Προς το περιεχόμενο

5x tronsmart USB cables 4.99$


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέλω για quick charge 2 να πιάνει 2 αμπερ και να μη ψοφήσει με την υποδοχή δεν έχω θέμα...

quick charge 2 καλώδια εχει στο gearbest;Δεν μπόρεσα να βρω κάτι..

Μην την μπαίνει ο ένας στον αλλον διαφωνείτε σεβαστό και απο τις δυο πλευρές οι γνώμες.

Quick charge 2 πρέπει να υποστηρίζει ο φορτιστής δεν παίζει ρόλο το καλώδιο εκτός και αν είναι κανένα τελείως της πλάκας. Στο gearbest δεν βρήκα καλά καλώδια και εγώ αγοράζω από εκεί πολλές φορές απλά στα καλώδια έχει μείνει στα No name.

 

Τα συγκεκριμένα της BlitzWolf είναι από τα καλύτερα καλώδια που μπορείς να βρεις υποστηρίζουν μέχρι 2.1a που κανένα κινητό δεν πάει παραπάνω. Αν θες για tablet φόρτιση πας σε άλλα καλώδια. Το reversible μόνο αν το δοκιμάσεις καταλαβαίνεις πόσο βολικό είναι στο βάλε βγάλε και δεν πρόκειται να ξανά χρησιμοποιήσεις αλλα καλώδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιο review?

 

Μα υπαρχει και ειναι ΠΟΛΥ πιο φτηνο...

209 review έχει στο banggood από χρήστες που το έχουν και όλοι είναι ευχαριστημένοι 100%. Για τα tronsmart δεν διαβάζω και πολλά. Επίσης υπάρχουν και στο Amazon καλώδια και φορτιστές της BlitzWolf με χιλιάδες ευχαριστημένους χρήστες. Στην ίδια κατηγορία με τα anker είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια διαβαζω και εγω για τα tronsmart σε amazon κλπ... ιδιας ποιοτητας ειναι και των 2 εταιρειων... με την διαφορα οτι τα tronsmart ειναι ΠΟΛΥ φθηνοτερα και εχουν καλυτερα τεχνικα χαρακτηριστικα...

μονο reversible δεν ειναι... οποιος το χρειαζεται οκ πασο... οποιος οχι και θελει κατι καλυτερο και φθηνοτερο ειναι μονοδρομος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω είσαι φίλε μου ότι καλύτερο υπάρχει και reversible και ανθεκτικά και καλή μάρκα και κάνεις παραγγελία κανονικά με χρεωστικη. Από την από αξιόπιστα καταστήματα.

 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Reversible-Braided-Micro-USB-Cable-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided-Micro-1m-p-1028519.html

Φίλε καλώδιο για 3 ταμπλετ και 3 για κινητά τι προτείνεις; Ειδικά για τα ταμπλετ θέλω γρήγορη φόρτιση από τους 2.1Α φορτιστες που έχω.

http://m.banggood.com/Wholesale-Chargers-and-Cables-c-98.html

Βλέπω μερικά εδώ (ευρωπαϊκη αποθήκη) αλλα μην κάνω κανένα λάθος με της θύρες.

Θα ήθελα πάντως όσο ποιο κοντά σε μήκος.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια διαβαζω και εγω για τα tronsmart σε amazon κλπ... ιδιας ποιοτητας ειναι και των 2 εταιρειων... με την διαφορα οτι τα tronsmart ειναι ΠΟΛΥ φθηνοτερα και εχουν καλυτερα τεχνικα χαρακτηριστικα...

 

μονο reversible δεν ειναι... οποιος το χρειαζεται οκ πασο... οποιος οχι και θελει κατι καλυτερο και φθηνοτερο ειναι μονοδρομος...

Το reversible κάνει όλη τη διαφορά βασικά. Όλα τα κινητά φορτιζουν από 1.2 μέχρι 2.1ma οπότε αν δεν έχεις tablet δεν χρειάζεται παραπάνω. Τα απλά καλώδια τα έχω πετάξει όλα μόνο reversible εδώ και μήνες.

 

Αν θυμάμαι καλά σε ένα Site που δοκιμάζουν νέες πατέντες πουλούσαν reversible καλώδια στα 20 ευρώ το ένα και μετά από λίγο καιρό έβγαλε η BlitzWolf ίδια πολύ φθηνότερα. Οπότε όχι δεν είναι καθόλου ακριβά. Απλά καλώδια έχουμε όλοι καμία 20αρια εδώ και πολλά χρόνια.

Φίλε καλώδιο για 3 ταμπλετ και 3 για κινητά τι προτείνεις; Ειδικά για τα ταμπλετ θέλω γρήγορη φόρτιση από τους 2.1Α φορτιστες που έχω.

http://m.banggood.com/Wholesale-Chargers-and-Cables-c-98.html

Βλέπω μερικά εδώ (ευρωπαϊκη αποθήκη) αλλα μην κάνω κανένα λάθος με της θύρες.

Θα ήθελα πάντως όσο ποιο κοντά σε μήκος.

Ευχαριστώ

Τα tablet με πόσα ma φορτιζουν? Αν θέλουν 3ma καλύτερα να πας σε anker αν και δεν υπάρχουν πολλά tablet που σηκώνουν 3ma.

Ο καλύτερος φορτιστής Quick charge 3 είναι αυτός και με 2 εισόδους usb και η τιμή του παραπάνω από καλή:

 

http://m.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S6-QC3_0-2_4A-30W-Dual-USB-EU-Adapter-Charger-With-Power3S-Tech-p-1047935.html

 

Για καλώδια για τα κινητά σου πας η εδώ:

 

http://m.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Reversible-Micro-USB-Cable-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided-Micro-B-3_3ft-1m-for-QC2_0-p-998319.html

 

Η εδώ αν θες άλλο χρώμα και πιο ανθεκτικα:

 

http://m.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Reversible-Braided-Micro-USB-Cable-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided-Micro-1m-p-1028519.html

 

Κάτι καλύτερο μέχρι 2.1ma δεν υπάρχει. Για 3ma πάμε σε άλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρέλαβα χτες ενα blitzwolf, η συσκευασία και η ποιότητα είναι μια χαρα,ομως δεν παει πανω απο 640ma στην εφαρμογή ambere οσο περίπου και το εργοστασιακο του p9 lite σε power bank xiaomi 10000. Πρέπει να κανω κάποιο κόλπο στις ρυθμίσεις για την μπαταρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρέλαβα χτες ενα blitzwolf, η συσκευασία και η ποιότητα είναι μια χαρα,ομως δεν παει πανω απο 640ma στην εφαρμογή ambere οσο περίπου και το εργοστασιακο του p9 lite σε power bank xiaomi 10000. Πρέπει να κανω κάποιο κόλπο στις ρυθμίσεις για την μπαταρία?

 

Το δοκιμασες με φορτιστη που υποστηρίζει 2a και σου γράφει το ίδιο? Στο ampere βάζεις το καλώδιο και μετα σου βγάζει υπολογισμός για να δεις τι ma δέχεται. Δοκίμασε με έναν καλό φορτιστη και πες μου αν γράφει σε όλα 640. Με το κανονικό καλώδιο τι σου βγάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα 2100 λένε ότι δίνουν τα BlitzWolf max όχι παραπάνω. Αυτό που γράφουν αυτό δίνουν. Η αντιπαράθεση μου ήταν με τον runner που έγραψε ότι δίνουν μέχρι 1500 κάτι που δεν ισχύει.

Διαστρεβλωνεις τις κουβεντες. Πουθενα δεν εγραψα οτι πανε μεχρι 1500. Ειπα οτι το δικο μου, τουλαχιστον, παει μεχρι 1500 και αμφισβητησα οτι πιανουν σε φορτιση κινητου τα 2100 κατι που ισχυριστηκες εσυ. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Παραπανω ενα αλλο παλικαρι εγραψε οτι επιανε μεχρι 1,67A. Αντιλαμβανεσαι, φανταζομαι, οτι δεν θα μπορουσα και να λεω οτι πανε μεχρι 1500.

 

Τεσπα, επειδη το κουρασαμε το θεμα, ας επανελθουμε οταν θα μετρησεις τη φορτιση του note 3 μιας και σου θιξαμε και την αξιοπιστια της εφαρμογης "σου" περαν του καλωδιου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαστρεβλωνεις τις κουβεντες. Πουθενα δεν εγραψα οτι πανε μεχρι 1500. Ειπα οτι το δικο μου, τουλαχιστον, παει μεχρι 1500 και αμφισβητησα οτι πιανουν σε φορτιση κινητου τα 2100 κατι που ισχυριστηκες εσυ. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Παραπανω ενα αλλο παλικαρι εγραψε οτι επιανε μεχρι 1,67A. Αντιλαμβανεσαι, φανταζομαι, οτι δεν θα μπορουσα και να λεω οτι πανε μεχρι 1500.

 

Τεσπα, επειδη το κουρασαμε το θεμα, ας επανελθουμε οταν θα μετρησεις τη φορτιση του note 3 μιας και σου θιξαμε και την αξιοπιστια της εφαρμογης "σου" περαν του καλωδιου σου.

Αυτό έγραψες βασικά τη στιγμή που υπάρχουν πάρα πολλά review από τους κατόχους στο banggood με πραγματικές μετρήσεις και όλα βγάζουν 2.16 περίπου. Σημερα το έστειλαν και το δικό μου όταν έρθει θα ποσταρω αναλυτικές φωτογραφίες αν και πιθανώς να αμφισβητησετε και εκείνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...