Προς το περιεχόμενο

Σουρεάλ δηλώσεις και συζητήσεις


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

τα ιδια πελατακια που ψηφιζαν πασοκ, νδ, συριζα...τωρα ψηφιζουν χρυση αυγη...

η σειρα ειναι χρονολογικη και τα μπινελικια ακολουθουν τους αλλους που τους ψηφιζαν/ουν..

σουρεαλ παραμιλητο, δε θυμαμαι λεπτομερειες ! :(

 

==========

 

αλκοτεστ προ 10ετιας++, εχω πιει μονο μια φαντα. οδηγω σχετικα γρηγορα στην Ιερα Οδο.  :X

τριαδα φωτια με σταματα. ελεγχος χαρτουρας ολα οκ. 

-εχετε πιει ;

-οχι

-ειστε σιγουρος ;

-ναι

-θα κανουμε αλκοτεστ.

-ενταξει

-σιγουρα δεν εχετε πιει ;

-μονο μια πορτοκαλαδα φαντα

-και γιατι τρεχατε ; (ετοιμαζει το φυσητηρι)

-δεν το προσεξα, αφαιρεθηκα

-αρα εχετε πιει

-μια πορτοκαλαδα, ναι.

-φυσηξτε παρακαλω

-...

βγαζει 0.

τρελαινεται, μου λεει βγειτε απ'το αμαξι θα κανουμε ελεγχο.

απαντω, να δειτε αν ειχε ανθρακικο ή οχι ; :devil:

καταληξαμε στο τμημα & απεκτησα δικηγορο.  :-D

 

να δείς που το μηχάνημα μέτρησε το δείκτη ευφυιας του αστυνομικού ,παρεξήγηση έγινε χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτο με την παρακολούθηση το χουν πολλοί. Σκηνικό μοναστηρακι πριν καποια χρονια. Καλοκαίρι περίμενα φιλους κ περιμένω πλατεία. Καθομαι διπλα απο εναν γυρω στα 50. Εγω ακουγα μουσική κ γενικα χαζευα στο κινητό. Σε κάποια στιγμη καταλαβαίνω οτι κατι ψελιζει. Χαμηλωνω διακριτικά την μουσική κ καταλαβαίνω οτι λεει πράγματα για μενα. Ελεγε πως ειμαι πράκτορας σταλμενος απο την αστυνομία για να τον παρακολουθεί, οτι δεν με φοβάται κ να παω να τους πω πως με κατάλαβε κ αλλα που δεν πολύ καταλαβαινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτο με την παρακολούθηση το χουν πολλοί. Σκηνικό μοναστηρακι πριν καποια χρονια. Καλοκαίρι περίμενα φιλους κ περιμένω πλατεία. Καθομαι διπλα απο εναν γυρω στα 50. Εγω ακουγα μουσική κ γενικα ζαζευα στο κινητό. Σε κάποια στιγμη καταλαβαίνω οτι κατι ψελιζει. Χαμηλωνω διακριτικά την μουσική κ καταλαβαίνω οτι λεει πράγματα για μενα. Ελεγε πως ειμαι πράκτορας σταλμενος απο την αστυνομία για να τον παρακολουθεί, οτι δεν με φοβάται κ να παω να τους πω πως με κατάλαβε κ αλλα που δεν πολύ καταλαβαινα.

κάτι παρόμιο είχα κάνει πιτσιρίκι , πριν πάω ακόμα σχολείο , είχα τα λούτρινα αρκουδάκια μου στη σειρά και ένα νόμιζα πως με κοίταζε περίεργα . Δεν θυμάμαι πως το έλεγα, του λέω τέτοιε το ξέρω οτι τη νύχτα ζωντανεύεις και περπατάς , μη νομίζεις οτι δεν σε έχω καταλάβει

 

δεν ξέρω πως μου είχε κολλήσει , πρέπει να είχα δει στον ύπνο μου οτι περπάταγε 

η πλάκα είναι πως με άκουσε η μάνα μου που του τα έλεγα και τρόμαξε , νόμιζε οτι "βλέπω" κάτι αόρατο (και καλά τα μικρά παιδιά είναι αθώα κ βλέπουν διάφορα λολολολ)..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα από την μία τους λυπασαι από την άλλη γελάς και άμα τους γυρίσει το μάτι τους φοβάσαι κιόλας!

 

Δεν έχω γνωρίσει κανέναν να νομίζει ότι τον παρακολουθεί η Cia αλλά στα χρόνια μου σαν υδραυλικός είχα μια πελατισα κοντά στα 60 που έμενε στην απέναντι οικοδομή που τα είχε χάσει...

Άκουγα το στόρι ότι η κόρη της και ο γαμπρός της προσπαθούν να την σκοτώσουν /δηλητηριάσουν τα τελευταία χρόνια για να κληρονομήσουν τα λεφτά της σχεδόν μια φορά τον μήνα... Όταν της βάλαμε φυσικό αέριο στο σπίτι που χρειάστηκε να δουλέψουμε μια ολόκληρη μέρα εκεί μας γαμησε κυριολεκτικά... Μέχρι ότι μια φορά της χάλασαν τα φρένα στο αμάξι για να την σκοτώσουν και να φαίνεται σαν ατύχημα (Η θεία δεν είχε ποτέ στην ζωή της αμάξι ούτε δίπλωμα)... Εν τω μεταξύ αυτοί την ζούσαν και τα πληρωναν όλα δεν είχε ποτέ τίποτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουρεαλ δηλώσεις και συζητήσεις εδώ μέσα στο ινσομνια οι πιο πολλές! Το μονο που με θλιβει ειναι οτι δεν εχω ποπκορν κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε στην φοιτητική μας παρέα υπήρχε ένα παιδί , συμπαθής χαρακτηρας και ευχάριστος .

Με τον καιρό όμως, η συμπεριφορά του άλλαζε, επειδή παθαινε επιληπτικές κρισεις. Αυτός πίστευε πως επικοινωνεί με τον θεό, και πώς εκείνος τον διάλεξε για να μιλήσει μαζί του. Από τότε σκοπός του ηταν να κάνει τον κόσμο να έρθει πιο κοντά στον θεό .

Έχω πάνω από 10 χρόνια να δω αυτό το παιδί, και κανένας δεν ξέρει πού βρίσκεται ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία υπαρχει κροταφικη επιληψια που εχει ακριβώς κατι τετοια συμπτωματα (μεταξυ αλλων να εχεις μικροψια - να βλεπεις τα πράγματα μικρότερα από τι ειναι - να τα βλεπεις με κλιση κλπ). Αυτο πρεπει να το ξεχωρισει κανεις απο ψυχωση/σχιζοφρένεια.

 

Ισως ο δικος σου απλα χανοταν γιατι του μιλουσε ο Θεος και να μην ηταν επιληψια.

 

Πολλοι παντως την εχουν πατησει και παιρνουν ψ φαρμακα η το αντιστροφο.

 

Νομιζω κατι τετοιο εχει και δω

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3592694/Seeing-God-caused-brain-damage-Scans-taken-religious-experience-reveal-neurons-light-brush-devine.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...