Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη θάλασσα στη Χαλκιδική;


giannis2429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι να πάω χαλκιδικη για μπάνιο. Θέλω να βρω θάλασσα με τα εξής χαρακτηριστικα. Πολύ πολύ ψιλο χαλίκι η άμμο μέσα, καταγαλανα νερά να βλέπεις τον βυθό, όχι πέτρες, κοτρονες, φύκια, μπουκαλια, σκ@τ@ και λοιπές δυνάμεις στο εσωτερικό. Για να καταλάβετε όσοι έχετε πάει, κάτι σαν τον αγ. Προκοπιο στη Νάξο που την θεωρώ απ τις καλύτερες θάλασσες που έχω κολυμπησει. Μου είπαν για την κρυοπηγη, είναι έτσι όπως περιέγραψα παραπάνω; Καμία άλλη πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Λαγονήσι και γενικά τα παραπάνω  :-D

 

Ποσείδι είναι πιο κοντά αλλά για να βρεις την παραλία που ψάχνεις θα πας συστημένος στο μπιτσόμπαρο (Cocus). Το οποίο είναι μια χαρά βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσείδι, και όχι Κόκους εκτός αν είσαι έως 25 ετών

 

Δεν ισχύει αυτό. Δεν πηγαίνουν πλέον φοιτητές στο cocus.

Πολύ καθαρή η θάλασσα στο Ποσείδι βλέπεις και τα ψάρια μέσα αλλά μπορεί να πετύχεις κύμα καμιά φορά.

 

Πολύ καλές και όλες αυτές που προτάθηκαν, ίσως και το εθνικ στην Τριστινίκα επίσης. Κοίταξε βέβαια και τις αποστάσεις να δεις που σε βολεύει.

Και στο 1ο πόδι προς Πευκοχώρι-Χανιώτη έχει κάποιες καλές παραλίες και πολύ καλύτερη οργάνωση, σε αντίθεση με τα απομονωμένα του 2ου που δεν έχεις πολλές φορές ανέσεις (τουαλέτα-ντουζιέρα κλπ).

 

Γενικά πέτρες-φύκια-μπουκάλια κλπ δεν υπάρχουν στην Χαλκιδική.

Αν πρόκειται να πας Κυριακή, ετοιμάσου για μεγάλη οδηγική οδύσσεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως αν έχει 25άρες δεν με χαλάει καθόλου και ας έχει και φύκια μέχρι το γόνατο!

 

Για μπανιστήρι καλύτερα προς πευκοχώρι  :D

Γλαρόκαβος-umbrellas-elephant κλπ.

 

Μακριά από Άφυτο-Καλλιθέα. Ούτε να παρκάρεις δεν μπορείς να βρεις πλέον εκεί και είναι και ακριβά τα beach bar  :angry:

Αφυτος καλή είναι για φαγητό-ποτό το βράδυ σε χαλαρή φάση με ταίρι.

Καλλιθέα και μετά για πιο έντονη ζωή το βράδυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό. Δεν πηγαίνουν πλέον φοιτητές στο cocus.

Πολύ καθαρή η θάλασσα στο Ποσείδι βλέπεις και τα ψάρια μέσα αλλά μπορεί να πετύχεις κύμα καμιά φορά.

 

Πολύ καλές και όλες αυτές που προτάθηκαν, ίσως και το εθνικ στην Τριστινίκα επίσης. Κοίταξε βέβαια και τις αποστάσεις να δεις που σε βολεύει.

Και στο 1ο πόδι προς Πευκοχώρι-Χανιώτη έχει κάποιες καλές παραλίες και πολύ καλύτερη οργάνωση, σε αντίθεση με τα απομονωμένα του 2ου που δεν έχεις πολλές φορές ανέσεις (τουαλέτα-ντουζιέρα κλπ).

 

Γενικά πέτρες-φύκια-μπουκάλια κλπ δεν υπάρχουν στην Χαλκιδική.

Αν πρόκειται να πας Κυριακή, ετοιμάσου για μεγάλη οδηγική οδύσσεια.

 

Τι να σου πω, δυο Σάββατα φέτος η αναλογία στο Κόκους ήταν 80-20 υπέρ των φοιτητών/φοιτητοηλικιών. Μπορεί αυτό βέβαια να συμβαίνει μόνο ΣΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, δυο Σάββατα φέτος η αναλογία στο Κόκους ήταν 80-20 υπέρ των φοιτητών/φοιτητοηλικιών. Μπορεί αυτό βέβαια να συμβαίνει μόνο ΣΚ.

 

Μόνο εγώ πέτυχα σε ΣΚ πολλά ζευγάρια, οικογένειες και πολλούς ξένους;

Γενικά παρατήρησα πιο μοιρασμένο ηλικιακά το κοινό σε σχέση με παλιά και λιγότερο ασφυκτικά γεμάτο. Ακόμη και το πάρκινγκ ήταν άνετο, έβαλα το αμάξι μου στην σκιά...

 

Τα τελευταία χρόνια έχω την εντύπωση πως οι φοιτητές δεν έχουν την οικονομική άνεση για το κοκους και πηγαίνουν προς την κατασκήνωση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσειδι λέω να πάω τελικά με πείσατε!! Στο cocus τι παίζει γενικά; Εγώ πχ θα πάω με την κοπέλα μου, θα αρκεστώ στο να κάνω μπάνιο η θα παίζω σφαλιάρες με τίποτα 18χρονους γκ@βλ@μενους καγκουρες;Επίσης, την ξαπλώστρα την πληρώνεις ξεχωριστά η ότι παραγγειλεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο πόδι μόνο η Σανη μου άρεσε. Κάτι μπητσομπαρα κανακη κλπ δεν τα κσλοειδα γιατί είχε πολύ κύμα. Από το πρώτο πόδι σαν μέρος μόνο η Αφυτος αξίζει πάντως. Όλα τα άλλα είναι ένα ρωσοβουλγαροπανηγυρο. Δύσκολα θα ξαναδωσω 80ε διόδια και θα κάνω 1500 χιλιόμετρα γιαυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...