Προς το περιεχόμενο

5x tronsmart USB cables 4.99$


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φωτο, μονο δικες σου δεν ειναι. Ειδικα η πρωτη ειναι ολοφανερο οτι δεν ειναι το ιδιο προιον!

Οι φωτογραφιες είναι από review του προϊόντος είπα πριν ότι δεν έχω μετρητή εγώ. Είναι αυτά ακριβώς τα καλώδια που έχω και τα 2. Reversible και από τις 2 μεριές από το banggood. Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να μας πεις. Θα με κανεις να πάρω καλό μετρητή ώστε να σου δείξω ότι δίνει τόσο.

 

 

Και μια με το Power bank της xiaomi πριν λίγο:

 

Screenshot_20160725_194718.png

 

IMG_20160725_195603.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι φωτογραφιες είναι από review του προϊόντος είπα πριν ότι δεν έχω μετρητή εγώ. Είναι αυτά ακριβώς τα καλώδια που έχω και τα 2. Reversible και από τις 2 μεριές από το banggood. Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να μας πεις. Θα με κανεις να πάρω καλό μετρητή ώστε να σου δείξω ότι δίνει τόσο.

Πουθενα δεν εγραψες κατι τετοιο. Ισα ισα που πεταξες τις τελευταιες φωτο χωρις να πεις τιποτα, αφηνοντας ως υπονοούμενο οτι ειναι δικες σου.

 

Τωρα, οι φωτο δεν ειναι απο review με την εννοια που γνωριζουμε. Και η πρωτη δεν ειναι δυνατον να ειναι το προιον που μιλαμε. Με 1m καλωδιο και ρευμα στα 2,19Α θα επρεπε να εχει μεγαλη πτωση τασης και να βλεπεις να βγαζει κάτω απο 5V. Στη φωτο οπως βλεπεις δειχνει 5,24V που σημαινει οτι δεν ειναι 1m καλωδιο αλλα μικροτερο.

 

Στη δευτερη φωτο εχει γινει μετρηση με resistor και οχι στην καθημερινοτητα σε φορτιση συσκευης. Μετρηση με resistor σου βγαζει καλυτερα αποτελεσματα απο την καθημερινοτητα. Και εμενα με resistor μου φτανει τα 1,79Α οταν σε φορτιση παιζει στα 1,5Α. Και για αυτο σου λεω δεν μπορεις να φορτιζεις συσκευη με 2,1Α με αυτο το καλωδιο αλλα εσυ επιμενεις για ακριβειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα εγώ λέω αυτο που βλέπω και αυτό που λέει το πρόγραμμα το οποίο είναι αξιόπιστο και πάντα δείχνει αυτό ακριβώς που θα φτιάξω στο fauxclock εάν το υποστηρίζει το καλώδιο και ο φορτιστής.

 

Το note 3 έχει 3200 μπαταρία. Και με 2100 φορτίζει κλειστό σε ακριβώς 1 ώρα και 35 λεπτά. Όταν το φορτιζα στα 1500 έκανε πάνω από 2 ώρες. Όλα τα άλλα τα ακούω βερεσε. Θα πάρω και ένα μετρητή όμως γιατί άκρη με μερικούς δεν βγάζεις με τίποτα.

 

Η BlitzWolf είναι από τις πιο αξιόπιστες εταιρίες και ότι γράφει ισχύει.

 

Εχω και vr δικό της το οποίο είναι καλύτερο από της samsung των 99 ευρώ.

 

 

Απο το Site του banggood

 

Output: 5V/9V/12V, up to 2.1a οποτε μια χαρά είναι τα volt από τις παραπάνω μετρήσεις.

 

Περιμένω δικές σου φωτογραφίες να δούμε γιατί μάλλον κάτι δεν πάει καλά εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω και ένα μετρητή

Θα περιμένω νέα σου.

 

Παιδιά οι μετρητές που κυκλοφορούν έχουν και εισόδους micro usb εκτός από usb? γιατί για να μετρήσεις φορτιστή θες usb αλλά καλώδιο micro....

Ο άσπρος που φαίνεται στις παραπάνω φώτο κάνει και τα δύο. Δεν ελέγχουν όλοι και καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμένω νέα σου.

 

 

Ο άσπρος που φαίνεται στις παραπάνω φώτο κάνει και τα δύο. Δεν ελέγχουν όλοι και καλώδιο.

Παρήγγειλα σήμερα ένα της MantisTek και ένα 2μετρο καλώδιο της BlitzWolf reversible. Όταν με το καλό έρθουν θα γράψω λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://goughlui.com/2014/10/01/usb-cable-resistance-why-your-phonetablet-might-be-charging-slow/

εχουν γινει πριν απο σενα αυτα... το tronsmart ειναι 20awg το blitz ειναι 24... εκει τελειωνει και η κουβεντα νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://goughlui.com/2014/10/01/usb-cable-resistance-why-your-phonetablet-might-be-charging-slow/

 

εχουν γινει πριν απο σενα αυτα... το tronsmart ειναι 20awg το blitz ειναι 24... εκει τελειωνει και η κουβεντα νομιζω

Παραπάνω ο Agathoklis δείχνει ότι το tronsmart ούτε 2a δεν μπορεί να βγάλει. Πιθανώς να είναι 28awg με τόσο που βγαζει. Πιο πίσω δείχνω εικόνα από review των BlitzWolf που δίνουν 2.1. Εδώ τελειώνει η κουβεντα στη θεωρία και στα λόγια όλοι καλοι είμαστε.

 

Τα tronsmart ειναι μακράν χειρότερα από τα BlitzWolf. Ούτε reversible είναι που είναι τεράστιο μείον και το και καλά 20awg το βλέπω και λάθος της εταιρίας.

 

Με το καλό να μου έρθει ο μετρητής να τα τεστάρω μιας και το Ampere Pro που λέει 2100 το βγάζετε ανακριβες μιας και δεν σας συμφέρει αυτό που γράφει. Επειδή κάνατε μια λάθος αγορά δεν σημαίνει ότι θα βγάζετε κακά τα άλλα καλώδια τα οποία τα έχουν τεστάρει χιλιάδες άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ενδιαφέρον meeting μετρήσεων (με φωτογραφίες, αντιπαραθέσεις κλπ) θεωρείται τώρα χρήσιμο στον normal user και αν ναι σε τι?

 

Από Power & Data 28 AWG και κάτω όλα είναι ΟΚ (επομένως και τα Τronsmart και τα BlitzWolf και όποια άλλα έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά) για το 99% των end users...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ενδιαφέρον meeting μετρήσεων (με φωτογραφίες, αντιπαραθέσεις κλπ) θεωρείται τώρα χρήσιμο στον normal user και αν ναι σε τι?

 

Από Power 28 AWG και κάτω όλα είναι ΟΚ (επομένως και τα Τronsmart και τα BlitzWolf) για το 99% των normal end users...

Να χαμε να λέγαμε είναι φίλε μου απλά δεν μπορώ τους ανθρώπους που δεν πιστεύουν τίποτα και είναι κολλημένοι όσο δεν πάει. Έχω καμία 20αρια καλώδια από διάφορες μάρκες και κρίνω με τα μάτια μου όχι με λόγια και θεωρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King2009 μιλαω για τα χρυσα tronsmart και οχι του θεματος... Ο αγαθοκλης δεν βλεπω να δειχνει κανενα blitzwolf ομως..

 

Επισης εσυ μας δειχνεις εικονες για δικες σου ενω ειναι απο αλλου, και βασιζεσαι σε ενα προγραμμα...

Ας μην το συνεχίσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά ανεβασα τις φωτογραφίες επειδή υπήρξε ή συνομιλία των άλλων μελών...

 

Γενικά απεχω. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος και δεν είναι στόχος μου να πεισω κανένα να πάρει τα καλωδια.

 

Blitz wolf δεν έχω για να το δοκιμασω.***

 

Όποιος θέλει παιρνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King2009 μιλαω για τα χρυσα tronsmart και οχι του θεματος... Ο αγαθοκλης δεν βλεπω να δειχνει κανενα blitzwolf ομως..

 

Επισης εσυ μας δειχνεις εικονες για δικες σου ενω ειναι απο αλλου, και βασιζεσαι σε ενα προγραμμα...

Ας μην το συνεχίσουμε...

Περιμένω μετρήσεις με τα tronsmart που έχεις που γράφουν 20awg. Οι φωτογραφίες οι 2 με τις μετρήσεις είναι από BlitzWolf από review στο banggood οπότε δεν καταλαβαίνω τι αμφισβητείς. Τα BlitzWolf γράφουν 2.1 max και αυτό ακριβώς δίνουν για τα tronsmart δεν είδα κάτι που να δείχνει ότι βγάζουν τόσο.

 

Όταν μου έρθει ο μετρητής θα τα τεστάρω και εγώ εφόσον το πρόγραμμα δεν σας συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...