Προς το περιεχόμενο

5x tronsmart USB cables 4.99$


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα την εντύπωση πως το power bank εβγαζε 2αμπερ ρευμα.με τον οριτζιναλ φορτιστή 1α πηγε στα 750. Δεν έχω άλλον

Με το Power bank της xiaomi πρέπει να τερματίσει κανονικά στα 2a. Είναι τέρμα γεμάτο το Power bank από μπαταρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σοβαρά τώρα, εμπιστεύεστε μια εφαρμογή για το πόσα Amperes περνάνε; γελάει η πλάση όλη

Τα μάτια μας εμπιστευομαστε βασικά. Όταν ένα κινητό με 3200 μπαταρία φορτίζει σε 1.35 από 0 σε 100% τότε δεν θέλει πολύ σκέψη πόσα ma περνάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε καλώδιο για 3 ταμπλετ και 3 για κινητά τι προτείνεις; Ειδικά για τα ταμπλετ θέλω γρήγορη φόρτιση από τους 2.1Α φορτιστες που έχω.

http://m.banggood.com/Wholesale-Chargers-and-Cables-c-98.html

Βλέπω μερικά εδώ (ευρωπαϊκη αποθήκη) αλλα μην κάνω κανένα λάθος με της θύρες.

Θα ήθελα πάντως όσο ποιο κοντά σε μήκος.

Ευχαριστώ

για tablet εννοειται οτι παιρνεις οσο πιο κοντο καλωδιο μπορεις... πχ το 30cm της tronsmart που ειναι στα 20AWG βγαζει πανω απο 3A...

το 1 μετρο βγαζει 2.5Α+++

 

φυσικα θα χρειαστεις και φορτιστη που να δινει επισης οσο πιο πολλα ampere γινεται... πχ 3Α...

Παιδιά παρέλαβα χτες ενα blitzwolf, η συσκευασία και η ποιότητα είναι μια χαρα,ομως δεν παει πανω απο 640ma στην εφαρμογή ambere οσο περίπου και το εργοστασιακο του p9 lite σε power bank xiaomi 10000. Πρέπει να κανω κάποιο κόλπο στις ρυθμίσεις για την μπαταρία?

μαντεψε γιατι... παρε ενα tronsmart και θα εισαι κομπλε! σιγουρα θα πρεπει να βγαζει 1Α μιας και τοσο ειναι και ο φορτιστης του απο οτι διαβαζω! εκτως και αν παιρνει και παραπανω το κινητο... θα φανει οταν παρεις σωστο καλωδιο!

Το reversible κάνει όλη τη διαφορά βασικά. Όλα τα κινητά φορτιζουν από 1.2 μέχρι 2.1ma οπότε αν δεν έχεις tablet δεν χρειάζεται παραπάνω. Τα απλά καλώδια τα έχω πετάξει όλα μόνο reversible εδώ και μήνες.

 

φιλε μου δεν θελουν ολοι reversible... υπαρχουν και αρκετοι που προτιμουν τα κλασσικα... ποσο μαλλον οταν με τα ιδια χρηματα παιρνεις τα διπλασια και τριπλασια καλωδια, και μαλιστα και με καλυτερα τεχνικα χαρακτηρηστικα!

 

εντωμεταξυ λες οτι πανω απο 2.1Α ειναι μονο για tablet... ο ανθρωπος εχει tablet (3 κιολας) και συνεχιζεις να του προτεινεις το blitzwolf... με φορτιστη που βγαζει 2.4Α ενω το καλωδιο βγαζει μεχρι 2.1 (αν και σε πολλους ουτε καν αλλα τεσπα...). γενικα αλλα λες και αλλα συμβουλευεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.

Καταρχην να ρωτησω τι είναι το reversible στο καλώδιο.Αυτα που προτάθηκαν βλέπω λίγο διαφορετικό το βύσμα,να υποθέσω ότι μπαίνει και από της δύο πλευρές ;γιατί κάτι τέτοιο σίγουρα θα με ενδιαφέρει αφού τα παιδιά με τα ταμπλετ κινητά έχουν θέμα.

Επίσης ο φορτιστής με μία θύρα Quick charge 3 μπορεί να φόρτιση απλά ένα κινητο-ταμπλετ χωρίς να έχει Quick charge 3 ?(μην δωσο 12 ευρώ χαμένα)

Ή φορτιστες που έχω τώρα είναι σίγουρα κινεζική αγνώστου μάρκας με δυο εξόδους 2.1 - 1.0Α.Τωρα αν τα βγάζουν αυτά (χλωμό) ειναι αλλού παπά ευαγγέλιο.Τα πήρα μόνο γιατί το 5 θέσεων πολυμπριζο δεν χωρούσε αλλά :)

Τα ταμπλετ που έχουμε είναι ένα onda v919 ,και δύο 10' mls που και ή φορτιστες που είχε ή συσκευασία γράφουν 2.1 Α.

 

http://m.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Reversible-Braided-Micro-USB-Cable-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided-Micro-1m-p-1028519.html Αυτά τα καλώδια μου άρεσαν πολύ πρώτα για το χρώμα ,αφού θα τα ξεχωρίζουν τα παιδιά ποιο εχει το δικό του και ποιο είναι για ταμπλετ ή για το κινητό του (αναλογα σε ποια θήρα που βρισκεται),αλλά και για την υφασμάτινη επένδυση αφού φαίνεται ποιο ανθεκτικό.

Απλώς θα ήθελα όπως ανέφερε και ο φίλος για το ταμπλετ(αν γίνεται και για το κινητό) να ειναι ποιο κάτω από ένα μέτρο όχι τόσο για την απόδοση του αλλά για να μην κρέμονται επάνω στον κομοδινο :)

Και τέλος θέλω να ρωτησω αν υπάρχει και αν είναι σωστό φορτιστής να βγάζει 2.1Α (2 εξόδους) και να φορτίζει με την ίδια τάση σύγχρονός και κινητό - ταμπλετ ή οποιοδήποτε συνδιασμό.

Πχ http://m.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S6-QC3_0-2_4A-30W-Dual-USB-EU-Adapter-Charger-With-Power3S-Tech-p-1047935.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.

Καταρχην να ρωτησω τι είναι το reversible στο καλώδιο.Αυτα που προτάθηκαν βλέπω λίγο διαφορετικό το βύσμα,να υποθέσω ότι μπαίνει και από της δύο πλευρές ;γιατί κάτι τέτοιο σίγουρα θα με ενδιαφέρει αφού τα παιδιά με τα ταμπλετ κινητά έχουν θέμα.

Επίσης ο φορτιστής με μία θύρα Quick charge 3 μπορεί να φόρτιση απλά ένα κινητο-ταμπλετ χωρίς να έχει Quick charge 3 ?(μην δωσο 12 ευρώ χαμένα)

Ή φορτιστες που έχω τώρα είναι σίγουρα κινεζική αγνώστου μάρκας με δυο εξόδους 2.1 - 1.0Α.Τωρα αν τα βγάζουν αυτά (χλωμό) ειναι αλλού παπά ευαγγέλιο.Τα πήρα μόνο γιατί το 5 θέσεων πολυμπριζο δεν χωρούσε αλλά :)

Τα ταμπλετ που έχουμε είναι ένα onda v919 ,και δύο 10' mls που και ή φορτιστες που είχε ή συσκευασία γράφουν 2.1 Α.

 

http://m.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Reversible-Braided-Micro-USB-Cable-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided-Micro-1m-p-1028519.html Αυτά τα καλώδια μου άρεσαν πολύ πρώτα για το χρώμα ,αφού θα τα ξεχωρίζουν τα παιδιά ποιο εχει το δικό του και ποιο είναι για ταμπλετ ή για το κινητό του (αναλογα σε ποια θήρα που βρισκεται),αλλά και για την υφασμάτινη επένδυση αφού φαίνεται ποιο ανθεκτικό.

Απλώς θα ήθελα όπως ανέφερε και ο φίλος για το ταμπλετ(αν γίνεται και για το κινητό) να ειναι ποιο κάτω από ένα μέτρο όχι τόσο για την απόδοση του αλλά για να μην κρέμονται επάνω στον κομοδινο :)

Και τέλος θέλω να ρωτησω αν υπάρχει και αν είναι σωστό φορτιστής να βγάζει 2.1Α (2 εξόδους) και να φορτίζει με την ίδια τάση σύγχρονός και κινητό - ταμπλετ ή οποιοδήποτε συνδιασμό.

Πχ http://m.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S6-QC3_0-2_4A-30W-Dual-USB-EU-Adapter-Charger-With-Power3S-Tech-p-1047935.html

Τα reversible είναι καλώδια που μπαίνουν και από τις 2 μεριές όπως θέλεις και πραγματικά λύνουν τα χέρια στο βάλε βγάλε. Ειδικά για παιδιά που μπορούν να κανουν ζημιά για πλάκα στην έξοδο του tablet. Ένας Quick charge 3 φορτιστής φορτίζει ότι κινητό θέλεις στο μέγιστο που μπορεί να πάει δεν θα έχεις κανένα θέμα έχω τον Quick charge 2 της εταιρείας και με έχει βγάλει ασπροπροσωπο. Εφοσον τα tablet είναι αυτά δεν θα έχεις κανένα θέμα με τα καλώδια που πρότεινα βγάζουν κανονικά μέχρι 2.1. Εφόσον θες κάτω από μέτρο πάνε σε κάποιο tronsmart αλλά όχι στο πακέτο μιας και τα 3 2μετρα καλώδια σου είναι άχρηστα. Το συγκεκριμένο της BlitzWolf είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου ακόμα και σε σύγκριση με τα απλά που έχει. Αλλά δεν βγαίνει σε μικρότερο μέγεθος. Για την τάση δεν υπάρχει κανένα θέμα ο φορτιστής κάνει όλη τη δουλειά και δινει το ρεύμα που πρέπει.

έτσι το δέχομαι. Γιατί μέχρι τώρα μιλάγατε για εφαρμογή στο κινητό.

Έγραψα και για αυτό αλλά τα παιδιά παραπάνω μάλλον το προσπερασαν γιατί από ότι βλέπω ότι θέλουν διαβάζουν σε ότι ποστ και αν έχω κάνει. Δεν μίλησα μόνο για την εφαρμογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Επίσης ο φορτιστής με μία θύρα Quick charge 3 μπορεί να φόρτιση απλά ένα κινητο-ταμπλετ χωρίς να έχει Quick charge 3 ?(μην δωσο 12 ευρώ χαμένα)

...

 

το Quick charge δίνει παραπάνω V από τα 5, με διάφορα Α για να πετύχει γρήγορότερη φόρτιση σε κινητά που το υποστηρίζουν (QC2.0 Mode: 5V/3A 9V/2A 12V/1.5A (Max) QC3.0 Mode: 3.6 -12V (200mv incremental dynamic regulation) Όταν δεν είναι QC η συσκευή απλά φορτίζει μόνο στα 5V.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και πάλι.Ξεκιναω παραγγελία καλώδια σε διάφορα χρώματα.

Έχουν μεγάλη διαφορά τιμής από ευρωπαϊκη αποθήκη παιδιά?

Και για τους κατόχους μία τελευταία ερώτηση , κουμπονουν καλά παιδιά ή παίζουν στην θύρα επάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και πάλι.Ξεκιναω παραγγελία καλώδια σε διάφορα χρώματα.

Έχουν μεγάλη διαφορά τιμής από ευρωπαϊκη αποθήκη παιδιά?

Ερχονται πιο γρήγορα από ευρωπαϊκή αποθήκη. Σήμερα μπήκαν στα 3.27 τα συγκεκριμένα καλώδια και μάλιστα από Ευρώπη οπότε σε λίγες μέρες θα τα έχεις. Ο φορτιστής υπάρχει μόνο από κίνα από ότι γράφουν αλλά το στέλνουν με tracking number και οι μέρες που κάνει να έρθει είναι φυσιολογικές και όχι οι 20+ που κάνει χωρίς tracking συνήθως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλος και αγιος ο blitzwolf (τον εχω)... αλλα φορτιστη θα επαιρνα αυτον https://www.skroutz.gr/s/7066222/Samsung-USB-Wall-Adapter-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-EP-TA20E-Bulk.html απο Ελλαδα

Για ποιο λόγο; όταν στα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις έναν με διπλή έξοδο και η μία εκ των δύο θα είναι qc2.0; μόνο αν κάποιος τον θέλει αύριο τον φορτιστή αξίζει. Αλλιώς ούτε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχοντας 15 φορτιστες (κυριολεκτικα) απο Κινα... τελικα χρησιμοποιω τον samsung εξωτερικα γιατι ειναι πολυ βολικος στην μεταφορα και ελαφρης και ολα , ενω στο σπιτι εχω σε καθε δωματιο σχεδον απο εναν http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Power-Strip-Patch-Board-with-3-USB-Port-2A-Fast-Charge-Mini-Socket-Adapter---White-347405.html  ο οποιος ειναι πιο vfm απο οποιοδηποτε  φορτιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαια φορτιστη να κοιταξω αυτον που προτεινεται παιδια στα 11,50 ευρω και εξοδο Quick charge 3 η σε κλασικο με κοστος σχεδον στα μισα 6,94 ευρω ?

Ο φορτιστής με Quick charge 3 είναι πιο future proof εφόσον πάρεις κινητό με Quick charge 3. Αν δεν το έχεις σκοπό κάποια στιγμή και ο άλλος στα 7 είναι εξαιρετικος.

 

Αυτός της samsung είναι πολύ καλός και έχω τον αυθεντικό του NOTE 3 αλλά η μία έξοδος σε περιορίζει πάρα πάρα πολύ και είναι και ακριβός ας σχέση με κινα αλλά φυσιολογική τιμή για Ελλάδα

εχοντας 15 φορτιστες (κυριολεκτικα) απο Κινα... τελικα χρησιμοποιω τον samsung εξωτερικα γιατι ειναι πολυ βολικος στην μεταφορα και ελαφρης και ολα , ενω στο σπιτι εχω σε καθε δωματιο σχεδον απο εναν http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Power-Strip-Patch-Board-with-3-USB-Port-2A-Fast-Charge-Mini-Socket-Adapter---White-347405.html ο οποιος ειναι πιο vfm απο οποιοδηποτε φορτιστη

Είναι ελαφρύς γιατί έχει μια usb θύρα όσο πιο πολλά watt τόσο πιο βαρύς ένας φορτιστής. Το xiaomi είναι τοπ για βαριά χρήση βάζεις πάνω ότι θες απλά δύσκολος στη μεταφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...