Προς το περιεχόμενο

Pokestops, Gyms και Lure Modules: Το Pokémon GO γεννάει "χρυσά αυγά" για όλους


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ όπου και να έχω πάει έχω γνωρίσει παιδιά που παίζουν το παιχνίδι και μάλιστα με αρκετούς ανταλλάξαμε και fb για να επικοινωνούμε και να κανονίσουμε βόλτες. Στα lures γίνονται πολλές πλάκες από τον κόσμο που μαζεύεται.

 

Δεν λέω να παίζει κανείς το παιχνίδι εις βάρος άλλων πραγμάτων ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΧΡΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ. Γιατί από εκεί πηγάζει η όλη σοβαροφάνεια και ΄΄γκρίνια΄΄ του κάθε μπάρμπα ή του κάθε ψώνιου που κουνάει το δάχτυλο στους άλλους. Δεν μπορούν να δεχτούν ότι οι άνθρωποι δεν γεννήθηκαν για να δουλεύουν 20 ώρες το 24ώρο κι ας αναγκάζονται κάποιοι να το κάνουν. Η ζωούλα τους και η σκέψη τους μέχρι εκεί φτάνει. Νομίζουν ότι οι υπόλοιποι είναι για λύπηση ενώ για λύπηση είναι μόνο οι ίδιοι.

 

ΥΓ. Επίσης παίζουν πολλές κοπέλες οπότε αυτό κάποιους νεότερους που δεν ασχολούνται με πόκεμονς τους βγάζει αυτομάτως off και νιώθουν ότι ΄΄απειλούνται΄΄ υποσυνείδητα από το παιχνίδι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας αρμέγει Η Nintento ε;;;

Ποτάκι στον κιάμο ομως το Σ/Κ..

Άχ ρε Έλληνα!!!!

Ασε μας εμάς να "πετάμε" τα λευτά μας σε Pokeballs και να τρέχουμε στα πάρκα να κινηγάμε τον Pikatchu lol

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω με τα hate σχόλια πραγματικά προφανώς εσείς που κράζετε δεν έχετε ιδέα άλλα οκ έχετε πλάκα , διαβάζουμε εμείς οι υπόλοιποι στο διαλείμματα μας απο το " κυνήγι " . χαχαχα λοιπόν -

Απλά λέω , έτσι να υπάρχει στον αέρα , ότι τα items τα βρίσκεις free στα Pokestops (google it)  και 1-2 extra που θέλουν coins τα παίρνεις από τα GYMS (google it)

, απλά όπως όλα τα games μπορείς να δώσεις λεφτά να πάρεις κάτι αντί να κουραστείς , φεύγω τώρα γιατί έχω εντοπίσει ένα pokemon που θέλω στο μπουρ@@λο που γα@@τε με 1ευρω ( εσείς δλδ ούτε προφυλακτικό (google it)

δεν αγοράζετε ) άντε γελάσαμε πάλι να είστε καλά , αλλά κ να αλλάξετε κ πλανήτη δεν είναι κ κακό αφού σε αυτόν δεν έχετε επαφή απλά θα δείτε κάτι λέτε 3 πιΠ@ες και οκ βάλατε το σημάδι σας , άντε στα τρένα !!!!! ( αγάπη μόνο )

χαχαχα! Οι ποιό πολοί όμως που δεν ασχολούντε ούτε τα μισά θα καταλάβουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω να παίζει κανείς το παιχνίδι εις βάρος άλλων πραγμάτων ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΧΡΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ. Γιατί από εκεί πηγάζει η όλη σοβαροφάνεια και ΄΄γκρίνια΄΄ του κάθε μπάρμπα ή του κάθε ψώνιου που κουνάει το δάχτυλο στους άλλους. Δεν μπορούν να δεχτούν ότι οι άνθρωποι δεν γεννήθηκαν για να δουλεύουν 20 ώρες το 24ώρο κι ας αναγκάζονται κάποιοι να το κάνουν. Η ζωούλα τους και η σκέψη τους μέχρι εκεί φτάνει. Νομίζουν ότι οι υπόλοιποι είναι για λύπηση ενώ για λύπηση είναι μόνο οι ίδιοι.

Δεν ισχυει αυτο που λες 100%,γιατι υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις ατομων να βγαινουν μεσανυχτα εξω με ενα κινητο στο χερι(δηλαδη και 3 και 4 το πρωι)για να ψαξουν για ''pokemon''. Δεν το λες και τελειως φυσιολογικο αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυει αυτο που λες 100%,γιατι υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις ατομων να βγαινουν μεσανυχτα εξω με ενα κινητο στο χερι(δηλαδη και 3 και 4 το πρωι)για να ψαξουν για ''pokemon''. Δεν το λες και τελειως φυσιολογικο αυτο.

 

Αν γουστάρουν να το κάνουν ας το κάνουν. Κι εγώ κάποτε έκανα πολύωρα raids στο wow. Ποιός θα κρίνει το φυσιολογικό; Ποιός δεν έχει ξενυχτήσει στο fb ή στο insomnia μέχρι το πρωί; Το ότι κάποιοι θα πάνε για πόκεμον μας πείραξε; Ας κοιτάξει ο καθένας την καμπούρα του.

 

Dream to catch a Pokemon in real life ??? Ohhh god...send him a girl

 
Οι κόκκινοι που πήραν το gym της κάτω πλατείας της Αγίας Παρασκευής τα ξημερώματα ήταν ζευγάρι. Άλλος ένας μύθος ότι οι gamers δεν πηδάνε. 
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι μαλακίες... Αν πατήσω με τη μηχανή ή το αμάξι κανα πιτσιρίκι που έχει τη μάπα καρφωμένη στο κινητό και δεν κοιτάει ουτε δρόμους ούτε τπτ, θα φταίω?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 80 Pokécoins μία άδεια, με 500 Pokécoins οκτώ τυχερά αυγά (θέλουν επώαση) 

 

κάναν συντάκτη που να έχει έστω δοκιμάσει το παιχνίδι, δεν είχατε για να γράψει το άρθρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που κράζετε, μιλώντας για βλακείες κλπ να δω τι θα κάνατε αν είσαστε πχ υπεύθυνοι σε μια ανάλογη εταιρία και σας το πρότειναν οι developers....

Θα το απορριπτατε; πόσο ψηλή θεωρείτε ότι πρέπει να είναι η γέφυρα που θα πηδούσατε μετά;

Είναι κολοσσιαία επιτυχία, και είναι γεγονός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πειράζει καθόλου το παιχνίδι, ίσα ίσα ψυχαγωγούμαι να βλέπω ανθρώπους με το κινητό κολλημένο στο πρόσωπο να περπατάνε σαν ζόμπι προς αόρατα πράγματα. Άσε που κάνει και την ζωή μου πιο εύκολη...

Αλλά να το ντύνουμε όλο αυτό με έναν μανδύα και να λέμε ότι "βοηθάει τους ανθρώπους να βγουν έξω", με τρελαίνει. Δηλαδή χρειαζόμαστε ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι για να βγούμε έξω; Και που βγαίνουν έξω όλοι αυτοί, τί κάνουν; 

Έχουμε ακόμη πολύ δρόμο με το παιχνιδάκι, θα περάσουμε πολύ ωραία!..

Πως ακριβώς σε ψυχαγωγεί αυτό;! Δεν κατηγορώ την εφαρμογή, απλά μου έκανε εντύπωση αυτό που έγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβώς σε ψυχαγωγεί αυτό;! Δεν κατηγορώ την εφαρμογή, απλά μου έκανε εντύπωση αυτό που έγραψες.

Προφανώς ειρωνεύεται επειδή μέχρι εκεί φτάνει η αντίληψη του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρετά comments. Όπως πάντα, η άποψη "τα video games καταστρέφουν". Και το λένε άτομα κολλημένα με την μπάλα (που γυμνάζονται με μπύρες και πίτσες), με ταινίες (same lifestyle) και μ**νοδουλους που είναι ακόμα πιο sad από τα comments τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που κράζετε, μιλώντας για βλακείες κλπ να δω τι θα κάνατε αν είσαστε πχ υπεύθυνοι σε μια ανάλογη εταιρία και σας το πρότειναν οι developers....

Θα το απορριπτατε; πόσο ψηλή θεωρείτε ότι πρέπει να είναι η γέφυρα που θα πηδούσατε μετά;

Είναι κολοσσιαία επιτυχία, και είναι γεγονός....

Αλλο αν αρέσει σε κάποιον προσωπικά και άλλο αν αρέσει στο κόσμο. Και άλλο το να βγάζεις λεφτά απο αυτό ή να δουλέψεις ως developer σε αυτό  που ειναι καλό challenge.  Προσωπικά δεν πρόκειται να το παίξω γιατι δεν έχω χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...