Προς το περιεχόμενο

Ηelp απεγκατασταση κλιματιστικου


kisto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια θελω να απεγκαταστήσω το aircondition k εχω δει βιντεο πως περνας το φρεο απ τη μια σωληνα την ψιλη που το κλεινω με αλεν και μετα απο 45 δευτερολεπτα κλεινω την χοντρή σωληνα ομως οταν πηγα να κλεισω την ψιλη σωληνα οσο δεξια κ να το πήγαινα δεν εσφιγγε και φοβήθηκα μηπως μου βγει κ η βιδα αλεν κ χασω ολο το φρεο.. ενω αριστεροστροφα σταματησε εσφιξε... στη συνεχεια μετα απο 45 δευτερολεπτα επιχειρησα να σφιξω αριστεροστροφα το πανω αλεν αλλα ήταν ήδη σφιγμένο στα αριστερά κ εκλεισα το αιρκοντισιον αφηνοντας τα ετσι.. τωρα δεν εχω καταλαβει απο ποια μερια κλείνει και απο ποιά ανοίγει τελικά και δεύτερον τι να κανω τωρα που το εχω αφησει ετσι?? δηλαδη την ψηλή ενω την εκανα καποιες βόλτες στην αρχη δεξια μετα την πήγα τερμα αριστερά  και την πάνω τη χοντρή πηγα να την κάνω λίγο αριστερά  κ ηταν ήδη στο τέρμα της...  για να μην κανουμε κ καμια ζημιά..τι σημαινει δηλαδη τι το μηδέν στο σχεδιο?? το μηδέν εγω ηθελα να πιστευω οτι ειναι οτι δεν βγαζει τιποτα και το s οτι βγαίνει το αεριο (Φρεο).  αλλα μολις διαπίστωσα οτι η χοντρή σωλήνα ήταν σχεδόν στο μηδεν νομιζω κατι δεν ήταν λογικό...κ σταματησα τι διαδικασία..

post-164704-0-37224600-1468061259_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...