Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο για το thread.

Να ρωτήσω, απαιτεί ίντερνετ το game ε; Δηλαδή μπορείς να βγεις έξω και να παίζεις χωρίς νετ;

 

Θες ιντερνετ και GPS.. Πάντως εγώ που καθόμουν μέσα σε κτίριο στη δουλεία μου στο Σύνταγμα, είχε πολλά Pokestops στο range μου αρα τα πατουσα καθε 5 λεπτα και επαιρνα Pokeballs και items (φαντάσου το range του GPS καλύπτει ένα οικοδομικο τετράγωνο που εκει μεσα μπορεις να πιασεις τα Pokemon δεν χρειαζεται να πας ακριβως εκει που ειναι) οπότε που και που εμφανίζονταν Pokemon μονα τους και τα επιανα μεσα στο κτίριο.

 

Και με Ταξι που πηγα στη δουλεια, αν πηγαινε σχετικα αργα κατω απο 60χλμ, η εφαρμογη το καταλαβαινε σαν περπατημα οποτε και εκει μπορουσα και παταγα Pokestops στα γρηγορα.

 

Αναφορές απο το Reddit λένε οτι δεν τρώει πολλά δεδομένα, αλλά σίγουρα την μπαταρία την τελειώνει σχετικά γρήγορα

Ενδιαφέρον θα έχει να γράψετε όλοι τι ηλικίες είστε.. Ρώτησα κάτι παιδάκια 8-10 χρονών για τα Pokemon και δεν ήξεραν τι είναι χαχα..

 

Μου φαινεται το παιχνίδι θα έχει χρήστες 18-30 χρονών :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ 23 είμαι, παίζω από την πρώτη γενιά (Red/Blue/Yellow ή Κόκκινη/Μπλε/Κίτρινη αν προτιμάτε :P).

Άντε να βγει γενικά παντού και να φτιάξουν τους server. :P

 

Με το πλοίο το GPS δεν παίζει να το πιάνει για βήματα, ε;

Το λέω επειδή θα πάω μάλλον διακοπές την επόμενη εβδομάδα οπότε να μαζέψω αυγά και να εκκολαφθούν στο πλοίο. (ο βαρεμάρας ξέρω γω :P )

 

 

Πρέπει να πάρω powerbank. :|

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 23 είμαι, παίζω από την πρώτη γενιά (Red/Blue/Yellow ή Κόκκινη/Μπλε/Κίτρινη αν προτιμάτε :P).

Άντε να βγει γενικά παντού και να φτιάξουν τους server. :P

 

Με το πλοίο το GPS δεν παίζει να το πιάνει για βήματα, ε;

Το λέω επειδή θα πάω μάλλον διακοπές την επόμενη εβδομάδα οπότε να μαζέψω αυγά και να εκκολαφθούν στο πλοίο. (ο βαρεμάρας ξέρω γω :P )

 

 

Πρέπει να πάρω powerbank. :|

 

Χαχα, μπορει και να το πιανει γιατι ειναι σχετικα αργο το πλοιο.. Τα Pokestops να πατας γιατι δινουν Pokeballs, χρησιμα Items και  "εκκολαπτικούς θαλάμους αυγών" :P . Το παιχνιδι σου δινει εναν τετοιο που μπορεις να βαλεις ενα αυγο και οταν περπατας μετα απο 2-5-10 χλμ αναλογα το αυγο, αυτο σπαει και βγαινει Pokemon? (μαλλον, γιατι δεν εχει σπασει το δικο μου ακομα γιατι εχει πεσει ο σερβερ), αλλα μπορεις να εχεις και 2-3 εκκολαπτες ταυτοχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε huawei p8 στο μοναχο γερμανιας παρατηρω καποια κολληματα που ισως να οφειλοντε στο οτι δεν ειναι οφφισιαλ,

Στο περπατημα εξω δεν κινητε σωστα ο χαρακτηρας ας το πουμε και έτσι σαν να μενει στασιμος ενω εχω αριστη ληψη gps και ιντερνετ,νομιζω οτι προτιμω το κλασσικο handheld παντως,δεν με τραβηξε ιδιαιτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε huawei p8 στο μοναχο γερμανιας παρατηρω καποια κολληματα που ισως να οφειλοντε στο οτι δεν ειναι οφφισιαλ,

Στο περπατημα εξω δεν κινητε σωστα ο χαρακτηρας ας το πουμε και έτσι σαν να μενει στασιμος ενω εχω αριστη ληψη gps και ιντερνετ,νομιζω οτι προτιμω το κλασσικο handheld παντως,δεν με τραβηξε ιδιαιτερα.

 

Ειναι γενικα buggy ακομα, γιατι δεν αντεχει ο σερβερ.. Τις τελευταιες 24 ωρες τις μισες ειναι Down ο σερβερ..

 

Σχετικα με αυτο που λες, το εφε του χαρακτηρα σου στον χαρτη οταν περπατας κινείται πιο γρηγορα και σου δινει την εντυπωση οτι περπαταει στο ιδιο σημειο, αλλα σιγα σιγα παει στο σωστο σημειο..

 

Επισης εχουν θεματα οσοι στις ρυθμισεις στο Android εχουν ενεργοποιημενο το ψευδεις τοποθεσιες (allow mock locations).

 

Εμενα μου φανηκε βαρετο πριν τα 5 lvl, αλλα μετα που το εμαθα λιγο και εκανα και μαχες στα Gym ηταν πιο ωραιο σαν εμπειρια.. Επισης γυρω απο τα Gyms μπορεις να δεις κι αλλους εκπαιδευτες (αν υπαρχουν) και να παλεψετε μαζι για το Gym.

 

Ακομα δεν εχω καταλαβει πως κανεις ανταλλαγες Pokemon βεβαια, αλλοι λενε οτι γινεται αλλοι οχι, θελει ψαξιμο, και επισης δεν εχει μαχες μεταξυ των εκπαιδευτων, κατι που "λενε" και πιστευω και εγω θα το βαλουν στη συνεχεια.. 

 

Να καθεσαι πχ στη σταση του λεωφορειου και να παιζεις μαχη με αλλον απεναντι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι κάναμε σήμερα με μισή ώρα στο λεωφορείο :)

Έσπασε και το αυγό και τελικά βγήκε Bulbasaur (κατω δεξια φαινεται λιγο) :P

Οπότε τώρα έχω και Charmander και Bulbasaur.. Απ οτι φαινεται τα αυγα δινουν λιγο πιο rare Pokemon, ισως και για να μπορεσεις να τα εξελίξεις αφού είναι πολύ δύσκολο να πιάσεις 25 charmander ωστε να εχεις τα 25 candies που χρειαζεται για την εξελιξη.

13625141_10154213072806070_212987665_n.p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιοχη μου, νοτια προαστια σε κοντινη ακτινα δεν εχει τιποτα παντως. Και λεωφ. Βουλιαγμενης που ημουν σε καποια φαση εβλεπα κατι, αλλα ηταν πιο μακρια απο την ακτινα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιοχη μου, νοτια προαστια σε κοντινη ακτινα δεν εχει τιποτα παντως. Και λεωφ. Βουλιαγμενης που ημουν σε καποια φαση εβλεπα κατι, αλλα ηταν πιο μακρια απο την ακτινα μου.

 

Κέντρο γίνεται χαμός εχει καθε 50 μετρα και κατι αλλά και Νοτια Προαστια σχεδον σε καθε πλατεια και αγαλμα, εκκλησια κλπ εχει ή Gym ή Pokestops.

 

Και ακομα δεν ειναι επισημα στην Ελλαδα, οποτε θα μπουν πολλα περισσοτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κέντρο γίνεται χαμός εχει καθε 50 μετρα και κατι αλλά και Νοτια Προαστια σχεδον σε καθε πλατεια και αγαλμα, εκκλησια κλπ εχει ή Gym ή Pokestops.

 

Και ακομα δεν ειναι επισημα στην Ελλαδα, οποτε θα μπουν πολλα περισσοτερα

 

Ωραια καλο αυτο. Γιατι αυτη τη στιγμη το μοναδικο που μου βγαινει στον χαρτη ειναι στο αγαλμα της ειρηνης στη Βουλιαγμενη και σε ενα ακομα. Ποκεμον καταλαβαινεις οτι εχει στον χαρτη οταν βλεπεις κατι σαν μαυρακια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια καλο αυτο. Γιατι αυτη τη στιγμη το μοναδικο που μου βγαινει στον χαρτη ειναι στο αγαλμα της ειρηνης στη Βουλιαγμενη και σε ενα ακομα. Ποκεμον καταλαβαινεις οτι εχει στον χαρτη οταν βλεπεις κατι σαν μαυρακια

Δες τι γινεται στο κεντρο.. Οι μικροι μπλε κρυσταλλοι ειναι Pokestops (σημεια οπως μνημεια, εκκλησιες κλπ που τα πατας και σου δινουν items καθε 5 λεπτα) Οταν πας κοντα στους κρυσταλλους, ανοιγουν και γινονται μεγαλες μπλε pokeball οπως βλεπεις δεξια και αριστερα απο τον χαρακτηρα μου .. Οι ψηλες κατασκευες που εχουν και ενα Pokemon η έμβλημα πανω τους, ειναι γυμναστηρια και κανεις αγωνες εκει οταν εισαι πανω απο 5 lvl.

 

Τα ποκεμον δεν τα βλεπεις που ειναι, απλα εμφανιζονται ξαφνικα.. Καποια hint για το προς τα που μπορει να ειναι, ειναι αυτα τα "μαυρακια" που λες που μαλλον εννοεις τα φυλλα που εμφανιζονται που και που στο χαρτη (στη φωτο ειναι ακριβως στο σημειο που ειναι ο χαρακτηρας μου).

 

Αλλο ενα Hint για το που μπορει να ειναι ενα Pokemon ειναι κατω δεξια βλεπεις μια σκια (μαλλον ειναι το Pokemon Primeape ) και διπλα της σου δειχνει 3 πατημασιες, οποτε συνεχιζεις να περπατας και αν οι πατημασιες γινουν 2 και μετα 1 πας προς τον σωστο δρομο και ξαφνικα θα πεταχτει ο Primeape για να τον πιασεις.

 

13617444_10154213249046070_201002119_n.p

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω :o Της κακομοιρας γινεται. Εμενα ειναι σαν νεκροταφειο. Θα πρεπει να ριξω πολυ περπατημα, η να ειμαι καπου προς το κεντρο.  :-D  Τhanks for the tip!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 23 είμαι, παίζω από την πρώτη γενιά (Red/Blue/Yellow ή Κόκκινη/Μπλε/Κίτρινη αν προτιμάτε :P).

 

και εγω μια απο τα ιδια και μαλλον πρεπει να ειμαι η μειοψηφια που βρισκει το συγκεκριμενο τελειως ασκοπο.

 

Το μονο που εχει απο τα Pokemon παιχνιδια ειναι τα pokemon αυτα καθαυτα και μερικες ονομασιες.

 

Ουτε ετσι πιανεις τα pokemon στα υπολοιπα παιχνιδια,ουτε οι μαχες ειναι ετσι.Σαν ιδεα ειναι πρωτοτυπη αυτο ειναι σιγουρο αλλα η εκτελεση/υλοποιηση ειναι που την βρισκω ανουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δυστυχώς πάσχει σε κάποια πράγματα.

Και εγώ θα προτιμούσα τα wild pokemon που βρίσκεις να τα παλεύεις, τουλάχιστον να τα εξέλισες και έτσι όπως στα παιχνίδια.

 

Τουλάχιστον ας φτιάξουν διάφορα άλλα bugs για αρχή. :P

Πρέπει να πάρω powerbank μάλλον. :-( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...