Προς το περιεχόμενο

Το Microsoft Surface Phone θα είναι business-oriented και δεν ανταγωνίζεται τις ναυαρχίδες με iOS και Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://careers.microsoft.com/?rg=gr

 

Εδώ παιδιά μπορείτε να μπείτε και να κάνετε αίτηση. Η Microsoft ψάχνει για "σωτηρες". Μην το αναβάλετε. Σίγουρα δουλειά είναι με τίς γνώσεις σας για την καινοτομία και την επιχειρηματικότητα.

 

Στα του θέματος, άντε να έρθει να το δούμε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν θα το αγοράσει κανείς απo όσους έχουν android η iOS. + Τον τελευταίο χρόνο με αυτά που κάνει έχει διώξει πάνω από τους μισούς κακομοίρηδες που παίρνανε wp. R.I.P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα τηλέφωνα που ειναι ακριβα χωρις να έχουν τιποτα να επιδειξουν ονομαζονται "business" για καποιο λογο. Θέλω μονο να δω τον υπευθυνο για τις αναβαθμισεις σε μια εταιρια να ανακοινωνει σε καμια 20αρια ατομα οτι αντι για το νεο iphone θα τους παρει κανα τετοιο με win10. Ομαδικο χαρακιρι θα κανουνε και φυσικα οι διευθυνταδες θα παρουν iphone....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τους φίλους. Αλλά μία παρατήρηση: Από την φωτό δεν είναι πουλμουρ; (Για όσους δεν το κατάλαβαν πουλάω μούρη.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλάβω γτ τα κράζετε κάποιοι ακομα ;;; τωρα με τα 10 εχει κανει εξαιρετική δουλεια με τις universal εφαρμογες ( viber,twitter,Facebook,messenger,instagram,perfect tube ,wintools κλπ κλπ ) η έναρξη εχει αλλάξει δεν υπάρχουν τα κουτιά που κάποιοι τα κράζατε και επειδή έχω lumia 950 ειμαι πολύ ευχαριστημένος και απο καμερα και από τη γρήγορη φορτίσει και απο οθόνη και το windows hello άψογο .σε σχεση μεκατι αλλα φθηνά android κινητά ειναι πολυ καλύτερο

Sent from my RM-1118_15207

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Microsoft…

 

Θα βγάλεις κάτι μικρό ή/και μεσαίο και...

θα είναι ΠΟΛΥ καλό,

θα είναι ΠΟΛΥ φθηνό,

θα το υποστηρίξεις σαν σκύλα...

και ΑΝ αποδείξεις ότι οι καταναλωτές σε έπιασαν και ...κορόιδο που σε προτίμησαν...

και μετά από 3-5 βασανιστικά για ΕΣΕΝΑ χρόνια...

 

ΙΣΩΣ ...ίσως... να αποκτήσεις βιώσιμο μερίδιο στην αγορά...

 

Ούτε Apple είσαι...μήτε Google... Ακόμα να το καταλάβεις;

ΣΚΑΣΕ και κολύμπα....

 

 

ή εναλλακτικά:

Ρίξε τα χρήματά σου κάπου αλλού...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για τα surface, πάντως τα άλλα είναι τα τέλεια κινητά και όσον αφορά την τιμή (δεν δίνω για κινητό πάνω από 120€) και τις επιδόσεις. Πήρα ένα και θα πάρω κι άλλο. Έχω χρησιμοποιήσει και ios και android όμως για μένα τα Lumia είναι τέλεια. Ανοιχτό σύστημα (όχι όπως το ios) και χωρίς root (όχι σαν το android). Το windows store βέβαια υπολείπεται αλλά πολύ λίγο. Δεν ενοχλεί. Μακάρι να μην σταματήσουν ποτέ να βγαίνουν τα Lumia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλάβω γτ τα κράζετε κάποιοι ακομα ;;; τωρα με τα 10 εχει κανει εξαιρετική δουλεια με τις universal εφαρμογες ( viber,twitter,Facebook,messenger,instagram,perfect tube ,wintools κλπ κλπ ) η έναρξη εχει αλλάξει δεν υπάρχουν τα κουτιά που κάποιοι τα κράζατε και επειδή έχω lumia 950 ειμαι πολύ ευχαριστημένος και απο καμερα και από τη γρήγορη φορτίσει και απο οθόνη και το windows hello άψογο .σε σχεση μεκατι αλλα φθηνά android κινητά ειναι πολυ καλύτερο

Sent from my RM-1118_15207

 

Τι δουλειά εχουν τα Win10 PC με το κινητο? 

Τα Win10 PC ειναι μια τραγωδία απο μόνα τους, με μια μιξη 2 κοσμων.... και ενα ημιτελες αποτελεσμα.

 

Η κατάργηση του start menu ηταν προς την σωστή κατευθυνση αμα θες να σπρώξεις innovation στο μέλλον, η επαναφορά ηταν πισωγύρισμα απο αρτιοσκληρωτικους χρήστες 50+ ετων.

 

Οι εφαρμογές οσο συμπαθητικές και να ναι, αμα το λειτουργικο ειναι δωσμένο χαλια, δεν μπορουν να κάνουν και πολλά. Οποτε προσπαθω να τα χρησιμοποιησω σε tablet mode ψιλοβλαστιμάω. Καμια σχέση με το σαφως ανώτερο GUI/OS των Android-iOS.

 

 

Το κινητό σου δεν αμφιβάλλω πως ειναι καλυτερο απο αλλα φτηνά android των sub-100 ευρώ. Ομως με αυτά των 150 ευρώ έχει θέμα ουσιαστικο. Δεν παω ποιο μακρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αραξε και λιγο με τα ''-αρα''.

Αν δηλαδη ειναι μπαταριαρα τα 3000Mah(με αδυναμο επεξεργαστη κιολας να το συνοδευει) σε κινητο 5.7ιντσες τι να πουν δηλαδη και τα Xiaomi με 4000μπαταρια και δυνατοτερο επεξεργαστη.....

Οθοναρα απο που παλι προκυπτει αυτο?Απο τις 5.7ιντσες σε Hd (1280x720)αναλυση?

 

Απλη συνεχεια του Lumia 1320 ειναι το 640xl σιγα την κινηταρα

 

Αν αγνοήσεις το spec sheet και τα benchmarks, για την δουλειά που το ήθελα εγώ (καθόλου gaming, πολύ browsing-facebook, αρκετό multimedia περιεχόμενο, πολλές φωτογραφίες), τότε και πολύ καλή κάμερα είχε, και η μπαταρία του μου κράταγε 2 μέρες, και η μεγάλη οθόνη του με κάλυπτε (χωρίς να με ενοχλούν τα 720p, περιέργως).

 

Στην τιμή που το πήρα από ελλάδα (γιατί, όπως και να το κάνουμε έχω ένα κόλλημα με τις αγορές από Κίνα, δεν το κρύβω), νομίζω ήταν από τις καλύτερες αγορές μου.

 

Μέχρι που το software τα σκάτωσε. Bugs πηγαινοέρχονταν σε απλές λειτουργίες (για κάποιες ώρες είχα κάρτα μνήμης... 344gb, σύμφωνα με το Storage), και 'features' (χαζά gimmicks τύπου "Save" στα posts του facebook, που εγώ ήθελα να υπάρχουν) έλειπαν και με εκνεύριζε που μπορούσα να τα έχω σε Android.

 

Για τόσο outdated και αδύναμο επεξεργαστή, όλα γίνονταν στο φτερό και χωρίς κολλήματα (ούτε τρελές απαιτήσεις, όμως), και αποτελεσματικά μέχρι που έβρισκες ΕΝΑ ΗΛΙΘΙΟ πράγμα που γίνεται σε Android/iOS, αλλά όχι στα Windows Phone με το πενιχρό share τους στην πίτα των Mobile OSs.

 

Για κάποιο λόγο οι devs φαίνεται να το φτύνουν εντελώς το λειτουργικό, και κανείς στην Ms δεν ενδιαφέρεται να το αλλάξει το σκηνικό.

 

Υ/Γ: στο Xiaomi Redmi Note (Pro) vs Lumia 640XL, το μεν υστερεί σε κάμερα, το δε υστερεί σε software. Κατά τ' άλλα, έχοντας παίξει και με τα δυο, για τα δικά μου δεδομένα και workflows είναι ισοπαλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω lumia 950 ειμαι πολύ ευχαριστημένος και απο καμερα και από τη γρήγορη φορτίσει και απο οθόνη και το windows hello άψογο .σε σχεση μεκατι αλλα φθηνά android κινητά ειναι πολυ καλύτερο

 

Το lumia 950 ειναι φθηνο κινητο για να το συγκρινεις με φθηνα Android κινητα?θες να σου θυμισω λιγο(γιατι μαλλον ξεχασες)την τιμη του Lumia 950 και 950XL στην Ελλαδα οταν ηρθε?599 και 699ευρω αντιστοιχα(πανω κατω).Αρα γιατι το βαζεις αυτο το κινητο σε σχεση με τα φθηνα Android κινητα και οχι με κινητα που κοστιζαν το ιδιο αρχες του 2016 που ηρθε Ελλαδα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά πολύ σικ κ όμορφο ....αλλά γιατί ? Δηλαδή με ποια λογική να το πάρει κάποιος ? Το iphone 6s plus δεν το χρησιμοποιούν οι businessmen? To samsung s7 ? Τι εννοούν δεν θα ανταγωνίζεται τα ios και αντροιντ ? Σε πωλήσεις ? Επειδή θα πάει χάλια σε πωλήσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ένα τηλέφωνο που θα έχει τις εφαρμογές του υπολογιστή και δεν θα χρειαστεί να κουβαλάω laptop θα το ήθελα.

Καλή φάση αλλά λέει για ARM επεξεργαστή, ότι βγει σε Universal app, τα exe τα ξεχνάμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...