρνες το 2012 μια κάρτα για 1080p ,τώρα η ''καταναλωτική 1060'' έχει 400 ε πάλι για 1080p.

Και κάποιοι εδώ παραπονιέστε για την απουσία sli.

Και όλα αυτά με ένα υποτιθέμενο dx12 που θα 'αναβάθμιζε' δωρεάν τις υπάρχουσες κάρτες !

Βέβαια μετά μάθαμε οτι δεν υποστηρίζουν απόλυτα το πρότυπο παρολα αυτά βάλτε όλοι windows 10 :-) για να έχετε τα οφέλη όταν και αν.

Γι'αυτό αναρωτιέμαι λοιπον ,έχει πάρει κανείς σας μισθό μήνα 300 ε ; Αν το πάρει.

Δε νομίζω ​ :-)

Κάνε sli 2 μισθούς και φάε ξέρεις τι :-)

Φόρουμ με μέλη που δεν έχουν καμμία σχέση με τη πραγματικότητα.

Η NVIDIA σας δείχνει το δρόμο της μεσαίας κάρτα στα 400 ε και η AMD σας ψήνει το Mainboard και σας δείχνει το δρόμο για αλλάγη Η/Υ!

Και στο ''δημοκράτη'' που θα πατήσει το delete με τις υγειές σου :-)

Κάτσε ρε φίλε, νταβατζή σε βάλαμε στο πορτοφόλι μας.

Εγώ τώρα βγάζω πολύ περισσότερα από τα 300 το μήνα, που ναι έχω δουλεψεί και για τόσα. Γιατί είμαι εκτός πραγματικότητας να πάρω μία κάρτα που άνετα την αντέχει το πορτοφόλι μου; Επειδή δεν την αντέχει το δικό σου;

 

Το τι έχω διαβάσει σήμερα στο insomnia δεν λέγεται.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η nvidia εχει 3 νεες καρτες στην αγορα και η amd μονο μια!

ε μα ναι. κλασσικο στανταρ για να διαλεξει κανεις καρτα γραφικων. 

 

γτ να μην κανεις 1060 sli? μπορεις να παρεις μια τωρα, και μετα απο 2 χρονια να παρεις αλλη μια used για να κανεις μια φθηνη αναβαθμιση. φυσικα αυτο δεν το κανεις αμα εισια ατομο που τα θελει ολα σε max settings

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μα ναι. κλασσικο στανταρ για να διαλεξει κανεις καρτα γραφικων. 

 

γτ να μην κανεις 1060 sli? μπορεις να παρεις μια τωρα, και μετα απο 2 χρονια να παρεις αλλη μια used για να κανεις μια φθηνη αναβαθμιση. φυσικα αυτο δεν το κανεις αμα εισια ατομο που τα θελει ολα σε max settings

Με τις 1060 δεν κάνεις sli!

 

*Νέα GeForce GTX 1060 από την Nvidia χωρίς υποστήριξη SLI και από τα $249*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος λέει σας δείχνει το δρόμο η nvidia.

Άμα ήθελα να μου δείχνει τον δρόμο ρε μάστορα θα έπαιρνα GPS όχι κάρτα γραφικών.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις 1060 δεν κάνεις sli!

 

*Νέα GeForce GTX 1060 από την Nvidia χωρίς υποστήριξη SLI και από τα $249*

το ξερω -_-

το λεω γτ ολοι λενε οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις ετσι κ αλλιως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιο λογικο ειναι οτι δεν χρειαζεται,το θεμα ειναι οτι η nvidia δεν υποστηριζει το sli οχι για να ''μας δειξει το δρομο'' αλλα γιατι ενα sli 1060 μπορει να ναι κοντα σε μια 1070 με αρκετα λιγοτερα λεφτα.

Eχεις δικιο φιλε μου,ο μονος λογος που δεν εβαλαν sli ειναι οτι δεν θελουν να εχουν χασουρα σε 1080gtx...

Eκει στην Νvidia το marketing ψαχνει για κοροιδα...

Θελεις επιδοσεις 1080gtx...σκασε ενα 800αρι...

Εαν οι τιμες δεν πεσουν μεχρι το σεπτεμβρη σε 600αρι,θα παω σε 980gtx sli,εκτος και εαν δω οτι δεν επαρκουν τα 4gb..

Aπο την αλλη οσοι λενε για τα αρνητικα του sli θα συμφωνησω μονο για την καταναλωση και για τις θερμοκρασιες...

Πλεον οπως και να εχει τα games για να στρωσουν θελουν δυο-τρια patch,πραγμα που σημαινει οτι μεχρι τοτε εχουν στρωσει και τα sli profiles...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...