Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα και εγώ το ίδιο.. μίλα τους στη σελίδα στο fb και πές τους όλη την ιστορία.. εγώ έτσι έβγαλα άκρη.. online το έκανα όπως ακριβώς κάνεις το φοιτιτικό

 

https://www.whatsup.gr/el/studentregistration

Απο εδω να το κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν από λίγες ημέρες πήγε ο αδερφός μου σε κατάστημα Γερμανός προκειμένου να ενεργοποιήσει την Ευρωπαϊκή Κάρτα στο what’s up καρτοκινητό του. Εννοείται ότι δεν είχαν ιδέα, του έλεγαν ότι ισχύει μόνο για όσους έχουν σύνδεση και παράλληλα του παρουσίαζαν τα διαθέσιμα προγράμματα μήπως και πάρει κάποιο. Με τα πολλά αφού επέμενε πήραν τηλέφωνο τα κεντρικά και πήραν το ΟΚ να προχωρήσουν. Έβγαλαν φωτοτυπία την Ευρωπαϊκή κάρτα και τη στρατιωτική ταυτότητα (είναι φαντάρος), παρότι επέμενε να βγάλουν το δίπλωμα οδήγησης γιατί αυτό έχει δηλωθεί στην δημιουργία της Ευρωπαϊκής κάρτας, και του είπαν ότι θα του στείλουν μήνυμα όταν ενεργοποιηθεί.

Πράγματι την ίδια μέρα πήρε στο email που τους είχε δώσει μήνυμα με τίτλο θέματος σχετικό αλλά περιεχόμενο άσχετο. Σας το παραθέτω:

 

 

Τίτλος: Ολοκλήρωση Εγγραφής στη Προσφορά της Ευρωπαϊκής Κάρτας του WHAT’S UP

 

Κυρίως θέμα:

 

 

Μην ξεχάσεις να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου για να εγγραφείς στη Φοιτητική Προσφορά του WHAT’S UP. Για εγγραφή πάτα εδώ !

Τώρα με τη φοιτητική προσφορά μπορούμε να μιλάμε με ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ και να σερφάρουμε ασταμάτητα, αλλά και να είμαστε συνέχεια ΜΑΖΙ με όλο τον κόσμο του WHAT’S UP.

Με τη φοιτητική προσφορά του WHAT'S UP έχεις τρία super πακέτα για να μιλάς και να γράφεις ασταμάτητα

- 1000' προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα, μόνο με 5€!
- 1200' και 100 SMS προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα, μόνο με 7€!
- 300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP για ένα μήνα, μόνο με 1€

Επιπλέον, με την φοιτητική προσφορά του WHAT’S UP έχεις κάθε μήνα ΔΩΡΟ:

- 600΄προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP και 600 ΜΒ κάθε 1η του μήνα, με προϋπόθεση ανανέωσης 10€ τον προηγούμενο μήνα.
- Διπλάσιο χρόνο ομιλίας στα πακέτα CALL THEM ALL 600 & CALL THEM ALL PLUS με κάθε ενεργοποίηση πακέτου.
- 600MB Internet για 1 μήνα με κάθε ανανέωση 10€.

Η προσφορά ισχύει έως 31/10/2014.

Για να εγγραφείς στην Φοιτητική Προσφορά του WHAT’S UP πάτα εδώ !

 

 

 

 

Θεώρησε ότι η ΕΚ ενεργοποιήθηκε και έμεινε ήσυχος.

Λίγες ημέρες μετά έκανε ανανέωση κάρτας και είδε ότι δεν πήρε τα 600΄χρόνο ομιλίας+600Mb της ΕΚ και απευθύνθηκε στο 13888. Η υπάλληλος που απάντησε είπε ότι έβλεπε στο σύστημα ότι είχαν γίνει οι σχετικές ενέργειες όσον αφορά την αίτηση αλλά δεν ήξερε γιατί δεν είχε ενεργοποιηθεί και θα προωθούσε το περιστατικό προκειμένου να το εξετάσει το αρμόδιο τμήμα και θα του απέδιδε τις παροχές τις ΕΚ εκ των υστέρων. Δυο ημέρες μετά τον πήραν τηλ και λίγο πολύ του είπαν να ξαναπάει στο κατάστημα να ξανακάνει τη διαδικασία.

 

Είναι όμως φαντάρος και κάτι τέτοιο του είναι αδύνατο.

Επειδή είδα ότι το αναφέρει και κάποιος παραπάνω είναι δυνατόν να κάνω εγώ την εγγραφή μέσω του https://www.whatsup.gr/el/studentregistration και αν ναι πως; Όλες οι επιλογές βλέπω είναι άσχετες. Ζητάει φοιτητικό πάσο, αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο και να δηλώσεις επίπεδο σπουδών. Κάποιος που το έχει κάνει μπορεί να μου τι βάζω;

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και εγώ το ίδιο.. μίλα τους στη σελίδα στο fb και πές τους όλη την ιστορία.. εγώ έτσι έβγαλα άκρη.. online το έκανα όπως ακριβώς κάνεις το φοιτιτικό

 

Μπορείς να περιγράψεις τι ακριβώς έκανες; Επειδή στο link για τα φοιτητικά προγράμματα όλες οι επιλογές που βλέπω είναι άσχετες, τι έβαλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να περιγράψεις τι ακριβώς έκανες; Επειδή στο link για τα φοιτητικά προγράμματα όλες οι επιλογές που βλέπω είναι άσχετες, τι έβαλες;

Επελεξα μια απο τις κατηγοριες.. νομιζω προπτυχιακο ειχα επιλεξει και αντι για πασο ανεβασα την καρτα και στο αλλο την ταυτοτητα.. μετα θελει 3-4 εργασιμες για να μου το ενεργοποιησουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εφάρμοσα και εγω σε φοιτητικό vodafone. Εχει δοκιμάσει καποιος πως γινεται να μην χάνονται αυτα τα χρήματα απο μηνα σε μηνα; Η απλα βάζετε ανα δυο μηνες κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εφάρμοσα και εγω σε φοιτητικό vodafone. Εχει δοκιμάσει καποιος πως γινεται να μην χάνονται αυτα τα χρήματα απο μηνα σε μηνα; Η απλα βάζετε ανα δυο μηνες κάρτα;

 

Οπως εχω γραψει και πιο πριν αυτο που κανω εγω ειναι να κανω ανανεωση μια μερα πριν ληξει το προγραμμα. (σημερα εκανα ανανεωση και αυριο ληγει). Ετσι βαζω μια καρτα ανα 2 μηνες.

 

 

Οφτοπικ.

Πως και εταιριες κοσμοτε βονταφον κλπ δε μας εχουν κοψει το φοιτητικο ενω δεν ειμαστε φοιτητες πλεον; Απο ημερομηνιες ληξεως πασου κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχω γραψει και πιο πριν αυτο που κανω εγω ειναι να κανω ανανεωση μια μερα πριν ληξει το προγραμμα. (σημερα εκανα ανανεωση και αυριο ληγει). Ετσι βαζω μια καρτα ανα 2 μηνες.

 

 

Οφτοπικ.

Πως και εταιριες κοσμοτε βονταφον κλπ δε μας εχουν κοψει το φοιτητικο ενω δεν ειμαστε φοιτητες πλεον; Απο ημερομηνιες ληξεως πασου κλπ

 

τους βαζεις 10 ευρω καρτα το μήνα...! ειδαλλως μπορει να μην εβαζες ουτε αυτα... οποτε ειναι ολο χαρουμενοι!!

 

Συνεπώς λεςε οτι εγω που εβαλα σήμερα την καρτα και το πακέτο, σε 30 αντι για 31 π.χ. μέρες ξανακάνω το πακέτο και τραβαει απο το υπολοιπο χωρις να χρειαστεί να βάλω καρτα...σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εαν βγάλω την κάρτα στο όνομα του αδερφού μου, μπορώ να κάνω την ενεργοποίηση στο δικό μου what's up? η πρέπει να ειναι η κάρτα και το νούμερο του τηλεφώνου στο ίδιο όνομα;ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο θα ενδιέφερε και εμένα, αν ξέρει σίγουρα κάποιος;

 

Καλησπέρα, εαν βγάλω την κάρτα στο όνομα του αδερφού μου, μπορώ να κάνω την ενεργοποίηση στο δικό μου what's up? η πρέπει να ειναι η κάρτα και το νούμερο του τηλεφώνου στο ίδιο όνομα;ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, τελικά εχω κάνει μεταφορά στο όνομα του αδερφού το what's up μου, που βγήκε και η ευρωπαϊκή κάρτα, και σήμερα με ενημέρωσαν πως έχει καταχωρηθεί κανονικά η προσφορά και απο σήμερα ειναι σε ισχύ, αλλά στο app του iOS δεν έχει εμφανιστεί κάτι , που μπορώ να το τσεκάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση που δεν είδα να έγινε ακόμη: Μπορούμε την ίδια κάρτα νέων να τη δηλώσουμε για 2 νούμερα CU, ώστε να έχουν και τα 2 το bonus;

στην Cosmote δεν γίνεται σίγουρα!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...