Προς το περιεχόμενο

Σουρεάλ δηλώσεις και συζητήσεις


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζαμε στο δρόμο με τη μικρή πριν λίγο και έρχεται μια γρια να μου πει τον πόνο της. Το ρεζουμέ είναι:

 

 

"Εγώ τα πρόσεχα εφτά χρόνια τα παιδιά μου να μην γίνουν ομοφυλόφιλοι και ναρκομανείς και τώρα δεν με θέλουν. Βρες τι δουλειά κάνει ο γιός μου. Ο ένας επίκουρος καθηγητής και ο άλλος γιατρός. Εγώ ήμουν πρώτο μοντέλο μικρή, πανέμορφη, και ο άντρας μου πήγαινε με άλλες. Δεν τον χώρισα όμως επειδή η αδερφή μου με εξουσίαζε και μου έλεγε να μην το κάνω. Τώρα δεν τον χωρίζω γιατί ποιός θα μου ανανεώνει το βιβλιάριο υγείας? Η μια νυφη μου τα είχε εξι χρόνια με το γίο μου και είχε κι άλλον παράλληλα. Πήγα εγώ να παίξω με τα εγγόνια μου και δεν με ήθελαν. Ο κόσμος είναι κακός, πήγα σε μια φιλη μου και δεν ειναι όντως φίλη μου, έλεγε κακίες. Να σου πω...έχεις πάει με κανέναν γιό μου? Ο αντρας μου ειπε να παει ο γιος μου σε καμια πουτανα να δει η άλλη να ζηλέψει αλλά δεν ειναι πραγματα αυτα, εμεις ειμαστε οικογένεια με ήθος."

 

 

Για πειτε αντίστοιχα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 1 χρόνο με φίλη μου σε γνωστό μαγαζί fast food, σκάει μια κοπελιά η οποία κάθεται ανάμεσα στα τραπεζάκια μεταξύ εμάς και των διπλανών. Δεν υπήρχε τραπέζι αλλά μόνο καρέκλα, δεν ξέραμε αν ήταν ελληνίδα ή ξένη. Καταπιάνεται από κάτι που είπα στην φίλη μου και μας αρχίζει την συζήτηση και το σούσουρο. Κατά διαστήματα ψέκαζε με αρώματα εκεί που ήταν και έσκυβε να μυρίσει το τραπέζι. Όταν άρχισε να μιλάει η φίλή μου τις έκανε ερωτήσεις με αποτέλεσμα να μας απασχολήσει κανένα 20-30λεπτο ενώ έπρεπε να φύγουμε κανονικά.

 

Συμπεράσματα μετά την συζήτηση.

 

"Τι φαγητά σας αρέσουν; Δεν αντέχω να τρώω δεν μπορώ να φάω τίποτα, αυτά που αγόρασα από το μαγαζί δεν μπορώ να τα φάω αισθάνομαι άσχημη μυρωδιά, με έχει πιάσει θλίψη όλα είναι χάλια δεν υπάρχει τίποτα. Σπούδαζα νομική αλλά την σταμάτησα, η φίλη μου η τάδε κατέστρωσε ένα φοβερό σχέδιο και με κυνηγάει παντού, ήμουν έγκυος με ένα αγόρι και μου το έκλεψε και έμεινα μόνη μου, δεν αντέχω άλλο, η φίλή μου πλησίασε συγγενείς μου και σε μια ξαδέρφη μου είπε τα μυστικά μου και μετά με καταράστηκε όλη η οικογένεια μόνο η μάνα μου με αγαπάει, αυτή η φίλη μου έχει προκαλέσει μεγάλη ζημιά και τώρα δεν μπορώ να γλιτώσω από την ξαδέρφη μου. Με κυνηγάνε όπου κι αν πάω, οτι και να κάνω πλέον κάτι θα καταστρώσουν για να με έχουν στο χέρι οτι και να γίνει είναι μάταιο. Είναι πολύ περίεργο αυτό που σας λέω αλλά η ξαδέρφη μου προσπαθεί να κατασκευάσει έναν κλόνο μέσα από τον εαυτό μου και έτσι με καταδιώκει. Κάποιες φορές είναι σαν να χορεύεις τανγκό και να περνάει κάτι ανάμεσα στα πόδια μου και του άλλου...."

 

Μετά δεν θυμάμαι τι ειπώθηκε, η φίλη μου της έλεγε προσπάθησε να μην σκέφτεσαι την γυναίκα εκείνη, ενώ εγώ στο τέλος της είπα να βρει να ασχοληθεί με κάτι και μου την είπε τότε. Με στεναχώρησε είναι η αλήθεια οτι άκουσα γιατί μου θυμίζει λίγο πολύ καταστάσεις με άλλα άτομα. Και έχοντας ήδη άτομα στην οικογένεια με ψυχολογικά που με έχουν επηρεάσει αρκετά, αν ξαναδώ άλλον να μου αρχίζει την κουβέντα με τέτοια θα του πω ευγενικά οκ έχω μια δουλειά τώρα καλή συνέχεια και θα σηκωθώ να φύγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει τύχει γριά σαν αυτή που περιγράφεις σε στάση αστικού,  δηλαδή να θέλει να πει την ιστορία της ζωής της 
της λέω "γιατί μου μιλάς?" δεν μου απάντησε , απλά την έκανε στο γρήγορο 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τι φαγητά σας αρέσουν; Δεν αντέχω να τρώω δεν μπορώ να φάω τίποτα, αυτά που αγόρασα από το μαγαζί δεν μπορώ να τα φάω αισθάνομαι άσχημη μυρωδιά, με έχει πιάσει θλίψη όλα είναι χάλια δεν υπάρχει τίποτα. Σπούδαζα νομική αλλά την σταμάτησα, η φίλη μου η τάδε κατέστρωσε ένα φοβερό σχέδιο και με κυνηγάει παντού, ήμουν έγκυος με ένα αγόρι και μου το έκλεψε και έμεινα μόνη μου, δεν αντέχω άλλο, η φίλή μου πλησίασε συγγενείς μου και σε μια ξαδέρφη μου είπε τα μυστικά μου και μετά με καταράστηκε όλη η οικογένεια μόνο η μάνα μου με αγαπάει, αυτή η φίλη μου έχει προκαλέσει μεγάλη ζημιά και τώρα δεν μπορώ να γλιτώσω από την ξαδέρφη μου. Με κυνηγάνε όπου κι αν πάω, οτι και να κάνω πλέον κάτι θα καταστρώσουν για να με έχουν στο χέρι οτι και να γίνει είναι μάταιο. Είναι πολύ περίεργο αυτό που σας λέω αλλά η ξαδέρφη μου προσπαθεί να κατασκευάσει έναν κλόνο μέσα από τον εαυτό μου και έτσι με καταδιώκει. Κάποιες φορές είναι σαν να χορεύεις τανγκό και να περνάει κάτι ανάμεσα στα πόδια μου και του άλλου...."

 

Για σχιζοφρενής μου ακούγεται. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μεγάλο θέμα η τύπισα στο fast food.

 

Eμένα μου έτυχε γνωστός μου που είχα να τον δω χρόνια να θέλει να μου πει κάτι, να λέει "οχι εδώ θα μας ακούσουν" να με βάζει να κάνω βόλτες με το αμάξι, να βλέπει τον καθρέφτη συνέχεια αγχωμένος και με τα πολλά να λέει, "με παρακολουθούν παντού, έχουν κάμερες και βανάκια να με κυνηγάνε, δεν μπορώ να ησυχάσω πουθενά, έχουν αντικαταστήσει την μάνα μου, (μια γριά) με δικό τους πράκτορα, με εμποδίζουν να βάλω υποψηφιότητα για πρωθυπουργός γιατί με φοβούνται...κτλ".

 

Ευτυχώς ακόμα κυκλοφορεί ζωντανός και ελεύθερος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω κι εγώ τέτοιον! Τον παρακολουθούσε λέει η CIA και μόνο αν ταξίδευε με ταχύτητα δεν μπορούσαν να υποκλέψουν τις συζητήσεις του οπότε μίλαγε για αυτό μόνο σε οχήματα. 'Ηθελαν να του κλέψουν τις ιδέες και του είχαν βάλει πομπό στο κεφάλι.

 

Η σημερινή γρια έχει σίγουρα πρόβλημα και την εχω ξανασυναντησει, πάντα παρόμοιο τροπάρι. Είναι από τις τρελές της περιοχής που μάλλον δεν έχει συγγενείς να την μαζέψουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, αυτές οι μανίες καταδίωξης είναι σχιζοφρενικά συμπτώματα. Καλό θα ήταν να βοηθήσετε τους φίλους σας να δουν κάποιον γιατρό, μην τους αφήνετε έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως του το φέρνεις και μην νομίζει ότι είσαι πράκτορας του εχθρού.

 

Πρέπει, το ξέρω, αλλά αν τον έχεις απο κοντά... Τον βοηθάς όπως μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρωω μπανανες στην παραλια, πλησιάζει γιαγια και μου λεει

~το πιο άχρηστο φρουτο η μπανανα , μην τις τρως, πέτα τες

της απαντάω

~θεία θες μια ?

~ναι αμέ !

 

Τσίμπησε την μπανάνα και εφυγε γελώντας.. και γω το ίδιο :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια πελατακια που ψηφιζαν πασοκ, νδ, συριζα...τωρα ψηφιζουν χρυση αυγη...

η σειρα ειναι χρονολογικη και τα μπινελικια ακολουθουν τους αλλους που τους ψηφιζαν/ουν..

σουρεαλ παραμιλητο, δε θυμαμαι λεπτομερειες ! :(

 

==========

 

αλκοτεστ προ 10ετιας++, εχω πιει μονο μια φαντα. οδηγω σχετικα γρηγορα στην Ιερα Οδο.  :X

τριαδα φωτια με σταματα. ελεγχος χαρτουρας ολα οκ. 

-εχετε πιει ;

-οχι

-ειστε σιγουρος ;

-ναι

-θα κανουμε αλκοτεστ.

-ενταξει

-σιγουρα δεν εχετε πιει ;

-μονο μια πορτοκαλαδα φαντα

-και γιατι τρεχατε ; (ετοιμαζει το φυσητηρι)

-δεν το προσεξα, αφαιρεθηκα

-αρα εχετε πιει

-μια πορτοκαλαδα, ναι.

-φυσηξτε παρακαλω

-...

βγαζει 0.

τρελαινεται, μου λεει βγειτε απ'το αμαξι θα κανουμε ελεγχο.

απαντω, να δειτε αν ειχε ανθρακικο ή οχι ; :devil:

καταληξαμε στο τμημα & απεκτησα δικηγορο.  :-D

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μεγάλο θέμα η τύπισα στο fast food.

 

Eμένα μου έτυχε γνωστός μου που είχα να τον δω χρόνια να θέλει να μου πει κάτι, να λέει "οχι εδώ θα μας ακούσουν" να με βάζει να κάνω βόλτες με το αμάξι, να βλέπει τον καθρέφτη συνέχεια αγχωμένος και με τα πολλά να λέει, "με παρακολουθούν παντού, έχουν κάμερες και βανάκια να με κυνηγάνε, δεν μπορώ να ησυχάσω πουθενά, έχουν αντικαταστήσει την μάνα μου, (μια γριά) με δικό τους πράκτορα, με εμποδίζουν να βάλω υποψηφιότητα για πρωθυπουργός γιατί με φοβούνται...κτλ".

 

Ευτυχώς ακόμα κυκλοφορεί ζωντανός και ελεύθερος.

 

χαχαχα ε οχι ρε φιλε!

Παίδες, αυτές οι μανίες καταδίωξης είναι σχιζοφρενικά συμπτώματα. Καλό θα ήταν να βοηθήσετε τους φίλους σας να δουν κάποιον γιατρό, μην τους αφήνετε έτσι.

 

Ναι καλά αν μπορούσε να το αντιληφθεί το μυαλό τους δεν θα συναντούσαμε τόσες περιπτώσεις. Και η μάνα μου έχει κάτι τέτοια οτι κάποιος θέλει να μας βλάψει μαζί με διάφορα άλλα συμπτώματα, δεν πηγαίνει γενικά σε κανέναν γιατρό οτιδήποτε και να πάθει ακόμα και να πέφτεις να παρακαλάς ούτε με φωνές ούτε με τίποτα και επειδή πλέον κόντεψα να πάθω ψυχολογικά εγώ στην προσπάθειά μου να την αλλάξω και να την διορθώσω δεν ασχολούμαι πλέον, αν με τσαντίσει με καμιά παρλαπίπα που θα πετάξει την κατακρίνω έντονα ή αρκετές φορές πέφτει και βρισίδι και τελειώνει εκεί το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...