Προς το περιεχόμενο

Αξιζει αυτο το USED "Gaming" PC;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Γεια σας παιδια βρηκα αυτο το pc εδω στο insomnia και θα ηθελα και τις σκεψεις σας να ακουσω πρωτου προχωρησω στην αγορα του!

 

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/fullpc/652904-gaming-pc-775-e8400-5770-1gb-4gb-ddr2-160gb/

 

(Γνωριζω οτι δεν θα παιζει πολλα παιχνιδια στα high και γενικα τα καινουργια παιχνιδια αλλα δεν πολυενδιαφερομε για καποια καινουργια οπωτε)

 

Οι ερωτησεις μου εχουν ως εξης:

 

1.Αξιζει για την τιμη του;

 

2.Αν το αγορασω τι προτεινετε να αλλαξω πρωτο ωστε να το κανω πιο "καλο" για gaming πχ αν θελετε να μου γραψετε με την σειρα τι να αλλαξω και να μου προτεινετε προιοντα με μετρια τιμη οχι πολυ ακριβα!

 

3.Μπορω να βαλω κατι τωρα πανω που να το κανει καλυτερο η θα προτεινατε μια αλλη μητρικη (που να παιρνει τα εξαρτηματα που εχει ηδη η μητρικη αυτη)

 

4.Δεν εχω σκοπο να το κανω το καλυτερο gaming pc στον κοσμο απλα να ξερω αν τωρα παιζει αυτα τα παιχνιδια που εχω σκοπο να τα κατεβασω και αν γνωριζετε στο περιπου ποσα fps (DayZ,Dead Island,Rust,Arma 3!)

Αν γνωριζω αν θα παιζει καποια απο αυτα τα games στο μελλον θα ξερω στο περιπου αν θα παιζει καποια που εχουν minimum requirements λιγοτερα απο αυτα!

 

-Ευχαριστω ☺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το καλύτερο νήμα για να ρωτήσεις πόσο να πάρεις ένα gaming pc και με τι χαρακτηριστικά να είναι αυτό είναι εδώ: link

 

Πέραν αυτού αυτό που δείχνεις δεν είναι gaming pc... Είναι 2πύρηνο και πάρα πολύ παλιό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παραπάνω ήταν mid-gaming pc πριν 5 χρόνια όμως.. πλέον δεν είναι για πολλά 

 

άσχετα με το αν αξίζει ή όχι στη τιμή που το πουλάει ο κάτοχός του, αν το θες για να παίζεις σημερινούς τίτλους μην περιμένεις και πολλά πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οκ ευχαριστω παιδια!

Απλα μπροστα στο pc που εχω ειναι πολυ καλυτερο

Εχω ενα πολυ παλιο pc 1gb ram και γενικα πραγματα δεκαετιας++ ουτε το call of duty 2 δν μου παιζει... Γιαυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι μου έχω μεγάλη εκτίμηση για τα 775 pc καθώς αντέχουν ακόμη και επειδή έχουν περάσει αρκετούτσικα από τα χέρια μου μπορώ να πω ότι είναι ότι πρέπει για ελαφριά χρήση αλλά για gaming πρέπει να βρεις λίγο πολύ τα καλύτερα parts  για να αντεπεξέλθει (και πάλι ίσως όχι απόλυτα) εξαρτάται τον χρήστη βέβαια.Επίσης το RUST είναι πολύ πιο απαιτητικό παιχνίδι σε σχέση με τα υπόλοιπα-δεν πρόκειται να το παίξει ενώ στα υπόλοιπα θα τα πάει αρκετά καλά.Για να απαντήσω στις ερωτήσεις σου: από τιμή δεν βλέπω να ναι και ευκαιρία,δεν έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης οπότε όπως σου λένε και τα παιδιά δες κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οσο και να εκανε, δε θα το σχολιασουμε αυτο. Το θεμα ειναι οτι δεν αξιζει γιατι ειναι πολυ παλιο. Εκτως και αν το εδινε τζαμπα ας πουμε, συμβολικα ενα 30αρι-50αρι.

 

Βαλε αλλα 100 ευρω και παρε κατι καινουριο και φρεσκο, κανε νεο θεμα στις αναβαθμισεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Rust το ξερω οτι ειναι βαρτ απλα ρωτησα σβ νομιζω να το επαιζα ετσι και αλλιως ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απαγορευεται απο τους κανονισμους του site να σχολιαζουμε συγκεκριμενες αγγελιες.

 

Ntallas με 200 ευρω και καλουτσικη καρτα γραφικων απλα δεν γινεται,το ξεχνας. Χρειαζεσαι τα 3πλασια η ισως λιγο λιγοτερο κανενα 500αρι. Το καλυτερο στο ειπε ο Trilo, ανοιξε ενα θεμα στο νημα των αναβαθμισεων και ανεφερε τι ακριβως θελεις να κανεις,ποσα μπορεις να διαθεσεις μαξιμουμ και θα σου γινουν προτασεις. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...