Προς το περιεχόμενο

Η Google λέει ότι υπάρχουν μόνο δύο φύλα, εξοργίζοντας πολύ κόσμο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι βέβαια, οποιαδήποτε άποψη δεν είναι politically correct πρέπει να διαγράφεται.

Ναι. Δεν καταλαβαίνω που δυσκολεύεσαι. Πες μου να σου εξηγήσω. 

 

Απλά παραδείγματα:

Δεν μπορώ να λέω τη μάνα σου ηλίθια ακόμα και αν το πιστεύω. 

Δεν μπορώ να λέω εσένα ηλίθιο ακόμα και αν έχω αποδείξεις για αυτό.

Δεν μπορώ να πω τη γυναίκα/κοπέλα που έχει επιλέξει να είναι μαζί σου ανώμαλη ακόμα και αν πιστεύω βαθιά οτι για να είναι κάποια μαζί σου είναι ανώμαλη.

 

Στο δημόσιο διάλογο δεν γίνεται ο κάθε ένας να βρίζει ανθρώπους και ομάδες ανθρώπων. 

 

Πες μου που δυσκολεύεσαι.

 

Υπάρχει και εξήγηση του γιατί συμβαίνει και πρέπει να συμβαίνει αυτό. Αλλά είναι δύσκολη. Είναι πιο μετά στην κουβέντα. Αφού κατακτήσουμε τα βασικά. 

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τα φύλα στο ανθρωπινο είδος ειναι 2.Αρεν και θήλυ.Τωρα αν κάποιος απο Μπαμπης εγινε Βανεσα πολυ ευχαρίστως να τον φωναζω ετσι.Αλλα μπαμπης γενηθηκε και μπαμπης θα μπει μές το φερετρο...................οτι και να κανει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 φύλλα, και έτσι θα μείνει τις πάντα διότι το έχει κάνει ο Θεός έτσι.

Αν υπήρχαν παραπάνω θα το βλέπαμε στα ζώα, οπότε... Μάγκες και κυρίες ξεχάστε τα όλα.. 2 φύλλα και καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

This offends me as a vegan transgender atheist who vapes and crossfits 4 times a week and im also a male feminist as I identify myself as a pastafarian apache helicopter dog mega multi combo god of hyper death and if you dont agree with me You're an ignorant arrogant globaphobic sexist lesbian

:P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βλακειες ειναι αυτες....τα φυλα ειναι 2 αλλο οι επιλογες του καθενα,δεν παυει να ειναι αντρας ο αλλος γιατι θελει αγγουρακι και η αλλη γυναικα ειναι ακομα και αν θελει 69 με αλλες.

 

Τωρα για τις εγχειρισεις δεν το σχολιαζω καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Δεν καταλαβαίνω που δυσκολεύεσαι. Πες μου να σου εξηγήσω.

 

Απλά παραδείγματα:

Δεν μπορώ να λέω τη μάνα σου ηλίθια ακόμα και αν το πιστεύω.

Δεν μπορώ να λέω εσένα ηλίθιο ακόμα και αν έχω αποδείξεις για αυτό.

Δεν μπορώ να πω τη γυναίκα/κοπέλα που έχει επιλέξει να είναι μαζί σου ανώμαλη ακόμα και αν πιστεύω βαθιά οτι για να είναι κάποια μαζί σου είναι ανώμαλη.

 

Στο δημόσιο διάλογο δεν γίνεται ο κάθε ένας να βρίζει ανθρώπους και ομάδες ανθρώπων.

 

Πες μου που δυσκολεύεσαι.

 

Υπάρχει και εξήγηση του γιατί συμβαίνει και πρέπει να συμβαίνει αυτό. Αλλά είναι δύσκολη. Είναι πιο μετά στην κουβέντα. Αφού κατακτήσουμε τα βασικά.

Ανηκεις σε τριτο φυλο, ή μηπως ξερεις καποιον/α που ανηκει σε τριτο φυλο; Ακομα και η ελληνικη (φανταζομαι και οι υπολοιπες γλωσσες του κοσμου) γλωσσα ανφερεται σε αρσενικο η θυληκο. Αντς και σε πραγμα. Προσπαθω να καταλαβω τι θεμα υπαρχει με την απαντηση....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιολογικά, ΟΛΑ τα θηλαστικά αντιπροσωπευονται απο 2 φύλλα, για λόγους αναπαραγωγής. Αρσενικό με φαλλο και το θηλυκό με κόλπο, το οποίο και κυοφορει! Οι σεξουαλικες προτιμήσεις είναι κάτι διαφορετικό, το οποίο οπως προαναφερθηκε, επαληθευεται απο το DNA μας. Σωστά απαντάει το Google

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Δεν καταλαβαίνω που δυσκολεύεσαι. Πες μου να σου εξηγήσω. 

 

Απλά παραδείγματα:

Δεν μπορώ να λέω τη μάνα σου ηλίθια ακόμα και αν το πιστεύω. 

Δεν μπορώ να λέω εσένα ηλίθιο ακόμα και αν έχω αποδείξεις για αυτό.

Δεν μπορώ να πω τη γυναίκα/κοπέλα που έχει επιλέξει να είναι μαζί σου ανώμαλη ακόμα και αν πιστεύω βαθιά οτι για να είναι κάποια μαζί σου είναι ανώμαλη.

 

Στο δημόσιο διάλογο δεν γίνεται ο κάθε ένας να βρίζει ανθρώπους και ομάδες ανθρώπων. 

 

Πες μου που δυσκολεύεσαι.

 

Υπάρχει και εξήγηση του γιατί συμβαίνει και πρέπει να συμβαίνει αυτό. Αλλά είναι δύσκολη. Είναι πιο μετά στην κουβέντα. Αφού κατακτήσουμε τα βασικά. 

 

Αρχικά άσε το passive agressive υφάκι του "πες μου που δυσκολεύεσαι" αν θέλεις να κάνουμε συζήτηση.

 

1. Τα μυνήματα που παραθέτεις χρησιμοποιούν την λέξη ανωμαλία για να δηλώσουν κάτι που συμβαίνει και αντιτίθεται στην φύση, κάτι το οποίο δεν είναι ομαλό. Δεν το χρησιμοποίησε κανείς ως βρισιά.

 

2. Καταλαβαίνεις ότι ο καθένας θα μπορούσε να ζητάει να επεμβαίνουν οι mods σε ότι δεν συμφωνεί. Λίγο φασιστικό το βρίσκω αυτό που θες δηλαδή. Οι mods δεν είναι η gestapo.

 

3. Προσωπικά δεν έχω θέμα να με πεις ηλίθιο αν αυτό πιστεύεις, δεν μου αρέσουν οι καθωσπρεπισμοί στην συζήτηση, αλλά σε κάθε περίπτωση και τα 3 απλά παραδείγματα που δίνεις έχουν σχέση με τα μηνύματα που παρέθεσες αρχικά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απίστευτο, το 99% βρίζει τους ομοφυλόφιλους. Δεν λέω για αυτούς που λένε ότι τα βιολογικά φύλα είναι 2. Λέω για τα υπόλοιπα κοσμιτικά που επισυνάπτετε στις απαντήσεις σας.

Πιο πίσω και από τον μεσαίωνα είμαστε σε πολιτισμό και ανθρώπινα δικαιώματα.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες με τα πολλά τα καταλαβαίνω τα 3 ή 4 φύλα, όποια κι αν είναι αυτά. Τα 53 πως στο διάολο βγαίνουν; Γιατί όχι 287;

 

Επιπλέον αν πχ. πας να φτιάξεις νέο λογαριασμό Gmail, σου δίνει τρεις επιλογές: male/female/other. Άρα ό,τι και να λένε για την Google όσοι ανήκουν στα υπόλοιπα 285 φύλα, δεν ισχύει για όλες τις υπηρεσίες της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...