Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο double play?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλύτερη είναι του ΟΤΕ (πλέον Cosmote) hands down. Ανώτερη σε όλα από τους υπόλοιπους παρόχους.

 

Αλλά ακριβότερη.

 

Οπότε η τσέπη σου θα σου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω γιατι ο φιλος απο πανω βρισκει τον οτε καλυτερο αλλά για μενα η vodafone -πρωην hol- σε 2 επαγγελματικους χωρους με εξυπηρετει αψογα 6 χρονια κ 2 φορες που υπηρξε προβλημα λυθηκε εντος 1 ωρας.

 

πριν απο 1 χρονο εβαλα και στο σπιτι και παρολο που η ταχυτητα στο νετ δεν ειναι οτι καλυτερο ολα κυλουν μια χαρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω γιατι ο φιλος απο πανω βρισκει τον οτε καλυτερο 

 

Ισως γιατι ολες οι γραμμες ειναι του ΟΤΕ και οι υπολοιποι παροχοι απλα "νοικιαζουν" απο αυτον?

Και εγω εχω forthnet 9 χρονια τωρα και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα, αλλα αυτο δεν αλλαζει το δεδομενο οτι ο ΟΤΕ ειναι ο καλυτερος παροχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Οτε έχει ένα πακέτο αυτη τη στιγμή στα 26,11€ τον μήνα και μετά τους 24 μήνες διαμορφώνεται σε 33,17€.

Τι θεωρείτε καλή τιμή?

Βασικά με ενδιαφέρει μόνο το ίντερνετ μιας και το σταθερό δεν χρησιμοποιείτε καθόλου.

 

Η cyta σαν εταιρία τι λέει? μου είναι άγνωστη αλλα είδα πολύ καλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Οτε έχει ένα πακέτο αυτη τη στιγμή στα 26,11€ τον μήνα και μετά τους 24 μήνες διαμορφώνεται σε 33,17€.

Τι θεωρείτε καλή τιμή?

Βασικά με ενδιαφέρει μόνο το ίντερνετ μιας και το σταθερό δεν χρησιμοποιείτε καθόλου.

 

Αν δε χρησιμοποιεις καθολου σταθερο δε θες double play. Το καλυτερο πακετο για σενα ειναι αυτο που εχω κι εγω απο forthnet. Ειναι στα 18 ευρω, 24αρα, το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα (απλα δεν εχεις δωρεαν λεπτα, σε καλουν κανονικα, και το εχεις για μια ωρα αναγκης), και αν το πληρωσεις εφαπαξ, για ολο το ετος, η τιμη πεφτει στα 15 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε χρησιμοποιεις καθολου σταθερο δε θες double play. Το καλυτερο πακετο για σενα ειναι αυτο που εχω κι εγω απο forthnet. Ειναι στα 18 ευρω, 24αρα, το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα (απλα δεν εχεις δωρεαν λεπτα, σε καλουν κανονικα, και το εχεις για μια ωρα αναγκης), και αν το πληρωσεις εφαπαξ, για ολο το ετος, η τιμη πεφτει στα 15 ευρω.

Φίλε μου αυτό το πακέτο υπάρχει αυτή τη στιγμή. Forthnet 6μηνο στα 102€.

Όμως πληρώνω και 40€ πάγιο το δίμηνο στον ΟΤΕ για τηλέφωνο που δεν χρησιμοποιώ.

Οπότε θέλω να τα γλιτώσω αυτα τα λεφτά του παγείου γιατί είναι πραγματικά πεταμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forthnet = 18€/μηνα = 90' προς κινητα + έως 24mbps στην περιοχη του πειραιά, κλειδώνει στα 12mbps

 

hol/vodafone = 18.50€/μηνα/αριθμό = 90' προς κινητά + έως 24mbps στην περιοχή του πειραιά, κλειδώνει στα 19mbps

(1 γραμμη + 2 voip)

 

 

Ισως γιατι ολες οι γραμμες ειναι του ΟΤΕ και οι υπολοιποι παροχοι απλα "νοικιαζουν" απο αυτον?

Και εγω εχω forthnet 9 χρονια τωρα και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα, αλλα αυτο δεν αλλαζει το δεδομενο οτι ο ΟΤΕ ειναι ο καλυτερος παροχος.

 

τώρα αυτό είναι εξήγηση γιατί είναι καλύτερος ο πΟΤΕ ; οεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με ενδιαφέρει μόνο το ίντερνετ μιας και το σταθερό δεν χρησιμοποιείτε καθόλου.

 

Για σύνδεση χωρίς χρόνο ομιλίας το κόστος (όπως προείπαν και άλλοι) θα σου πάει ~18€.

Με χρόνο ομιλίας (απεριόριστα σταθερά + 300' κινητά) το κόστος θα πάει στα ~20€.

Νομίζω οτι για 2€/μήνα αξίζει να βάλεις και ομιλία.

 

Εγώ έχω double play της Wind και με €20 έχω την ομιλία που αναφέρω παραπάνω και 24άρι internet.

Συγχρονίζω στα 8Mbps, αλλά στην ίδια ταχύτητα συγχρόνιζα και με forthnet. Δεν έχω δοκιμάσει ΟΤΕ, αλλά δεν νομίζω να έχει και μεγάλη διαφορά (άντε να με πάνε στα 10Mbps).

To συν της Wind είναι οτι μου βάζει και 120' χρόνο ομιλίας σε καρτοκινητό F2G κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο θέλω να το κάνω double play.

Μιας και το πακέτο που χρησιμοποιώ τώρα είναι μόνο ίντερνετ forthnet στα 102€ το 6μηνο.

Αλλα + τα πάγεια του οτε 40€ το δίμηνο είναι πολλά.
Γι αυτό θέλω να το κάνω double να γλιτώσω τα πεταμένα λεφτα των παγείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forthnet = 18€/μηνα = 90' προς κινητα + έως 24mbps στην περιοχη του πειραιά, κλειδώνει στα 12mbps

 

hol/vodafone = 18.50€/μηνα/αριθμό = 90' προς κινητά + έως 24mbps στην περιοχή του πειραιά, κλειδώνει στα 19mbps

(1 γραμμη + 2 voip)

 

 

 

τώρα αυτό είναι εξήγηση γιατί είναι καλύτερος ο πΟΤΕ ; οεο

εαν υπάρξει καλωδιακή βλάβη και δεν είσαι στον οτέ,απλά θα χάσεις 1-3 εργάσιμες μέχρι να γινει αίτημα.

πιο συγκεκριμένα.

Είμαι σε forthnet πολλά χρόνια.

Πριν λίγες μέρες είχα θόρυβο στην γραμμή,καλεσα την 4νετ και το μόνο που μπορουσαν να κάνουν ειναι να κλείσουμε ραντεβου με το συνεργείο τους για να έρθουν να δουν τη βλάβη.

Η βλάβη λοιπόν δεν ηταν εντος του κτηρίου(λογικό)αλλα εκτός. οπότε αφού πέρασαν 2 εργάσιμες ώστε να κλείσει το ραντεβου,περίμενα αλλη 1 ώστε να ειδοποιηθεί συνεργείο του οτέ ώστε να βρεθεί η βλάβη.

έμεινα λοιπόν 6 εργάσιμες με πρόβλημα στο τηλέφωνο/ιντερνετ και οι 3 απο αυτές πήγαν στράφι επειδή επρεπε να γινει ελεγχος απο forthnet και μετά να ειδοποιηθεί ο οτέ.

Αν ήσουν με τη μια σε οτέ είναι υποχρεωμένοι έως 3 εργάσιμες να ειναι ολα διορθωμένα,εκτός κ αν μιλάμε για χοντρή ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθούσε αν γράφατε την τιμή που έχετε...Να ξέρω τι να ζητήσω.

Σε αναζητήσεις που έκανα..είναι ΤΟΣΑ πολλά που έχω μπερδευτεί..

Triple play της Hol με VDSL στα 25 ευρώ χωρίς κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αυτό το πακέτο υπάρχει αυτή τη στιγμή. Forthnet 6μηνο στα 102€.

Όμως πληρώνω και 40€ πάγιο το δίμηνο στον ΟΤΕ για τηλέφωνο που δεν χρησιμοποιώ.

Οπότε θέλω να τα γλιτώσω αυτα τα λεφτά του παγείου γιατί είναι πραγματικά πεταμένα.

 

Μα αν αλλαξεις παροχο, σταματας να πληρωνεις τα 40 ευρω του οτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...