Προς το περιεχόμενο

εξαφανίστηκε το mail μου


koliri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

 

Σήμερα το πρωί προσπάθησα να μπω στο κύριο mail μου και μου δείχνει ότι είναι ολότελα άδειο, λες και είχα ενεργοποιήσει το λογαριασμό μόλις. 

Ύστερα έστειλα από 2ο λογαριασμό email που έχω ένα email στον κύριο λογαριασμό μου που αναφέρω επάνω και έλαβα μήνυμα ότι ο λογαριασμός δεν υπάρχει..

 

Έστειλα στη yahoo για επαναφορά των σβησμένων μηνυμάτων αλλά αυτη η αναφορά δεν στάλθηκε απο το κύριο email , αφού δεν υπάρχει (!) αλλά απο το δευτερεύον.

 

Εχω μπερδευτεί αρκετά. 

Κανείς με παρόμοια εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

 

Σήμερα το πρωί προσπάθησα να μπω στο κύριο mail μου και μου δείχνει ότι είναι ολότελα άδειο, λες και είχα ενεργοποιήσει το λογαριασμό μόλις. 

Ύστερα έστειλα από 2ο λογαριασμό email που έχω ένα email στον κύριο λογαριασμό μου που αναφέρω επάνω και έλαβα μήνυμα ότι ο λογαριασμός δεν υπάρχει..

 

Έστειλα στη yahoo για επαναφορά των σβησμένων μηνυμάτων αλλά αυτη η αναφορά δεν στάλθηκε απο το κύριο email , αφού δεν υπάρχει (!) αλλά απο το δευτερεύον.

 

Εχω μπερδευτεί αρκετά. 

Κανείς με παρόμοια εμπειρία?

μήπως έκανες καμιά ρύθμιση σε καποιο mailbox (κινητό-υπολογιστή) ως imap αντί για pop3 και καταλάθος τα εσβησες καπως εστι την ειχα πατησει και εγω σε ενα mail απο την hol και τα ειχα χασει ολα και δυστηχως δεν μπορεσα να κανω κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις δεν υπάρχει, αν στείλεις από αλλού ένα εμαιλ τι απάντηση παίρνεις, γιατί αν δε υπάρχει θα πάρεις απαντηση.

 

Μήπως έχεις μπει πουθενά αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανα κάποια ρύθμιση στο κινητό παρότι το χρησιμοποιώ το mail φουλ απο εκεί.

Όταν κάνω log in μπαίνω στο [email protected] και με πετάει στο [email protected]

 Αν στείλω μήνυμα στο [email protected] μου βγαίζει failure

 

"Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.


<[email protected]>:
Remote host said:
554 delivery error: dd This user doesn't have a yahoo.com account ([email protected]) [-5] - mta1164.mail.bf1.yahoo.com


[bODY]"


Μολις τσέκαρα online στο forum της yahoo και το κακό ειναι γενικότερο. Έγινε σε πολλούς χρήστες.

Απ ότι κατάλαβα μετέτρεψαν λογαριασμούς που τελειώναν σε .com σε αντίστοιχα .gr ή .fr (πχ στη Γαλλία).

Έκαναν χοντρή πατάτα δλδ και τώρα να δούμε τι θα γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με το εμαιλ, com ήταν και com παραμένει, και δεν μπορώ να πιστέψω ότι η yahoo διέλυσε όλους τους λογαριασμούς γυρίζοντας εστι απλά τις καταλήξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με το εμαιλ, com ήταν και com παραμένει, και δεν μπορώ να πιστέψω ότι η yahoo διέλυσε όλους τους λογαριασμούς γυρίζοντας εστι απλά τις καταλήξεις

 

τσεκαρε στο help desk να δεις για τί πανικό μιλάμε από εκατοντάδες χρήστες. Επίσης εμένα με κάνει Log in με το .com αλλα αυτόματα με πηγαίνει στο αντίστοιχο .gr

 

https://forums.yahoo.net/t5/Errors/bd-p/mail-errors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...