Προς το περιεχόμενο

Pokestops, Gyms και Lure Modules: Το Pokémon GO γεννάει "χρυσά αυγά" για όλους


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω βαζω καμια φορα twitch να δω κανα καινουργιο τιτλο παιχνιδιου σε δραση να δω αν αξιζει αγορα και χωνουν καποιοι 100 δολλαρα δωρεα στο ατομο που παιζει.Οποτε δεν θεωρω απιθανο η nintendo να χεστει στο ταλαρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

εδω βαζω καμια φορα twitch να δω κανα καινουργιο τιτλο παιχνιδιου σε δραση να δω αν αξιζει αγορα και χωνουν καποιοι 100 δολλαρα δωρεα στο ατομο που παιζει.Οποτε δεν θεωρω απιθανο η nintendo να χεστει στο ταλαρο

100?Έχω δει 5000 δολλάρια και ο άλλος έκλαιγε στο twitch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pokeballs πέφτουν με το κιλό άμα βρείς τα stops...Δουλεύω στο εξωτερικό μπήκα σε λεοφωρείο και είδα όλους τους πιτσιρικάδες με ανοιχτή την εφαρμογή στο κινητό. όλους όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ελλήναράς είναι παρόν και σε αυτό το Thread

 

Σε όσους απορούν γιατί το παίζουν άτομα αυτό το παιχνίδι

 

ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΤΕ ΡΕ. Το παιχνίδι δίνει κίνιτρο σε μικρούς και μεγάλους να βγουν έξω. Γόνεις που μεγάλωσαν με Ποκέμον έχουν κοινό σημείο αναφοράς με τα παιδιά τους. Άτομα που είχαν ψυχολογικά το παιχνίδι τους εκάνε πολύ καλύτερα. Μπείτε στο r/pokemongo να διαβάσετε ιστορίες.

 

Επίσης δίνει και δημιουργεί μια αίσθηση κοινότητας.

 

 

Αν δεν γουστάρετε No prob αλλά μην μπαίνετε εδώ να βγάζετε τα κόμπλεξ σας. 

 

Επίσης για πολύ κόσμο ήταν παιδικό όνειρο να μπορέσει να πιάσει Pokemon στον έξω κόσμο. Άλλωστε ήταν και ένα από τα όνειρα του δημιουργού τους Satoshi Tajiri . 

 

 

Η gen 1 (R/B/Y/G) πούλησε 59,52 εκατομμύρια κασέτες και το Go σε μια εβδομάδα έχει estimated 21 μύρια daily active users (και δεν έχει ακόμα Global Release)

 

 

 

 

 

Ο καθένας με την μαλακία του. Ta microtransaction περνάνε από τα app store απλά τα pokecoins είναι η αντιστοίχηση μέσα στην εφαρμογή και άμα δεις στα ToU δεν έχουν Monetary Value. Όπως σε οποιοδήποτε Freemium Game.

 

 

Γι'αυτό όποιος δεν γουστάρει απλά ας το αγνοήσει και να μην βγάζει την μιζέρια του.

 

 

A Jealous Person με Windows Phone

Θελεις να πεις οτι τους δινει κινητρο να βγουν εξω ΑΛΛΑ να μην σηκωσουν κεφαλι απο το κινητο.Μαλιστα, πολυ ωραια

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πειράζει καθόλου το παιχνίδι, ίσα ίσα ψυχαγωγούμαι να βλέπω ανθρώπους με το κινητό κολλημένο στο πρόσωπο να περπατάνε σαν ζόμπι προς αόρατα πράγματα. Άσε που κάνει και την ζωή μου πιο εύκολη...

Αλλά να το ντύνουμε όλο αυτό με έναν μανδύα και να λέμε ότι "βοηθάει τους ανθρώπους να βγουν έξω", με τρελαίνει. Δηλαδή χρειαζόμαστε ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι για να βγούμε έξω; Και που βγαίνουν έξω όλοι αυτοί, τί κάνουν; 

Έχουμε ακόμη πολύ δρόμο με το παιχνιδάκι, θα περάσουμε πολύ ωραία!..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ελλήναράς είναι παρόν και σε αυτό το Thread

 

Σε όσους απορούν γιατί το παίζουν άτομα αυτό το παιχνίδι

 

ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΤΕ ΡΕ. Το παιχνίδι δίνει κίνιτρο σε μικρούς και μεγάλους να βγουν έξω. Γόνεις που μεγάλωσαν με Ποκέμον έχουν κοινό σημείο αναφοράς με τα παιδιά τους. Άτομα που είχαν ψυχολογικά το παιχνίδι τους εκάνε πολύ καλύτερα. Μπείτε στο r/pokemongo να διαβάσετε ιστορίες.

 

Επίσης δίνει και δημιουργεί μια αίσθηση κοινότητας.

 

 

Αν δεν γουστάρετε No prob αλλά μην μπαίνετε εδώ να βγάζετε τα κόμπλεξ σας. 

 

Επίσης για πολύ κόσμο ήταν παιδικό όνειρο να μπορέσει να πιάσει Pokemon στον έξω κόσμο. Άλλωστε ήταν και ένα από τα όνειρα του δημιουργού τους Satoshi Tajiri . 

 

 

Η gen 1 (R/B/Y/G) πούλησε 59,52 εκατομμύρια κασέτες και το Go σε μια εβδομάδα έχει estimated 21 μύρια daily active users (και δεν έχει ακόμα Global Release)

 

 

 

 

 

 

Ο καθένας με την μαλακία του. Ta microtransaction περνάνε από τα app store απλά τα pokecoins είναι η αντιστοίχηση μέσα στην εφαρμογή και άμα δεις στα ToU δεν έχουν Monetary Value. Όπως σε οποιοδήποτε Freemium Game.

 

 

Γι'αυτό όποιος δεν γουστάρει απλά ας το αγνοήσει και να μην βγάζει την μιζέρια του.

 

 

A Jealous Person με Windows Phone

Ένταξη δεν είπε κανένας ότι θα σου πάρουν το παιχνίδι.Σινεχισε εσύ να παίζεις πρόσεχε όμως να κοιτάς και μπροστά σου μην κουτουλήσεις κανένα δέντρο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εφαρμογή (δεν ξέρω αν είναι καθαρά στην κατηγορία, παιχνίδια) δεν την έχω δοκιμάσει ούτε με τραβάει. Αλλά

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε φορά που δεν αρέσει κάτι στους Έλληνες είτε το βρίζουν είτε κοροϊδεύουν εκείνους στους οποίους αρέσει.

 

Τι νοοτροπία είναι αυτή ρε παιδιά; Και τι σας πειράζει που χρεώνουν (και προαιρετικά μάλιστα) για παιχνίδι ή υπηρεσία; Σας ανάγκασαν να πληρώσετε; Ή μήπως να παίξετε το δωρεάν και θέλετε το κάτι παραπάνω και δε σας φτάνουν τα λεφτά για να δώσετε; Αν δε σας αρέσει, μην το παίζετε, μην το πληρώνετε, μην ασχολείστε. Το να δημιουργείτε θέμα εκεί που πραγματικά δε χρειάζεται είναι, το ελάχιστον, αγενές.

 

Επίσης, αν είστε από εκείνους που σας αρέσουν τα παλιά παιχνίδια Pokemon (μόνο ή απλά περισσότερο), μην παίζετε τα νεότερα. Αφήστε τα εκατομμύρια άλλων χρηστών να βρίσκουν ευχαρίστηση σε αυτά.

Αν, από την άλλη, προτιμάτε να τα δίνετε σε... άλλες μορφές διασκέδασης, όπως ειπώθηκε παραπάνω, δεκτό κι αυτό. Απλά μην κράζετε τους υπόλοιπους που κάνουν κάτι πιο αξιοπρεπές, αν μη τι άλλο.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθήστε να βγάζετε κονσόλες με ελάχιστο κέρδος για να τα παίρνει πάντα η Nintento με μια εξυπνη ιδέα. Γι αυτο η Nintento ειναι παντα η αγαπημενη μου εταιρια για παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω με τα hate σχόλια πραγματικά προφανώς εσείς που κράζετε δεν έχετε ιδέα άλλα οκ έχετε πλάκα , διαβάζουμε εμείς οι υπόλοιποι στο διαλείμματα μας απο το " κυνήγι " . χαχαχα λοιπόν -

Απλά λέω , έτσι να υπάρχει στον αέρα , ότι τα items τα βρίσκεις free στα Pokestops (google it)  και 1-2 extra που θέλουν coins τα παίρνεις από τα GYMS (google it)
, απλά όπως όλα τα games μπορείς να δώσεις λεφτά να πάρεις κάτι αντί να κουραστείς , φεύγω τώρα γιατί έχω εντοπίσει ένα pokemon που θέλω στο μπουρ@@λο που γα@@τε με 1ευρω ( εσείς δλδ ούτε προφυλακτικό (google it)
δεν αγοράζετε ) άντε γελάσαμε πάλι να είστε καλά , αλλά κ να αλλάξετε κ πλανήτη δεν είναι κ κακό αφού σε αυτόν δεν έχετε επαφή απλά θα δείτε κάτι λέτε 3 πιΠ@ες και οκ βάλατε το σημάδι σας , άντε στα τρένα !!!!! ( αγάπη μόνο )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρινα απο πανω απο 10 χρονια , το ειχε η νοκια αυτο το παιχνιδι , δεν το ειχα δει μπροστα μου αλλα ειχα ακουσει οτι κυνηγουσες μυγες μεσα στον χωρο που βρισκοσουν ομως , μεσω της καμερας . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Ελληναρας ξερολας με τις παπαριες του...

 

Βασικα δεν διαφωνω μαζι σου μιας και οπως ειπα οτι δεν εχω ιδεα απο ποκεμον, αλλα ο τροπος που γραφεις λεει πολλα σε σε βγαζει off...

FYI ποκεμον και bitcoin ηδη υπαρχουν σε καποια μορφη και ηδη γινονται πολλες κουβεντες για περισσοτερα.

 

Αντε τωρα να πιασεις κανενα πικατσου...

 

Και Pikachu θα πίασω και Metwo και όλα μην σου πω. 

 

 

Κανένα μα κανένα ενδιαφέρων δεν μου προκαλεί και ας μεγάλωσα με αυτές τις εταιρίες και τα παιχνίδια τους.

Το άρμεγμα δεν καταντάει πλέον αηδία ...

microtransaction-front-NEW.jpg

 

Ε μπράβο που βγήκες να βγάλεις την μιζέρια σου εδώ.

 

100?Έχω δει 5000 δολλάρια και ο άλλος έκλαιγε στο twitch...

 

FYI πολλές φορές είναι troll donations αλλά και πάλι σκέψου να σου κάνουν donate 5k επειδή σε αγαπάνε οι fan σου και αναγνωρίζουν το entertainment που τους προσφέρεις. Και ναι το είπα είναι entertainment. 

 

Θελεις να πεις οτι τους δινει κινητρο να βγουν εξω ΑΛΛΑ να μην σηκωσουν κεφαλι απο το κινητο.Μαλιστα, πολυ ωραια

 

Α) Το παιχνίδι λέει ξεκάθαρα να προσέχετε τι γίνετε γύρο σας 

 

Β) Αν κάποιος είναι μαλάκας και το αγνοεί αυτό δεν φταίει το παιχνίδι αλλά ο μαλάκας που το αγνοεί

 

Γ) Όπως δεν οδηγάς και στέλνεις μηνύματα έτσι πρέπει να συμπεριφέρεσε με οποιοδήποτε παιχνίδι 

 

Δεν με πειράζει καθόλου το παιχνίδι, ίσα ίσα ψυχαγωγούμαι να βλέπω ανθρώπους με το κινητό κολλημένο στο πρόσωπο να περπατάνε σαν ζόμπι προς αόρατα πράγματα. Άσε που κάνει και την ζωή μου πιο εύκολη...

Αλλά να το ντύνουμε όλο αυτό με έναν μανδύα και να λέμε ότι "βοηθάει τους ανθρώπους να βγουν έξω", με τρελαίνει. Δηλαδή χρειαζόμαστε ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι για να βγούμε έξω; Και που βγαίνουν έξω όλοι αυτοί, τί κάνουν; 

Έχουμε ακόμη πολύ δρόμο με το παιχνιδάκι, θα περάσουμε πολύ ωραία!..

 

 

Πίστεψε με πολύς κόσμος δεν έχει το κίνητρο. Μπες στο /r/pokemongo και διάβασε ιστορίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...