Προς το περιεχόμενο

5x tronsmart USB cables 4.99$


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες ήρθαν τα καλώδια και πραγματικά το κούμπωμα τους είναι τρομερο,οπως και ή ποιοτητα κατασκευή τους.

Άριστη αγορά για κάποιον που θέλει να προστατεύσει την θύρα usb (κινητό - ταμπλετ) ή βαριετέ να ξαχνει πως μπαίνει το καλώδιο.

Φωτο με το άγρυπνο βλέμμα της γάτας :)

Κατάστημα θα ανοίξεις? :P

 

 

Η ένταση του ρεύματος είναι ίδια σε όλο το μήκος του καλωδίου...

Αυτό γιατί? Δεν έχει εξασθένηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χθες ήρθαν τα καλώδια και πραγματικά το κούμπωμα τους είναι τρομερο,οπως και ή ποιοτητα κατασκευή τους.

Άριστη αγορά για κάποιον που θέλει να προστατεύσει την θύρα usb (κινητό - ταμπλετ) ή βαριετέ να ξαχνει πως μπαίνει το καλώδιο.

Φωτο με το άγρυπνο βλέμμα της γάτας :)

Καλοριζικα φιλε μου οντως ειναι εξαιρετικα καλωδια και απο τα καλυτερα που μπορεις να βρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω ότι καμία από αυτές δεν είναι αξιόπιστες για αυτό και δεν ασχολουμε φίλε μου.Κανουν κάποιες υπολογισμούς και καλα

 

Πιστευω ότι έχουν κάποια ακρίβεια όμως. Όταν έχω τον Kernel στα 2100 με καλά καλώδια δείχνουν τόσο ενώ με usb 900ma όσο το έχω. Με κινέζικο μουφα φορτιστη πάλι κάνα 600 με 700. Οσο δίνει ο φορτιστής δηλαδή. Από βδομάδα θα μου έρθει και ο μετρητής να δω πόσο αξιόπιστο είναι και το πρόγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω ότι καμία από αυτές δεν είναι αξιόπιστες για αυτό και δεν ασχολουμε φίλε μου.Κανουν κάποιες υπολογισμούς και καλα

Νομίζω πως δεν κάνουν υπολογισμούς αλλα τραβάνε απευθείας δεδομένα απο τα chipακια και του android firmware. Αλλιώς δεν θα σταμάταγε ποτέ η φόρτιση με αποτέλεσμα να σκάει η μπαταρία ή το quick charge θα εδινε συνεχόμενα 2amp ανεξαρτήτου θερμοκρασιας. Το μονο αρνητικό ειναι πως δεν τα δείχνουν σε real time αλλα διαβάζει κάθε πχ 30 δευτερόλεπτα και βγάζει το αποτέλεσμα του ενος κλάσματος. Άρα την ώρα που μπορεί εσύ να βλέπεις 500ma ισως φορτίζει με 1amp εκεί απλά θα πρέπει να κάνεις ανανέωση τουλάχιστον στο πρόγραμμα ampere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Διαστρεβλωνεις τις κουβεντες. Πουθενα δεν εγραψα οτι πανε μεχρι 1500. Ειπα οτι το δικο μου, τουλαχιστον, παει μεχρι 1500 και αμφισβητησα οτι πιανουν σε φορτιση κινητου τα 2100 κατι που ισχυριστηκες εσυ. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Παραπανω ενα αλλο παλικαρι εγραψε οτι επιανε μεχρι 1,67A. Αντιλαμβανεσαι, φανταζομαι, οτι δεν θα μπορουσα και να λεω οτι πανε μεχρι 1500.

 

Τεσπα, επειδη το κουρασαμε το θεμα, ας επανελθουμε οταν θα μετρησεις τη φορτιση του note 3 μιας και σου θιξαμε και την αξιοπιστια της εφαρμογης "σου" περαν του καλωδιου σου.

 

 

Αυτό έγραψες βασικά τη στιγμή που υπάρχουν πάρα πολλά review από τους κατόχους στο banggood με πραγματικές μετρήσεις και όλα βγάζουν 2.16 περίπου. Σημερα το έστειλαν και το δικό μου όταν έρθει θα ποσταρω αναλυτικές φωτογραφίες αν και πιθανώς να αμφισβητησετε και εκείνες

 

Έχουμε κανένα νεο για να αμφισβητήσουμε; :P Συνήθως τα λαμβανεις στις 2-3 εβδομαδες και τωρα εχουν περασει 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα.

Τα δοκίμασα σε Galaxy S4(QC 1.0) και βγάζουν 1.2 A. 

Το δοκιμάζω με Blitzwolf QC 3.0 φορτιστή. 

Να προσθέσω ότι έχω δοκιμάσει και με Blitzwolf καλώδιο και πάλι 1.2 βγάζω οπότε δεν είμαι σίγουρος τι συμβαίνει.

 

Η μέτρηση έγινε με την εφαρμογή Ampere.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...