Προς το περιεχόμενο

Μεγαλο προβλημα με ΔΕΗ


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πιθανότερο αυτό που λες, ότι πιθανόν να μπέρδεψε τους αριθμούς το σαίνι.

 

Στο edit, η μέση ετήσια κατανάλωση ενός νοικοκυριού είναι γύρω στις 11,000 κιλοβατώρες. Το είχα ψάξει για το θέμα που αναφέρω παραπάνω.

Έλα ντε. Εμείς θα πληρώσουμε 2.000 - 3.000 ευρώ για κιλοβατώρες που "πολύ πιθανόν" ποτέ δεν κάηκαν, αν διαβάσεις το ποστ μου παραπάνω. Μιλάμε για πραγματική παράνοια. Και η μόνη "απόδειξη" της ΔΕΗ είναι ότι το ιδιωτικών συμφερόντων συνεργείο που έκανε τον έλεγχο βρήκε παραβιασμένη την σφραγίδα, χωρίς να είναι κανένας παρόν.

 

Ο TS πιθανόν να το γλιτώσει, εμείς όπως μας ενημέρωσαν από την ΔΕΔΗΕ, με το verdict της ιδιωτικής εταιρίας, θα πρέπει να είμαστε ευγνώμονες αν δεν μας παν σε δικαστήριο.

 

Εν τω μεταξύ, όλα αυτά φαίνεται ότι συμβαίνουν αποκλειστικά σε ένα νησί, γι' αυτό και μπήκα στον κόπο να ποστάρω στο συγκεκριμένο νήμα.

Ποιο νησι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Update. Διαβεβαιωσανε την μανα μου μετα απο συνεχεις επισκεψεις στη ΔΕΔΔΗΕ οτι δεν προκειται για ρευματοκλοπη.

Ευλογη η απορεια τοτε γιατι το προστιμο.Σημειωθηκε δραματικη μειωση καταναλωσης απο τον Μαιο του 2013 για αυτο και η "καμπανα".

Να σημειωθει οτι απο τον Μαιο του 2013:

 

1. Οι γονεις μου πηγαν Αθηνα για 11 μηνες.

2.Τον Απριλιο του 2014 ο πατερας μου πεθανε.

3.Τον Ιουνιο του 2014 εγω μετακομισα σε νεο σπιτι.

4. Αρχες 2016 μετακομισε η αδερφη μου.

 

Επομενως συμφωνα με την "λογικη" τους μαλλον δεν μπορεις να κανεις οικονομια στο ρευμα.

 

Ειπανε στην μανα μου να μαζεψει χαρτια (πιστοποιητικο θανατου, γαμου δικου μου κτλ) και θα εξετασουν το θεμα.

Σημερα ηρθε επιστολη υπενθυμησης του χρεους, πηγε η μανα μου να δει τι γινεται, ελειπε ο Διευθυντης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβαστε τα δικαστηρια οσους γυφτους πανε για αποδεδειγμενη ρευματοκλοπη τους αφηνουν ελευθερους τωρα εσεις που μπορειτε να αποδειξετε κατι δεν νομιζω να εχετε προβλημα.

Ναι η ΔΕΗ δεν λειτουργει σωστα και να θελεις να καταγγειλεις κατι δεν τους ενδιαφερει,δεν κοβουν λογαριασμους 900 ευρω(ειναι κατι αλλοδαποι που μενουν διπλα μου και γινεται ενας χαμος και ομως βαζουν 50 ευρω η κατι τετοιο στον λογαριασμο και δεν τους το κοβουν  ενω εχει παει 900 ευρω αλλα και να τους το κοψουν(οπως εχει γινει παλαιοτερα)αλλαζει το ονομα του ενοικιαστη και το ονομα στο ρολοι και συνεχιζουν να μενουν μεσα οι ιδιοι.Φοβερη κατασταση....!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μα κι εσείς, δεν δώσατε αναφορά της οικογενειακής κατάστασης, ένα ημερολογίο βρε αδερφέ με καθημερινή καταγραφή του τι κάνετε...

 

Την παλεύουν οι μλκες?!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παλεύουν οι μλκες?!

Για την Δεη μιλάμε! Που κάποιοι υποστηρίζουν εδώ μέσα ότι πρέπει να παραμείνει στο δημόσιο με συνδικαλισμό!!! Που το 2016 δεν παίρνει κάρτες από όλες της τράπεζες η online υπηρεσία της είναι με pdf και γενικά το κακό χάλι που έχει... Περιμένεις να βρεις άκρη με μια υπηρεσία που σε πηδάει στα πρόστιμα όποτε ΔΕΝ την συμφέρει?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι θες γινεται στους λογαριασμους της ΔΕΗ ...η γιαγια μου πληρωσε ενα τρελο ποσο και ποτε δεν βρηκε ακρη...μεχρι και εγω πηγα σε εναν διευθυντη του εξηγησα τα παντα και με ελεγε τα δικα του....οχι για ρευματοκλοπη ...για θεμα χρεωσης ... πληρωσε και υσηχασε ...εχω ακουσει τρελα παντως με τις ρευματοκλοπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • Moderators

Τελικα το προστιμο πληρωθηκε γιατι δεν βρηκαμε ακρη....

Κερατιατικα χωρις λογο.Το νου σας...

Το πρόστιμο σε τι μορφή είχε έρθει; Σαν χρέωση στο λογαριασμό; Ή είχε έρθει χαρτί από δικαστήριο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Update. Διαβεβαιωσανε την μανα μου μετα απο συνεχεις επισκεψεις στη ΔΕΔΔΗΕ οτι δεν προκειται για ρευματοκλοπη.

Ευλογη η απορεια τοτε γιατι το προστιμο.Σημειωθηκε δραματικη μειωση καταναλωσης απο τον Μαιο του 2013 για αυτο και η "καμπανα".

 

Αυτό σας το είπε η ΔΕΗ; Με αυτά τα λόγια ακριβώς; «Φάγατε πρόστιμο γιατί δεν κάνατε καταναλώσεις»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο εχει παίξει εκει στην πολυκατοικία, αλλαγές σε μετρητές, πρόστιμα κλπ, κατι δεν κολλάει.

 

 

Θα το ελεγα κι εγω αλλα επειδη εργαζομαι στον ΔΕΔΔΗΕ δεν ηθελα να φανει καπως....Δεν επιβαλει προστιμα ο ΔΕΔΔΗΕ λογω χαμιλης καταναλωσης ....Μηπως ο μετρητης ειχε προβλημα και εγινε αναδρομικη ανατιμολογηση απο ΔΕΗ ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά σφραγίδα ή καμια βελόνα στην χελώνα :-D

 

 

Η εξωτερικη σφραγιδα ειναι μικροπταισμα αλλα η μολυβδιμη μεσα και οι  βελονες ειναι ....Αυτα απο οτι ξερω απο συναδελφους  τεχνικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...