Προς το περιεχόμενο

Η Nintendo επανακυκλοφορεί το NES για $59,99 σε έκδοση... μινιατούρα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα ξαναέβαζα την εικόνα με τη θήκη για το pi,αλλά θα λέγατε δεν γράφει νιντέντο επάνω.

Μα είναι φθηνότερο και κάνεις πολύ περισσότερα πραγμ...ναι,δεν έχει όμως το μήλο επάν...εεεε το νιντέντο επάνω.

Έχω σταματήσει να απορώ πια,που δίπλα σε κάθε mac παίζει και ένα wii.

Μερικοί είστε πραγματικά άρρωστοι.. να στο δώσουμε μασημένο για να το καταλάβεις.. "ΤΑ ROMS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΑ" έχει γεμίσει ο κόσμος τζαμπατζήδες. Επίσης τι σχέση έχει το Mac και το μήλο με την Nintendo; Τρία πουλάκια κάθονταν στην άκρη στο ποτάμι. Δεν λέω δεν είναι και ότι το ελκυστικό η τιμή των 70€ που ζητάει στην Ευρώπη αλλά η σύγκριση που γίνεται ανάμεσα σε παράνομο υλικό και το νόμιμο είναι ανούσια.

Επεξ/σία από Neg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπραβο στη Nintendo, δίνει την ευκαιρία να γνωρίσει μία ολοκαίνουρια γενιά gamer κάποια κλασσικά διαμαντάκια, καθόλου κακό.

συγχαρητήρια;

ευχαριστω 

Επεξ/σία από pro2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις που γράφουμε την άποψη σου σε τέτοια θέματα φαντάζομαι... 

Και όχι μόνο αυτό αλλά συγκρίνεται το να έχεις αυτή την ομορφιά στο σαλόνι σε σχέση με τα Rom στο κινητό ή στον υπολογιστή ή στο PSP; 

lol θιχτηκε το φανboy

 

ανταποδιδω. πηγαινε αγορι μου να τα σκασεις, να ανεβει λιγο ακομα η μετοχη της νιντεντο..

 

και για να εξηγουμαι, και γω εχω φαει απειρες ωρες με τις αγαπημενες κονσολες μας και ειμαι συλλεκτης πολλων εξ'αυτων, αλλα η συγκεκριμενη κινηση ειναι κοροιδια, ας ηταν τουλαχιστον snes..anyway, περι ορεξεως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι emulator και τα ROMs δεν είναι νόμιμα και χωρίς να επεκταθούμε παραπάνω, δεν θα έπρεπε να αποτελούν σημείο σύγκρισης με το συγκεκριμένο προϊόν.

 

https://www.nintendo.com/corp/legal.jsp

 

 

 

..."ΤΑ ROMS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΑ"...

 

Και 'γώ είμαι fan της Nintendo και μ' αρέσει που επανακυκλοφορεί μία από τις κονσόλες των παιδικών μας χρόνων, αλλά... αυτό το "οι emulators και τα roms είναι παράνομα" που ακριβώς το βασίζετε; Σε ένα άρθρο της Nintendo; Καταρχάς κανένας emulator από μόνος του δεν είναι παράνομος. Και η Sony μύνησε κάποτε το Bleem γιατί εξωμείωνε Playstation 1, με αρκετά καλή εξωμοίωση και μάλιστα είχε βγεί την ίδια περίοδο που το  Playstation 1 ήταν ακόμα η τελευταία κονσόλα της Sony. Τι κέρδισε; Το δικαστήριο δικαίωσε το Bleem, κοινώς από τα τρία πήρε το μακρύτερο... Επίσης κανένα rom δεν είναι παράνομο αν ο χρήστης του έχει στην κατοχή του και τα original cartridges/cd/dvd των παιχνιδιών. Αυτά περί νομιμόμητας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί είστε πραγματικά άρρωστοι.. να στο δώσουμε μασημένο για να το καταλάβεις.. "ΤΑ ROMS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΑ" έχει γεμίσει ο κόσμος τζαμπατζήδες. Επίσης τι σχέση έχει το Mac και το μήλο με την Nintendo; Τρία πουλάκια κάθονταν στην άκρη στο ποτάμι. Δεν λέω δεν είναι και ότι το ελκυστικό η τιμή των 70€ που ζητάει στην Ευρώπη αλλά η σύγκριση που γίνεται ανάμεσα σε παράνομο υλικό και το νόμιμο είναι ανούσια.

 

Αγόρι μουυυυυ,για να με επαληθεύσεις πόσταρες;

 

Macbook Pro Retina 13", iPad Mini 2 + Wacom CS-600CK Stylus, iPhone SE 64GB + MiBand, Nintendo Wii U Premium

 

Άρρωστος και τσαμπατζής..

Αν εσύ έχεις άλλο τρόπο να παίξεις παιχνίδια του ΝΕΣ,παρακαλώ να μας ενημερώσεις.

Εγώ χρειάζομαι τη πιξελιασμένη πρέζα μου,και αναγκαστικά την ψάχνω στην μαύρη αγορά,αφού η εταιρεία προτιμά να μου πουλά φύκια για κορδέλες.(Εδώ κολλάει και το μακ,ο παραλληλισμός είναι παραπάνω από εύστοχος.)

 

Εσύ που κόπτεσαι για το νόμιμο,που για κάποιο λόγο θεωρείς πως ορίζει και το σωστό,άναψε και μια λαμπάδα όταν το βγάλει,να πάει καλά η μετοχή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60 ευρώ (Ναι ευρώ, τόσο και παραπάνω θα έρθει στην Ελλάδα ,ΑΝ.) πιστεύω είναι πολλά. 20-30 θα ήταν πιο λογικη Τιμή. Όσο για το μέγεθος πιστεύω θα μπορούσε να είναι παρά πολύ μικρότερο (όπως R.pie ) αλλά κάπως πρέπει να δικαιολογήσεις και τα 60 ???? χοχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα,το ίδιο μέγεθος εχουν..μια πλακέτα τύπου pi είναι.

Μη σου πω δεν είναι καν κατασκευής νιντέντο,και είναι orange pi που κοστίζει 9 δολάρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Instant fail! 

Και ναι , είμαι επικριτικός στο φουλ!

Μόνο 30 παιχνίδια και χωρίς δυνατότητα προσθήκης και άλλων , ε όχι!

Κάποτε κράζανε κάποιοι τους emu...

 

Καλή αρπαχτή nintendo , έχεις πέσει πολύ στα μάτια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει,εσύ,και εγώ,και άλλοι μεγαλώσαμε με αυτά,και έχουν μια ιδιαίτερη αξία για εμάς.

Αντικειμενικά μιλώντας όμως,δεν παίζονται πια.

Πόσο θα ασχοληθεί ένα 10χρονο-16χρονο τo 2016 με 30πίξελ που θυμίζουν ανθρώπινη σιλουέτα.

 

dat-pixel-ass_fb_4073315.jpg

 

 

 

 

 

Επειδή προφανώς τρέχει κάποια linux διανομή,δεν είμαι και τόσο σίγουρος πως δε θα πάρει άλλα παιχνίδα εν τέλει,όχι από την νιντέντο βέβαια.

Όπως και να έχει,αγόρασε ένα pi ή όποια άλλη board παρόμοια,και στήσ'το μόνος σου,με ό,τι παιχνίδια θες.Και για όποια κονσόλα θες.

Βασικά,με όλες τις κονσόλες και όλα τα παιχνίδια.

Πάρε και μια τέτοια θήκη,αν είσαι μερακλής

 

pitendo.jpg

 

και συγχαρητήρια.

Με λιγότερα χρήματα,κάνεις περισσότερα.

 

 

Aν τώρα δε,είσαι εξαιρετικά μερακλής...

 

IMG_20130901_155000_zps80ebc1b7.jpg

 

 

Ναι,δικέ μου,και η γενιά του '70,τα ίδια πίστευε.Και όλες οι άλλες.

Πολύ κέντρο γυρίζεις,πολύ χιπστερ βλέπεις.Δε σου κάνει καλό.

 

Επίσης,μόνο για το ράφι είναι.Ακριβή κορνίζα.Δε λέει.

 

Οκ φιλε μου, αν χαλιέσαι, βγες το Σάββατο να δώσεις τα 60 ευρώ σου στον Πανό Κιαμο στον Οικονομοπουλο για να νιώθεις της εποχής σου... Νεολαία πφφφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήντα ευρώ για μια μινιατούρα NES που πέρα απο την όποια αισθητική του αξία, είναι παντελώς άχρηστο και περιττό.

 

1) Δεν είναι συλλεκτικό.

 

2) Ότι παιχνίδι NES έχει κυκλοφορήσει, μπορείς να το παίξεις με emulator είτε στο pc/laptop σου είτε στο tablet/smartphone σου χωρίς να πληρώσεις δεκάρα.

 

3) Πανάκριβο.

 

4) Με λιγότερα λεφτά, αγοράζεις στο ebay το αυθεντικό, αρχικό NES.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mame κάποτε έγραφε (μάλλον θα το γράφει ακόμα) ότι αν έχεις την πλακέτα του παιχνιδιού δεν είναι παράνομο να έχεις το rom του. Στο τέλος τα πνευματικά δικαιώματα αγοράζεις ,κ όχι το μεσο.

Ως ποτέ θα πληρώνουμε το ίδιο παιχνίδι πολλαπλές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...