Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με hdd σε windows 10


th3ofilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας μολις εβαλα τα 10αρια και αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα 

Ειχα εναν 120gb ssd και 2 εσωτρικους σκληρους και περασμενα τα 7αρια, αγορασα ενα 240gb ssd και εβαλα τα 10αρια και μου αναγωνριζει μονον το ενα σκληρο το προβλημα εντοπιζεται στο sata μιας και οταν αλλαζω τα καλωδια sata μου αναγωριζει τον αλλον. Να πω οτι οι δισκοι αναγνωριζονται απο το bios, υποθετω μηπως εχουν προβλημα τα καλωδια αλλα μολις βαζω τον παλιο ssd με τα 7αρια τους βλεπει κανονικα και τους 2, μπηκα στο site της asus (p8h67-m) μηπως πρεπει να βαλω τπτ drivers εχει επιλογη μονο για win8.1 αλλα παραμπεπει σε σελιδα που δεν υπαρχει. Επισης τον 2ο δισκο που δεν βλεπει παντα οποιος απο τους και αν ειναι δεν φαινεται και ουτε στο EaseUS Partition Master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας μολις εβαλα τα 10αρια και αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα 

Ειχα εναν 120gb ssd και 2 εσωτρικους σκληρους και περασμενα τα 7αρια, αγορασα ενα 240gb ssd και εβαλα τα 10αρια και μου αναγωνριζει μονον το ενα σκληρο το προβλημα εντοπιζεται στο sata μιας και οταν αλλαζω τα καλωδια sata μου αναγωριζει τον αλλον. Να πω οτι οι δισκοι αναγνωριζονται απο το bios, υποθετω μηπως εχουν προβλημα τα καλωδια αλλα μολις βαζω τον παλιο ssd με τα 7αρια τους βλεπει κανονικα και τους 2, μπηκα στο site της asus (p8h67-m) μηπως πρεπει να βαλω τπτ drivers εχει επιλογη μονο για win8.1 αλλα παραμπεπει σε σελιδα που δεν υπαρχει. Επισης τον 2ο δισκο που δεν βλεπει παντα οποιος απο τους και αν ειναι δεν φαινεται και ουτε στο EaseUS Partition Master

 

Το προβημα λυθηκε κατεβαζοντας drivers sata απο την p8h67-m Pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...