Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη θάλασσα στη Χαλκιδική;


giannis2429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαίνουν μέσα και μετά το φαγητό ή δεν έχει σχέση αυτό λόγω βάθους;

 

Αυτό είναι μύθος. Εν τω μεταξύ το έλεγα εγώ στους γονείς μου ότι μου ακούγεται παπαριά, αλλα δυστυχώς τότε δεν υπήρχε ίντερνε.

 

Γενικά δεν είναι καλή ιδέα να μπεις να κολυμπήσεις ακριβώς μετά το φαϊ, όπως δεν είναι καλή ιδέα να πας για τρέξιμο.

Γιατί θα ξεράσεις όμως, όχι γιατί θα πνιγείς.

 

Αυτή η υπερβολή όμως που βλέπω μανάδες να δίνουν ένα βερίκοκο και μια φέτα ψωμί στο παιδί και να του λένε να μην πάει να βουτήξει για μία ώρα, ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Α μάλιστα καταπληκτικά άρθρα.

Ε πάρε και αυτά

https://www.google.rs/search?q=κολυμπι+μετα+το+φαγητο&oq=κολύμπι+μετά+&aqs=chrome.1.69i57j0l3.6378j0j4&client=ms-alps-full_k05ts_a-sk&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

 

Δεν θα μετράμε τα λεπτά αλλά μη μου λες ότι δε τρέχει πρόβλημα να κολυμπας με γεμάτο στομάχι...όπως επίσης εάν έχεις κάνα καρδιακο θέμα που δεν γνωριζεις...

Καλή ιδέα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μετράμε τα λεπτά αλλά μη μου λες ότι δε τρέχει πρόβλημα να κολυμπας με γεμάτο στομάχι...όπως επίσης εάν έχεις κάνα καρδιακο θέμα που δεν γνωριζεις...

Καλή ιδέα..

 

Με την ανάγνωση έχεις ένα θέμα ε;

Να το κάνω quote

 

 

 

Γενικά δεν είναι καλή ιδέα να μπεις να κολυμπήσεις ακριβώς μετά το φαϊ, όπως δεν είναι καλή ιδέα να πας για τρέξιμο.

Γιατί θα ξεράσεις όμως, όχι γιατί θα πνιγείς.

 

Αυτή η υπερβολή όμως που βλέπω μανάδες να δίνουν ένα βερίκοκο και μια φέτα ψωμί στο παιδί και να του λένε να μην πάει να βουτήξει για μία ώρα, ήμαρτον.

 

Επίσης βάλαμε και τα καρδιακά που δεν γνωρίζεις μέσα.

Μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα να διαβάζω λαλακιες από wannabe Mythbusters :)

 

Έχεις να πεις κάτι άλλο για τα άρθρα; για τα καρδιακα; ο πνιγμος στην δική σου κατανόηση είναι η εισροη νερού μόνο ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι κάτω των 25 πρώτο πόδι κάτω κάτω (παλιούρι, γλαρόκαβο)

αν είσαι 26-40 δεύτερο πόδι μετά την Συκιά (Καλαμίτσι, Κριαρίτσι οι καλύτερες θάλασσες)

αν είσαι άνω των 40 τρίτο πόδι ή Ολυμπιάδα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα να διαβάζω λαλακιες από wannabe Mythbusters :)

 

Έχεις να πεις κάτι άλλο για τα άρθρα; για τα καρδιακα; ο πνιγμος στην δική σου κατανόηση είναι η εισροη νερού μόνο ε;

 

 

 

Ναι, ότι τα έβαλες στην κουβέντα εκ των υστέρων για να ισχυροποιήσεις τη θέση σου (τα καρδιακά που δεν τα γνωρίζουμε).

 

Αν πάσχεις από καρδιά, μπορεί να πεθάνεις στο 5x5. Συμπέρασμα: μην πάτε για 5x5.

 

Προφανώς και συμφωνώ μαζί σου (για τους πάσχοντες από καρδιά), αλλά δεν ήταν αυτή η κουβέντα.

 

Η κουβέντα ήταν:

Φαΐ + μπάνιο = πνιγμός (αυξημένη πιθανότητα)

 

Εγώ είπα ότι είναι μύθος, αλλά γενικά:

Φαΐ + μπάνιο = κακή ιδέα όπως

Φαΐ + τρέξιμο = κακή ιδέα

 

Στο οποίο απάντησες:

Φαΐ + μπάνιο + καρδιά = πνιγμός (αυξημένη πιθανότητα), δηλαδή ξαφνικά αλλάζεις το αρχικό.

 

Τέλος, η πλειοψηφία των σελίδων που παρέθεσες, λένε ακριβώς ότι έχω γράψει εγώ και μιλάω μόνο για την πρώτη σελίδα αποτελεσμάτων (προφανώς αν πας και στις δικές μου κάπου μπορεί να λένε το αντίθετο). Ότι το περί πνιγμού είναι μια μπούρδα.

Υπάρχει μικρή περίπτωση να πάθεις κράμπα. Τώρα από πότε κράμπα στο νερό = πνιγμός, δεν ξέρω.

 

Σίγουρα, στην ιστορία του κόσμου, κάπου κάποιος έφαγε, πήγε για μπάνιο, έπαθε κράμπα και πνίγηκε. Αυτό μπορώ να το πω με βεβαιότητα

 

 

 

 

Συγνώμη για το OT, δε συνεχίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικοι ισχυρισμοι και συσχετισμοι.. υπάρχει ρίσκο μεγάλο αλλά ΟΚ δεν είναι καλή ιδέα απλά.... Έγινε.. Απλα αυξημένες πιθανότητες..

Τζάμπα κόπος, εσύ κάνε μπάνιο μετά το φαγητό, natural selection λέγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.Καρύδι, αλλά από την μεριά με τα βραχάκια.

β.Επίσης εκει κοντά η παραλία καθηγητών ή αλλιως Φάβα.

γ.Καβουρότρυπες μόνο απο την μεριά των βράχων και οπωσδήποτε μακριά από το απαίσιο beachbar.

δ.Λαγονήσι.

 

Κι αν εχεις την ευκαιρια, να δανειστεις βαρκουλα, να πας στον Διάπορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...