Προς το περιεχόμενο

HP Elite x3: Διαθέσιμο στην ευρωπαϊκή αγορά το Φθινόπωρο


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγους μηνες ειχα Microsoft Lumia 950XL και απλα ποτε ξανα. Απαραδεκτη η Microsoft στο mobile.

Τωρα OnePlus 3 και iPhone 6S Plus.

Αρα δεν πα να κανει και καφε αυτο το HP, απαραδεκτο ειναι λογω του λειτουργικου που δεν λεει να αποφασισει η Microsoft να το βγαλει σε final μορφη, απλα πειραματιζεται. Αφου δεν το χει με mobile OS γιατι δεν βγαζει τροποποιημενη εκδοση android να τελειωνουμε? Απλα δεν θελει να το παραδεχτει. (εδω τωρα ποια βλεπω οι εφαρμογες τις ειναι πολυ καλυτερες σε iphone & android παρα στο ιδιο της το mobile OS, αρα καταντια. Και μπορει και οποιος θελει να βαλει και την Cortana στο Android και να δουλευει αψογα).

Η άποψη σου αφορά στο ότι έπιασες το HP στα χέρια σου, το δούλεψες, το είδες πως λειτουργεί ή λέμε ότι νάναι, επειδή είσαι τόσο έμπειρος σε όλα τα κινητά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άποψη σου αφορά στο ότι έπιασες το HP στα χέρια σου, το δούλεψες, το είδες πως λειτουργεί ή λέμε ότι νάναι, επειδή είσαι τόσο έμπειρος σε όλα τα κινητά;

Η Άποψη του έχει να κάνει με το ΛΣ της συσκευής. Το ΛΣ δεν νομίζω να αλλάζει και πολύ στην συσκευή της HP. Η συσκευή σαν εμφάνιση είναι πάντως όμορφη, τώρα όσο για το λειτουργικό και τις εφαρμογές.. εκεί είναι το ταμπού για πολλούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που πέσει η τιμή είναι must buy!!

Τα ιδια γραφανε και αλλοι για τα Lumia 950 και 950xl αλλα οπως βλεπεις μισο χρονο απο οταν βγηκαν ενδιαφερον δεν υπαρχει δυστηχως. Αρα υπολογισε το εν λογω HP μεχρι να πεσει η τιμη του τι αλλες εναλλακτικες θα υπαρχουν. Βασικα μεχρι να ερθει αυτο το κινητο στην Ελλαδα ή ακομα και οταν ερθει(που θα εχουν πεσει οι τιμες στις τωρινες ναυαρχιδες πιο χαμηλα)πες μου ποιος θα το προτιμησει σε σχεση με τα αλλα αντιστοιχα και κυριως φθηνοτερα Android κινητα οπως το S7/S7 edge/S6 edge plus,Htc 10 κλπ

 

Με βαση ακομα και το διαφημιστικο που εχουν βγαλει απευθυνονται σε συγκεκριμενο κοινο ουτως ή αλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλη υπομονη δηλαδη να κανει ο κοσμος?Και εγω απο εποχες Lumia 1520 αυτο ακουγα μια ζωη,καντε υπομονη και θα αλλαξουν τα πραγματα. Ε ποσο υπομονη πια να κανει καποιος? 

 

Για να μην αναφερω για οσους εχουν φθηνοτερες συσκευες που ακομα εχουν μεινει στο κλασσικο''οσοι εχετε αναβαθμισει σε Windows 8.1 θα παρετε ολοι windows 10update''και ειδαμε στο τελος τι πηραν.

.456 official πάει μια χαρά, Δεν χρειάζεται να κάνεις υπομονή. Και η redstone έρχεται official 2 αυγούστου.

Τα ιδια γραφανε και αλλοι για τα Lumia 950 και 950xl αλλα οπως βλεπεις μισο χρονο απο οταν βγηκαν ενδιαφερον δεν υπαρχει δυστηχως. Αρα υπολογισε το εν λογω HP μεχρι να πεσει η τιμη του τι αλλες εναλλακτικες θα υπαρχουν. Βασικα μεχρι να ερθει αυτο το κινητο στην Ελλαδα ή ακομα και οταν ερθει(που θα εχουν πεσει οι τιμες στις τωρινες ναυαρχιδες πιο χαμηλα)πες μου ποιος θα το προτιμησει σε σχεση με τα αλλα αντιστοιχα και κυριως φθηνοτερα Android κινητα οπως το S7/S7 edge/S6 edge plus,Htc 10 κλπ

 

Με βαση ακομα και το διαφημιστικο που εχουν βγαλει απευθυνονται σε συγκεκριμενο κοινο ουτως ή αλλως.

 

Μπες λίγο skroutz και δες τους τελευταίους 2 μήνες στατιστικά. Από τότε που έπεσε η τιμή του φεύγει αέρας...

Αν δεν ξέρεις να βλέπεις στατιστικά πες μου να σου πω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φευγει αερας επειδη παιρνει ο κοσμος να το δοκιμασει αν αξιζει αλλα οπως και παραπανω δεν βλεπω να το κρατανε το κινητο αυτο ειναι το θεμα.

 

Επισης μιας και μιλησες για σκρουτζ ουτε εκει διαβαζω τα καλυτερα για το εν λογω κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΕΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ θα ήταν αν είχε android

Το ακούσαμε και αυτό....

 

Μακρια απο τα παραθυρα στο κινητο. Ειχα μεχρι τωρα και σωθηκα που το ξεφορτωθηκα. Ασε που δεν μπορεις να παιξεις ουτε Pokemon Go σε παραθυρα

Ασχολίαστο....

 

Πριν λιγους μηνες ειχα Microsoft Lumia 950XL και απλα ποτε ξανα. Απαραδεκτη η Microsoft στο mobile.

Τωρα OnePlus 3 και iPhone 6S Plus.

Αρα δεν πα να κανει και καφε αυτο το HP, απαραδεκτο ειναι λογω του λειτουργικου που δεν λεει να αποφασισει η Microsoft να το βγαλει σε final μορφη, απλα πειραματιζεται. Αφου δεν το χει με mobile OS γιατι δεν βγαζει τροποποιημενη εκδοση android να τελειωνουμε? Απλα δεν θελει να το παραδεχτει. (εδω τωρα ποια βλεπω οι εφαρμογες τις ειναι πολυ καλυτερες σε iphone & android παρα στο ιδιο της το mobile OS, αρα καταντια. Και μπορει και οποιος θελει να βαλει και την Cortana στο Android και να δουλευει αψογα).

Σεβαστή η άποψη/εμπειρία σου, αλλα όπως λες "πριν λίγους μήνες". Το τώρα εχει τεράστια διαφορα. Πλέων το λειτουργικό ειναι σταθερότατο, γρήγορο και αξιόπιστο με όλες τις official εφαρμογές και η έλλειψη εφαρμογών ολοένα και εξαφανίζεται λογω UWP...

 

Ελπιζω πραγματικα να φτιαξουν τα πραγματα. Ημουν κατοχος lumia 930 και τωρα εχω το 6s plus. Ενω στην αρχη ημουν απολυτα ευχαριστημενος με το lumia, μετα απο καποιο καιρο η ελειψη εφαρμογων και οι κακογραμμενες και μη αναβαθμισημες (δηλαδη οι devs δεν μπαιναν καν στον κοπο να δωσουν αναβαθμισεις σε εφαρμογες οπως πχ messenger)  ηδη υπαρχουσες εφαρμογες με αναγκασαν να φυγω. Ωστοσο το εχω ακομα ως δευτερο κινητο.

 

Επιπλεον ημουν ποσο καιρο με το bug που υπηρχε σε καποια lumia 930 που στα βιντεο δεν ηχογραφουσε τον ηχο (κτ που ηταν απαραδεκτο για μενα)

Το θέμα των εφαρμογών εχει σχεδόν εξαφανιστεί. Έχουν βγει ολες σχεδόν οι επίσημες σε UWP... Δεν ήταν bug, ηταν θέμα hardware το οποίο το είχα και εγω, το έστειλα εντός εγγύησης και το διορθώσανε.... Κάτοχος Lumia 930 με την official .456 και δεν το αλλάζω με κανένα κ δεν ζηλεύω κανένα κινητό η λειτουργικό...

 

Και αλλη υπομονη δηλαδη να κανει ο κοσμος?Και εγω απο εποχες Lumia 1520 αυτο ακουγα μια ζωη,καντε υπομονη και θα αλλαξουν τα πραγματα. Ε ποσο υπομονη πια να κανει καποιος? 

 

Για να μην αναφερω για οσους εχουν φθηνοτερες συσκευες που ακομα εχουν μεινει στο κλασσικο''οσοι εχετε αναβαθμισει σε Windows 8.1 θα παρετε ολοι windows 10update''και ειδαμε στο τελος τι πηραν.

Με εσένα θα συμφωνήσω και θα επαυξάνω. Είμαι κάτοχος απο το Lumia 800, Lumia 920, Lumia 930 και τόσα χρόνια υπομονή κ υπομονή.... Ευτυχώς ομως η υπομονή σχεδόν τελείωσε... Αλλα το θεμα με τις παλιότερες συσκευές τους έταζαν 10αρια και τους πούλησαν στο τέλος... Οπως κάνανε κ μας κάποτε με τα 7.8.......

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.456 official πάει μια χαρά, Δεν χρειάζεται να κάνεις υπομονή. Και η redstone έρχεται official 2 αυγούστου.

 

Μπες λίγο skroutz και δες τους τελευταίους 2 μήνες στατιστικά. Από τότε που έπεσε η τιμή του φεύγει αέρας...

Αν δεν ξέρεις να βλέπεις στατιστικά πες μου να σου πω.

Δεν καταλαβαίνω την "Δημοτικότητα"  και τι σχέσει έχει με τις πωλήσεις. Στο site του skroutz Link.png Site: εδώ δεν έχει επεξηγήσεις για τη Δημοτικότητα και στο γράφημα δεν έχει τιμές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άποψη σου αφορά στο ότι έπιασες το HP στα χέρια σου, το δούλεψες, το είδες πως λειτουργεί ή λέμε ότι νάναι, επειδή είσαι τόσο έμπειρος σε όλα τα κινητά;

η συσκευη φιλε ειναι ομορφη. Για το λειτουργικο λεω. τωρα τι δεν καταλαβες? Που ειπα οτι δεν μου αρεσει το λειτουργικο? Ειχα τα εξης lumia 920, 925, 930 και τελευταιο το 950XL. Αρα απο το λειτουργικο δεν εχω απλα 1 ιδεα. Αλλα ξερω μια χαρα τι γινεται.

Απο τα αλλα 2 κινητα που ανεφερα οτι πηρα (αυτες τις νεες εκδοσεις ομως οχι παλια μοντελα) τα εχεις δει σε λειτουργια? Και δεν μιλαω να εχεις παει σε ενα καταστημα να δεις το iPhone (γιατι το OnePlus 3 μονο αν το εχει αγορασει κανεις γνωστος σου). :)

Εκει θα δεις τι χανεις.

Και γιατι σου κανει εντυπωσει δηλαδη αν ειμαι εμπειρος σε πολλα κινητα? Σε πολλα κινητα ειμαι, αλλα εννοειται οχι σε ολα που φαινεται πως το λες σαν να μας τρολλαρεις.

ΥΓ. Αμα θες να σου στειλω και καμμια φωτο εκει να δεις τι εμπειρια εχω και σε gaming κονσολες. Οχι μονο mobile. :P :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το θέμα των εφαρμογών εχει σχεδόν εξαφανιστεί. Έχουν βγει ολες σχεδόν οι επίσημες σε UWP... Δεν ήταν bug, ηταν θέμα hardware το οποίο το είχα και εγω, το έστειλα εντός εγγύησης και το διορθώσανε.... Κάτοχος Lumia 930 με την official .456 και δεν το αλλάζω με κανένα κ δεν ζηλεύω κανένα κινητό η λειτουργικό...

 

 

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ηταν θεμα hardware καθως σε οποιο φορουμ και να εψαχνα ολοι λεγανε οτι ηταν software bug και επιπλεον πλεον εχει εξαφανιστει και τραβαω κανονικα βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Apps έχει?

-Είναι εύχρηστο και πολύ φιλικό

-Ναι αλλά Apps έχει?

-Και έχει κάτι παράθυρα λες και είσαι σε νησί των Κυκλάδων

-Βρε σύμφωνοι.. Αλλά apps έχει?

-Και δεν σου είπα.. Αλαγκαριστο

-Ναι αλλά apps έχει?

-Και από καλή οικογένεια...

 

:D

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με εσένα θα συμφωνήσω και θα επαυξάνω. Είμαι κάτοχος απο το Lumia 800, Lumia 920, Lumia 930 και τόσα χρόνια υπομονή κ υπομονή.... Ευτυχώς ομως η υπομονή σχεδόν τελείωσε... Αλλα το θεμα με τις παλιότερες συσκευές τους έταζαν 10αρια και τους πούλησαν στο τέλος... Οπως κάνανε κ μας κάποτε με τα 7.8.......

Τις ιδιες χαζομαρες εκαν παλια η MS και με ενα παλιοτερο κινητο που κοιταζα(βεβαια το Android τοτε σε χειροτερη μοιρα απο τωρα)το Lumia 900. Εβλεπα και επεφτε η τιμη του αρκετα λεω να το τιμησω,μεχρι που διαβασα οτι αν και φρεσκο κινητο δεν θα επαιρνε την αναβαθμιση σε Windows 8 παρα μονο μεχρι 7.8. Δευτερη φορα με το Lumia 1520(αξιοπρεπεστατο phablet για οταν βγηκε κυριως απο πλευρας οθονης και αυτονομιας που εδινε ρεστα)μια ζωη στο περιμενε για τα updates. 

 

Ακομα και τα πιο νεα παιχνιδια(για οσους κοιταζουν και αυτο το κομματι)κυριως σε Android και Ios βγαινουν(βλεπε το πιο προσφατο Pokemon GO)και το μονο κινητο με καλη αυτονομια που εχει βγαλει ειναι το Lumia 1520 με διαφορα .

 

Ακομα και τα Lumia 640xl και 1320 με μπαταριες 3000+(ειδικα το δευτερο με 3400μπαταρια)και με βαση τα specs τους κιολας και εχουν χειροτερη αυτονομια απο το 1520 με πιο ενεργοβορο επεξεργαστη και φυσικα 6ιντση οθονη Full HD.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συσκευη φιλε ειναι ομορφη. Για το λειτουργικο λεω. τωρα τι δεν καταλαβες? Που ειπα οτι δεν μου αρεσει το λειτουργικο? Ειχα τα εξης lumia 920, 925, 930 και τελευταιο το 950XL. Αρα απο το λειτουργικο δεν εχω απλα 1 ιδεα. Αλλα ξερω μια χαρα τι γινεται.

Απο τα αλλα 2 κινητα που ανεφερα οτι πηρα (αυτες τις νεες εκδοσεις ομως οχι παλια μοντελα) τα εχεις δει σε λειτουργια? Και δεν μιλαω να εχεις παει σε ενα καταστημα να δεις το iPhone (γιατι το OnePlus 3 μονο αν το εχει αγορασει κανεις γνωστος σου). :)

Εκει θα δεις τι χανεις.

Και γιατι σου κανει εντυπωσει δηλαδη αν ειμαι εμπειρος σε πολλα κινητα? Σε πολλα κινητα ειμαι, αλλα εννοειται οχι σε ολα που φαινεται πως το λες σαν να μας τρολλαρεις.

ΥΓ. Αμα θες να σου στειλω και καμμια φωτο εκει να δεις τι εμπειρια εχω και σε gaming κονσολες. Οχι μονο mobile. :P :P :P

Μιλάς για οτιδήποτε άλλο, εκτός από αυτά που ρώτησα !!! Έπιασες το HP στα χέρια σου, το δούλεψες, το είδες πως λειτουργεί ;

Αν εσύ θέλεις να συγκρίνεις sony και καλά το OnePlus 3 (που τόχει ο γιος μου) με το ΗΡ που δεν το ξέρεις, τότε δεν μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ.

Επίσης υποθέτεις ότι το ΗΡ δεν συναγωνίζεται το OnePlus 3, όχι ότι το έχεις αποδείξει .....

Εμένα πάντως δεν μ ενδιαφέρει αν το ΗΡ τρέχει το Pokemon  αλλά αν τρέχει το excel που φόρτωσα από την δουλειά και όταν πάω στο σπίτι να το δουλεύω ΑΜΕΣΑ στο PC μου. Να βρίσκομαι σε ΕΝΑ περιβάλλον. Όχι Android στο κινητό, windows στο tablet και Mac OS στο PC.

Δυστυχώς ζούμε σε διαφορετικούς κόσμους.

-Apps έχει?

-Είναι εύχρηστο και πολύ φιλικό

-Ναι αλλά Apps έχει?

-Και έχει κάτι παράθυρα λες και είσαι σε νησί των Κυκλάδων

-Βρε σύμφωνοι.. Αλλά apps έχει?

-Και δεν σου είπα.. Αλαγκαριστο

-Ναι αλλά apps έχει?

-Και από καλή οικογένεια...

 

:D

 

- Είναι εύχρηστο και πολύ φιλικό;

- όχι αλλά έχει apps

- Λαγκάρει;

- ναι, αλλά έχει apps

- είναι από καλή οικογένεια ή κινεζιά;

- κινεζιά, αλλά έχει apps

 

:D :D :D :D :D

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για οτιδήποτε άλλο, εκτός από αυτά που ρώτησα !!! Έπιασες το HP στα χέρια σου, το δούλεψες, το είδες πως λειτουργεί ;

Αν εσύ θέλεις να συγκρίνεις sony και καλά το OnePlus 3 (που τόχει ο γιος μου) με το ΗΡ που δεν το ξέρεις, τότε δεν μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ.

Επίσης υποθέτεις ότι το ΗΡ δεν συναγωνίζεται το OnePlus 3, όχι ότι το έχεις αποδείξει .....

Εμένα πάντως δεν μ ενδιαφέρει αν το ΗΡ τρέχει το Pokemon  αλλά αν τρέχει το excel που φόρτωσα από την δουλειά και όταν πάω στο σπίτι να το δουλεύω ΑΜΕΣΑ στο PC μου. Να βρίσκομαι σε ΕΝΑ περιβάλλον. Όχι Android στο κινητό, windows στο tablet και iOS στο PC.

Δυστυχώς ζούμε σε διαφορετικούς κόσμους.

Έχεις δει εσύ κανένα PC τα τελευταία 10 χρόνια να τρέχει με iOS? Τι άλλο θα διαβάσουμε εδω πέρα, το παίζεις και σχετικός με τα λειτουργικά. Άμα θέλω να δουλέψω ένα αρχείο με το που πάω σπιτι να στο θέσω και από την δική μου την μεριά, θα πάω απλά σπίτι με το iPhone μου και το αρχείο θα έχει ήδη συγχρονιστεί στο Macbook μου και θα είναι έτοιμο ανοιχτό. Στην περίπτωση που θέλω Office το έγγραφο θα έχει επίσης συγχρονιστεί μέσω του 365 + OneDrive στο MacBook/Windows PC μου από το iPhone και θα συνεχίσω την δουλειά μου, τώρα αυτά τα Gimmicks που προσπαθεί να πλασάρει η Microsoft με την καραμέλα του Office εδώ και 30 χρόνια που έχει παλιώσει δεν πρόκειται να πάρει ποσοστά γιατί υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές στην αγορά που είναι εδώ και χρόνια μπροστά με πληθώρα εφαρμογών. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...