Προς το περιεχόμενο

Χρησιμοποιείτε τους απορροφητήρες στις κουζινες;


DTsuras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι λεει ο τιτλος, μεσα σε 10 χρονια η μητερα μου το ανοιξε αντε 1-2 φορες, παντα το εχει κλειστο.

 

Δηλαδη αδικα λεφτα εδωσε εκει.

 

Τωρα θελουμε να αλλαξουμε την κουζινα..αλλα λεμε να μη βαλουμε απορροφητηρα μιας και δεν θα το χρεισιμοποιησουμε αλλα ο ανθροπως που θα μας φτιαξει την κουζινα λεει να βαλουμε..

 

Εσεις τι λετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προηγούμενο σπίτι μου ο απορροφητήρας απλά φίλτραρε τον αέρα και τον ξαναγύρναγε πίσω στον ίδιο χώρο (δεν έβγαινε απ'το σπίτι). Οκ, βοήθαγε λίίίγο στη λαδίλα, αλλά έκρινα ότι δεν αξίζει το θόρυβο για τη δουλειά που κάνει. Δε τον δούλεψα παρά ελάχιστα.

 

Εδώ που μένω τώρα τον χρησιμοποιώ κανονικά (αφού κι ο απορροφητήρας είναι "κανονικός" :P).

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προηγούμενο σπίτι μου ο απορροφητήρας απλά φίλτραρε τον αέρα και τον ξαναγύρναγε πίσω στον ίδιο χώρο (δεν έβγαινε απ'το σπίτι). Οκ, βοήθαγε λίίίγο στη λαδίλα, αλλά έκρινα ότι δεν αξίζει το θόρυβο για τη δουλειά που κάνει. Δε τον δούλεψα παρά ελάχιστα.

 

Εδώ που μένω τώρα τον χρησιμοποιώ κανονικά (αφού κι ο απορροφητήρας είναι "κανονικός" :P).

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοιοι απορροφητήρες!

 

(Μήπως υπάρχουν και ηλεκτρικές σκούπες που ξαναβγάζουν τα σκουπίδια που ρουφάνε;; :P :D ).

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόντιοι είστε?

Πάνω από τα μάτια δεν υπάρχουν ντουλάπια? Δε γεμίζει υδρατμούς η κουζίνα?

 

Στο προηγούμενο σπίτι μου ο απορροφητήρας απλά φίλτραρε τον αέρα και τον ξαναγύρναγε πίσω στον ίδιο χώρο (δεν έβγαινε απ'το σπίτι). Οκ, βοήθαγε λίίίγο στη λαδίλα, αλλά έκρινα ότι δεν αξίζει το θόρυβο για τη δουλειά που κάνει. Δε τον δούλεψα παρά ελάχιστα.

 

Εδώ που μένω τώρα τον χρησιμοποιώ κανονικά (αφού κι ο απορροφητήρας είναι "κανονικός" :P).

 

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοιοι απορροφητήρες!

 

(Μήπως υπάρχουν και ηλεκτρικές σκούπες που ξαναβγάζουν τα σκουπίδια που ρουφάνε;; :P :D ).

 

Και γω τέτοιον έχω(δεν υπάρχει "τρύπα" στο σπίτι) αλλά είναι ολοκαίνουριος και για την ώρα την κάνει τη δουλειά του

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοιοι απορροφητήρες!

 

(Μήπως υπάρχουν και ηλεκτρικές σκούπες που ξαναβγάζουν τα σκουπίδια που ρουφάνε;; :P :D ).

 

Ούτε 'γω το 'ξερα, μέχρι να πάω σ' αυτό το σπίτι. :P

 

Α, και σκούπα τέτοια είχα! :ph34r: Λίγο πριν την πετάψω σκέφτηκα ότι "α, έχει και σακούλα μέσα, μπορεί να 'χει γεμίσει". Πόντιος. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο δεν τον ανάβει;!

 

Μπορει να μην τηγανιζει

 

 

Οτι λεει ο τιτλος, μεσα σε 10 χρονια η μητερα μου το ανοιξε αντε 1-2 φορες, παντα το εχει κλειστο.

 

Δηλαδη αδικα λεφτα εδωσε εκει.

 

Τωρα θελουμε να αλλαξουμε την κουζινα..αλλα λεμε να μη βαλουμε απορροφητηρα μιας και δεν θα το χρεισιμοποιησουμε αλλα ο ανθροπως που θα μας φτιαξει την κουζινα λεει να βαλουμε..

 

Εσεις τι λετε; 

 

Απο το 40αρι ξεκινουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προηγούμενο σπίτι μου ο απορροφητήρας απλά φίλτραρε τον αέρα και τον ξαναγύρναγε πίσω στον ίδιο χώρο (δεν έβγαινε απ'το σπίτι).

 

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοιοι απορροφητήρες!

 

Η συντριπτική πλειοψηφία των απορροφητήρων που έχω δει εδώ Γερμανία είναι έτσι.

 

Βασικά στον απορροφητήρα τον ίδιο δεν αλλάζει τίποτα, είναι θέμα εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συντριπτική πλειοψηφία των απορροφητήρων που έχω δει εδώ Γερμανία είναι έτσι.

 

Βασικά στον απορροφητήρα τον ίδιο δεν αλλάζει τίποτα, είναι θέμα εγκατάστασης.

Και κάνει δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...