Προς το περιεχόμενο

Νέα τάξη πραγμάτων και ηλεκτρονική ταυτότητα


teogin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι,

Επειδή πολύς ντόρος γίνεται για τις έννοιες αυτές και επειδή θεωρώ ότι όλοι μας εδώ μοιραζόμαστε πληροφορίες και κάθε τι, το οποίο θεωρούμε άξιο προσοχής, λαμβάνω το θάρρος να σας προωθήσω μία ομιλία, η οποία πιστεύω ότι αφορά σε όλους μας!

Καλή ακρόαση: https://youtu.be/TrWEuxyp7X0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή να ακούσουμε τώρα για τις ταυτοτητες, τι λένε οι παπάδες; Που φοβούνται τους ομοφυλόφιλους όπως αναφέρεται και στο βίντεο και οι περισσότεροι είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή να ακούσουμε τώρα για τις ταυτοτητες, τι λένε οι παπάδες;

 

Μα δεν πρόκειται για οποιονδήποτε παπά... μιλάμε για τον ιδρυτή των παπαροκάδων!!! rockon.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε λογαριασμό μισθοδοσίας.

Σηκώνουμε χρήματα με κάρτες.

Πληρώνουμε με κάρτες.

Ψωνίζουμε και βγάζουμε την ΑΒ κάρτα πρίν πληρώσουμε,μην χάσουμε το μπόνους.

Ότι μαλακία κάνουμε,την ανεβάζουμε fb και instagram.

Αυτο-φακελωνόμαστε,ο "αόρατος εχθρός" γνωρίζει πόσα παίρνουμε,πότε τα παίρνουμε,πόσα έχουμε,τι ψωνίζουμε,τι τρώμε...άλλα κατα'τά... φρικάρουν οι ρασοφόροι για τις ταυτότητες με το χάραγμα του θηρίου (και οι λοιποί ψεκασμένοι τραβάνε τα βυγγγζιά τους για τις κάμερες)

 

Βγάλτε την ρημαδοταυτότητα μπας και καταφέρω να την βάλω στο πορτοφόλι,γιατί η αρχαιολογική πλαστικοποιημένη κραούκα δέν χωράει πουθενά.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν πρόκειται για οποιονδήποτε παπά... μιλάμε για τον ιδρυτή των παπαροκάδων!!! rockon.gif

Γατάκια, όταν αυτοί τραγουδούσαν το «είμαι ένα τσιπάκι τόσο δα» εσείς ακούγατε ακόμα scatman :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τραγικοτητα της εποχης μας, ειναι οτι καταφεραν τα φανερα και κρυφα κεντρα εξουσιας, σχεδον να 'ποινικοποιησουν' την ιδιωτικοτητα, με πλυση εγκεφαλου με χιλιους δυο τροπους.

Αυτο ομως που θα επρεπε να ισχυει ειναι το:
'Privacy is not a crime'.
Και 'αθωος μεχρι αποδειξεως του εναντιου', οχι 'ενοχος μεχρι αποδειξεως του εναντιου'.

Το οτι μας φακελωνουν με χιλιους δυο τροπους, και οτι πολλοι εκουσια αυτοφακελωνονται με fb και λοιπα, δεν νομιζω να σημαινει κατα τη γνωμη μου, οτι πρεπει ακομη περισσοτερο, και σε υπερθετικο βαθμο, με την θεληση μας να τα δωσουμε ολα αβλεπι και σε απολυτο ελεγχο, με την νεα ταυτοτητα...

Κριμα που οι περισσοτεροι δεν καταλαβαινουν τι διακυβευεται με αυτες τις ταυτοτητες, και τους κινδυνους που εγκυμονει...

Και να μεν ειμαι χριστιανος και πιστευω οτι ερχονται οι μερες που εχουν προφητευτει, αλλα ως σκεπτομενος ανθρωπος, και αλλο θρησκευμα να ειχα, και μονο η 'επιβουλη' κατα της προσωπικης μου ελευθεριας και το δικαιωμα στην ιδιωτικοτητα, θα με εκανε να εναντιωθω σε αυτη την καρτα...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...