Προς το περιεχόμενο

HP Elite x3: Διαθέσιμο στην ευρωπαϊκή αγορά το Φθινόπωρο


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

 

Το ειχα βαλει και σε παλιοτερο νημα ως εναν απο τους λογους που βγαινει αυτη η συσκευη. Απο τετοιου τυπου υπηρεσιες σκοπευει να τα κονομησει η hp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

μακριά και αγαπημένοι με αυτά τα απαίσια πλακάκια, ότι πιο απαίσιο έχει βγάλει ποτε μία εταιρία σε λειτουργικό

 

Εσύ μάλλον έχεις μείνει σε αυτή την εικόνα.

image_-_wp8x_-_front_blue_20121105175143

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κινητό ΔΕΝ είναι για fun boys που "βγάζουν και μετράν ποιος το έχει μεγαλύτερο και περισσότερα app"  είναι καθαρά enterprise κινητό και ως κοινό απευθύνεται σε εταιρίες.οπότε δεν νοιάζονται για apps.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλα είχα Android και ήταν για πέταμα... Κακογραμμένο λειτουργικό. Μόνο ότι έχει πολλές εφαρμογές αξίζει.τα τελευταία χρόνια έχω Lumia και τώρα το 950, πιο πριν το 630,930,620 και όλα δουλεύουν άψογαεκτος από το 620 που τα έχει παίξει η μπαταρία. Ξέρετε τι δεν κάνουν μετά από λίγο καιρό που είναι κανόνας για android.... ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πολύ ωραίο και με εξαιρετικές δυνατότητες για mobile productivity.

Βέβαια πριν γίνει αγορά θα περιμένω για να δούμε τι θα γίνει με το επόμενο βήμα στα winphone.

Θα είναι κάποιο Surface phone ή κάτι σαν αυτό;

 

Από εκεί και πέρα βλέπω οι διάφοροι άρχισαν τα κλασσικά με το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν δικιο οι κατοχοι Android οτι δεν εχουν τοσες πολλες εφαρμογες τα WM ΑΛΛΑΑΑΑΑ πρεπει να πω οτι εφαρμογες ερχονται στα WM επισεις κατοχος LUMIA 735 το κινητο με την εκδοση rs1 14385 δουλευει καλυτερα και απο τα TH2 W10 Mobile κατι που δειχνει οτι γινεται πολυ καλη δουλεια προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος απο το κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν το χει με mobile OS γιατι δεν βγαζει τροποποιημενη εκδοση android να τελειωνουμε?

Διαθέτει (ο software giant) browser για android;

Με ποιό browser θα το βγάλει στην αγορά αυτό που λές, ολόκληρη msft; Με mozzila firefox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στηρίζομαι πολύ στο κινητό για ψυχαγωγία, επικοινωνία και ενημέρωση και το χρησιμοποιώ τόσο για την προσωπική όσο και για την επαγγελματική μου ζωή. Έχω χρησιμοποιήσει εκτεταμένα και τα τρία λειτουργικά. Αφού οι developers εξακολουθούν να μην πολυενδιαφέρονται μια λύση για τη Microsoft θα ήταν να επιτρέπει ειδοποιήσεις στον edge οι οποίες θα εμφανίζονται και στις ειδοποιήσεις του κινητού μαζί πχ με τις αναπάντητες, τα μηνύματα, τα email κλπ. Σε συνδυασμό με pin της ιστοσελίδας/ web app με ωραία εικονίδια, γιατί όχι και με badge για τις ειδοποιήσεις,φαντάζομαι ότι μπορεί να υποκατασταθεί μεγάλο κομμάτι της λειτουργικότητας μιας εφαρμογής. . Η γενική εμπειρία χρήσης σε μεγάλες οθόνες > 5 ιντσών θα είναι λίγο -πολύ εφάμιλλη αυτή της εφαρμογής. Το δεύτερο που πρέπει να γίνει είναι να τα βρει με τη google και να μπουν στην πλατφόρμα τα google services και κυρίως google maps, gmail, πλήρες google search, chrome και youtube. Τρίτον, χρειάζεται οι εφαρμογές της ίδιας της microsoft να είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί μεταξύ των λειτουργικών για τις δικές της υπηρεσίες. Αυτά. Σχετικά με το κινητό, στα 400 θα το έπαιρνα, αν τα είχα τα λεφτά. Για παραπάνω, ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πριν λίγο καιρό χρησιμοποιούσα ένα  lumia 920 το οποίο και λατρεύω άλλα..,

 

1ον οι εφαρμογές ειναι τεράστιο πρόβλημα και εδω και 3+ χρόνια κάνω υπομονή να φτιάξουν τα πράγματα άλλα δεν.το βλέπω.

2ον η ms μου εριξε άκυρο και δεν θα πάρω ποτε τα 10αρια επίσημα και τώρα που τα έχω ως insider το κινητό εχει γινει αισθητά πιο αργό

 

Προσωπικά αν δε δω με τα μάτια μου εφαρμογές στο store της ms δεν πρόκειται να ξανααγορασω τέρμα πια με την υπομονή κούρασε το πράγμα

 

Πλέον χρησιμοποιώ ένα LG V10 και τα έχω όλα.

Όσοι νομίζετε ότι τα android κολλάνε (lagαρουν), πρέπει να χετε 2-3 χρόνια να πιάσετε συσκευή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2ον η ms μου εριξε άκυρο και δεν θα πάρω ποτε τα 10αρια επίσημα και τώρα που τα έχω ως insider το κινητό εχει γινει αισθητά πιο αργό

 

Μα γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν τα έδωσε επίσημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βαρεθεί να ακούω για την έλλειψη εφαρμογών στα Windows Phone.

 

Και ότι φταίει η Microsoft για αυτό, τη στιγμή που η ίδια παρέχει το πλέον ολοκληρωμένο περιβάλλον ανάπτυξης εφαρμογών και στo PC και στο Tablet και στο Phone (και στο Android και στο iOS).

 

Όποιος δεν βρίσκει την εφαρμογή που θέλει, αντί να κάθεται να μπιτσάρει στα φόρα, να στείλει ένα e-mail στους προγραμματιστές της εφαρμογής ζητώντας υποστήριξη για WP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ότι φταίει η Microsoft για αυτό, τη στιγμή που η ίδια παρέχει το πλέον ολοκληρωμένο περιβάλλον ανάπτυξης εφαρμογών και στo PC και στο Tablet και στο Phone (και στο Android και στο iOS).

Η msft φταίει, αποκλειστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλα είχα Android και ήταν για πέταμα... Κακογραμμένο λειτουργικό. Μόνο ότι έχει πολλές εφαρμογές αξίζει.τα τελευταία χρόνια έχω Lumia και τώρα το 950, πιο πριν το 630,930,620 και όλα δουλεύουν άψογαεκτος από το 620 που τα έχει παίξει η μπαταρία. Ξέρετε τι δεν κάνουν μετά από λίγο καιρό που είναι κανόνας για android.... ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ

Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Δεν ειναι το android κακογραμμενο. Το skin που του κοτσαρει καθε εταιρεια ειναι κακογραμμενο και αυτο προκαλει το lag. Ας μην λεμε οτι θελουμε. Και για να λες οτι τα τελευταια χρονια εχεις wp υποθετω οτι εχεις καιρο να πιασεις ενα android, αρα πως κρινεις ενα λειτουργικο απο τις εντυπωσεις που ειχες πριν καιρο. 

 

Και μιλαω ως κατοχος πολλων android συσκευων ,ενος lumia 930 και iphone 6s plus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...