Προς το περιεχόμενο

Samsung: Σπάει τα κοντέρ με τις νέες ταχύτατες UFS κάρτες μνήμης


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου για όλους είναι αναφαίρετο. Ο συμφορουμίτης ούτε έβρισε κάποιον, ούτε μίλησε υποτιμιτικά ούτε προσέβαλε κάποιον. Θα πρέπει ο moderator να εξηγήσει τους λόγους διότι δεν αναφέρεται κάτι στους όρους χρήσης για posts περι apple.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λόγους άγνωστους προς εμένα ο αγαπητός moderator billdanos αποφάσισε να σβήσει το σχόλιο μου. Αλλά το άφησε σαν παράθεση για να κάνεις το δικό σου. Αβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.

το κανει ολη την ωρα και εννοείτε σε ότι τον συμφερει του αρεσει/δεν αρεσει(εδώ προσφατα λεει καποιος είναι ηλίθιος οποιος στο παρελθον εχει πεθανει για την πατριδα του και απανταω εγω σε φαση σοβαρα φιλος είναι ηλιθιο να δινεις την ζωη σ για την πατριδα σου και εσβησε το δικο μου ποστ λοοολλ) με εχει κερασει απειρα μπαν δεν πειραζει πλεον απλα γελαω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λόγους άγνωστους προς εμένα ο αγαπητός moderator billdanos αποφάσισε να σβήσει το σχόλιο μου.

 

Μήπως γιατί το σχόλιο σου ήταν εντελώς εκτός θέματος, άσχετο με την είδηση γενικά και με μοναδική διάθεση να προκαλέσει flame?

 

Κατασκευάζει η Apple κάρτες μνήμης και δεν το ξέρω?

 

 

 

Ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας παιδιά. Ελάτε τώρα που δεν ξέρετε γιατί σβήνονται τα σχόλια σας...

Δεν γίναμε μέλη χθες εδώ μέσα. Μερικοί απλά το διασκεδάζετε να μεταμορφώνετε οποιαδήποτε είδηση σε κάτι που θα έχει σχέση με την Apple για να αρχίσει ο καθένας να λέει το μακρύ του και το κοντό του.

 

Αφού έχουμε ελευθερία λόγου ας μπαίνει ο καθένας να λέει τον πόνο του ασχέτως θέματος και είδησης. 

 

Προτείνω στην επόμενη είδηση με την Tesla, να κράξουμε πχ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Γιατί όσο σχέση έχει ένα Tesla με ένα ηλ. τσιγάρο, τόση σχέση έχει και η Apple με την παραγωγή UFS καρτών μνήμης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γιατί το σχόλιο σου ήταν εντελώς εκτός θέματος, άσχετο με την είδηση γενικά και με μοναδική διάθεση να προκαλέσει flame?

 

Κατασκευάζει η Apple κάρτες μνήμης και δεν το ξέρω?

 

 

 

Ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας παιδιά. Ελάτε τώρα που δεν ξέρετε γιατί σβήνονται τα σχόλια σας...

Δεν γίναμε μέλη χθες εδώ μέσα. Μερικοί απλά το διασκεδάζετε να μεταμορφώνετε οποιαδήποτε είδηση σε κάτι που θα έχει σχέση με την Apple για να αρχίσει ο καθένας να λέει το μακρύ του και το κοντό του.

 

Αφού έχουμε ελευθερία λόγου ας μπαίνει ο καθένας να λέει τον πόνο του ασχέτως θέματος και είδησης. 

 

Προτείνω στην επόμενη είδηση με την Tesla, να κράξουμε πχ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Γιατί όσο σχέση έχει ένα Tesla με ένα ηλ. τσιγάρο, τόση σχέση έχει και η Apple με την παραγωγή UFS καρτών μνήμης.

Αντίστοιχα θα έπρεπε να σβήσει και τα σχόλια αυτών που συνεχίζουν το flame. Όλα αυτά βέβαια εαν αυτός που έχει αναλάβει το ρόλο του moderator ήταν αντικειμενικός. Επίσης θα έπρεπε να μου εξηγήσει για πιο λόγο το έσβησε το σχόλιο μου για να μην λέει ο κάθε ένας ότι του κατέβει σαν δικαιολογία. Απλά τα πράγματα. Παρεμπιπτόντως έχω το iphone 6s plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα. Τώρα δε θα 'χω τι να λέω στα lagdroid fanboys περί της ταχύτητας των καρτών μνήμης, κάθε φορά που κοπανάνε αυτή την "έλλειψη" στο iPhone. :(

 

Σε πιο σοβαρό τόνο, βέβαια, καιρός ήταν να γίνει κάτι σ' αυτό τον τομέα. Οι κάρτες μνήμης είχαν μείνει σε τραγικά χαμηλά επίπεδα ταχύτητας εδώ και πολλά χρόνια. Στις μνήμες η αλήθεια είναι ότι η Sammy είναι μπροστά. :) Σ' αυτό τον κομμάτι την παραδέχομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας έναν πρόχειρο υπολογισμό, θα διαπιστώσετε ότι μπορείτε να μεταφέρετε ένα αρχείο του 1GB σε περίπου πέντε δευτερόλεπτα σε περίπου 6 δευτερόλεπτα (βασικά κάπου μέσα στο 7ο δευτερόλεπτο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως έχω το iphone 6s plus

 

Α έπεσες δηλαδή θύμα του marketing της Apple.

 

Γιατί ξέρεις ότι είναι γνωστό (εδώ ειδικά) ότι όσοι αγοράζουν προιόντα της είναι ή θύματα ή fanboys. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α έπεσες δηλαδή θύμα του marketing της Apple.

 

Γιατί ξέρεις ότι είναι γνωστό (εδώ ειδικά) ότι όσοι αγοράζουν προιόντα της είναι ή θύματα ή fanboys.

 

Ανελλιπώς πέφτω "θυμα" του marketing της Apple από το 3gs και έπειτα. Απλά επειδή θεωρώ ότι είναι αρκετά μονοχνωτη εταιρεία έγραψα το σχόλιο που έγραψα. Που να ήξερα ότι θα γίνω αιτία ξεσπασματος πυρκαγιάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους φαίνεται κάτι αντίστοιχο με την επανάσταση που έφεραν οι ssd στους υπολογιστές αλλα ανέκαθεν το πρόβλημα ήταν οτι δεν έβγαζαν οι κατασκευαστές αναγνώστες καρτων που να αξιοποιούν πλήρως τις γρήγορες κάρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια η apple δεν ειναι τεχνολογικη εταιρια, δεν παραγει κατι και δεν εχει r&d...μη μπερδευουμε ανομοια πραγματα...η σαμμυ ειναι κολλοσος και ομιλος επιχειρισεων που φτιαχνουν τα παντα...

 

το σημαντικο ειναι να δουμε τη θυρα σε κινητα γρηγορα...οσο πιο συντομα γινει, τοσο πιο γρηγορα θα πεσουν και οι τιμες τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...