Προς το περιεχόμενο

Επιλογη διανομης


Alex-V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello. Εφερε ενα φιλαρακι μου εναν athlon x2 2ghz 1gb ram radeon x1300. Παλιος. Για να μην του περασω xp γιατι ειναι κριμα, ποια διανομη λετε θα τον βολεψει? Συν οτι δεν παιρνει ουτε τα 7 λογω ελειψης driver της καρτας. Βγαινει μεχρι vista. Το θελει για κανενα facebook και youtube.

 

Σημειωση, αργοτερα θα βαλει αλλο 1gb. Ελεγα για lubuntu. Mint xfce λετε να δουλεψει καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ειναι ολα οκ ομως? Γιατι εχω ακουσει, δεν ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια, οταν εγκαταστησεις αλλο περιβαλλον απο το αρχικο σε στυμενη διανομη (mint πχ), δημιουργουνται προβληματα.


με ένα giga ram ότι και να περάσεις θα σέρνεται στο browsing

το ξερω γιαυτο και ειπα θα βαλει και αλλο ενα dimmακι μεσα πιο μετα.

Επεξ/σία από Alex-V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ειναι ολα οκ ομως? Γιατι εχω ακουσει, δεν ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια, οταν εγκαταστασεις αλλο περιβαλλον απο το αρχικο σε στυμενη διανομη (mint πχ), δημιουργουνται προβληματα.

το ξερω γιαυτο και ειπα θα βαλει και αλλο ενα dimmακι μεσα πιο μετα.

Τι να σου πω, εμένα το σάπιο το netbook πέταγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δουλεψει άνετα με όλα τα ubuntuειδη  με  xfce  και   Lxde  γραφικό περιβάλλον (mint,lubuntu,xubuntu,Lxle, WattOS, peppermint κλπ)

 

Επίσης μπορεις να δοκιμάσεις και Βοdhi , Αntix , Vector  (εξίσου ελαφριές διανομές)

 

Σε ένα δικό μου Acer  με Αthlon x2  TK-57 τρέχω LXLE  14.04.03 ξεκούραστα , αν και με 2 GB  Ram , όταν ήταν με 1 GB 'ετρεχε το ίδιο καλά ακόμα και στο browsing και youtube  κλπ

Σπάνια είχα  wait λόγω μνήμης .....

Αν και για αυτό βρίσκεις μνήμη με ένα τάληρο οπότε με 2GB θα είναι ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...