Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο double play?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε μην ακούς κανένα έδω μέσα θα ακούσεις άλλος τα χωνει στον οτε άλλος στη wind allos stin vodafone το καλύτερο ρώτα ένα γείτονα εκέι κοντά σου και δες και επίσης εσυ τι θες μπορεί για παράδειγμα εγω να σου πώ τη vodafone αλλα εσύ να θες forthnet

να ξέρεις φίλε απο πόλη σε πόλη  και απο γειτονία σε γειτονία αλλάζουν πολλά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά αν επιλέξω vodafone, αλλάζει κάτι στο email μου κωδικούς κτλ?

Είμαι λίγο άσχετη.. Ή παραμένουν όλα ίδια?

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς το email του παρόχου σου, ναι θα αλλάξουν. Γι' αυτό καλύτερα είναι να χρησιμοποιούμε email από τρίτους παρόχους (Google, Yahoo κλπ).

Επίσης αλλάζοντας modem/router, λογικά αλλάζουν οι διευθύνσεις και οι κωδικοί χρήσης.

 

Τέλος όσον αφορά ποιος είναι ο καλύτερος πάροχος, την καλύτερη απάντηση έδωσε ο bill2015. Κάνεις έρευνα στην γειτονιά σου, που παίζουν οι ταχύτητες και τυχόν προβλήματα συνδέσεων, για να έχεις έναν μπούσουλα και διαλέγει τον οικονομικότερο, ανάλογα φυσικά με άλλες απαιτήσεις.

Σε απροβλημάτιστη γραμμή, πάνω-κάτω θα είσαι στα ίδια με όλους. Λίγο παραπάνω με Forthnet (λόγω χαμηλότερου SNR) και καλύτερο ping με Cosmote (ωφελεί αν παίζεις online παιχνίδια).

 

Όλοι δίνουν σύνδεση ADSL χωρίς προπληρωμένο χρόνο ομιλίας. H Forthnet στα 15€/μήνα με προπληρωμή 12 μηνών (ή 17,90€ χωρίς προπληρωμή), η Wind στα 17,50€, η Vodafone στα 18,20€ η Cyta στα 19,15€ και η Cosmote στα 24€.


Πώς το κατάφερες αυτό;; Γιατί όταν πάω στο site βγάζει στην καλύτερη 32€ με double play.

Άλλο οι επίσημες τιμές και άλλο οι προσφορές που μπορείς να πάρεις μετά από διαπραγμάτευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Πώς το κατάφερες αυτό;; Γιατί όταν πάω στο site βγάζει στην καλύτερη 32€ με double play.

Έχουμε 10 χρόνια 2 συνδέσεις και είχα και παλιά ένα συμβολαιο που το γύρισα σε καρτοκινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως τωρα τελευταια εχω προβληματα με τον ΟΤΕ που ειμαι 10 χρονια σε περιοχη που δεν ειχα ποτε απο το 2004 που ηρθε πρωτη φορα το ADSL Σημερα ας πουμε ,αυτη την στιγμη που γραφω, ειναι αδυνατο να παιξω  on line παιχνιδι απο το lag. Τωρα τελευταια παρoυσιαζει προβληματα και ο ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Αυτό είναι το ζητούμενο.

Τι πάροχο να επιλέξω.

 

Παροχο σου ειπα, απο τη στιγμη που δε θες στην ουσια double play (δε θες και τηλεφωνια και internet, παρα μονο internet), νομιζω μονο η forthnet  προσφερει στα 17,90 το μηνα που αν το προληρωσεις, πεφτει στα 15 το μηνα.

 

http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/internet/nova_adsl24/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι CYTA μακριά!!!! Το τελευταίο χρόνο κάνουν μεγάλες απατεωνιές!! Το ιντερνετ τους είναι χάλια μαύρα!!  Είχα CYTA 24 doyble play με το internet να μην πηγαίνει πάνω από 9Mbps, τους πήρα τηλ αν γινόταν να μου κάνουν κάτι ή να μου αλλάξουν το Modem,που ήταν δεκαετίας παλιό, αλλά μου είπαν ό,τι και να κάνουν και οποιαδήποτε εταιρεία και να είχα δεν θα μεγάλωνε η ταχύτητα. Τελικά πήγα forthnet και πάει τώρα μέχρι 14Mbps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι CYTA μακριά!!!! Το τελευταίο χρόνο κάνουν μεγάλες απατεωνιές!! Το ιντερνετ τους είναι χάλια μαύρα!!  Είχα CYTA 24 doyble play με το internet να μην πηγαίνει πάνω από 9Mbps, τους πήρα τηλ αν γινόταν να μου κάνουν κάτι ή να μου αλλάξουν το Modem,που ήταν δεκαετίας παλιό, αλλά μου είπαν ό,τι και να κάνουν και οποιαδήποτε εταιρεία και να είχα δεν θα μεγάλωνε η ταχύτητα. Τελικά πήγα forthnet και πάει τώρα μέχρι 14Mbps.

Οχι παντου. Μπορεί να φταίνε πολλά πράγματα από εσένα, to router πχ. Βέβαια και η CYTA μπορει να ειχε υψηλοτερο SNR για καλυτερη σταθεροτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αυτό το πακέτο υπάρχει αυτή τη στιγμή. Forthnet 6μηνο στα 102€.

 

Που υπάρχει αυτό το πακετο??

 

hol/vodafone = 18.50€/μηνα/αριθμό = 90' προς κινητά + έως 24mbps στην περιοχή του πειραιά, κλειδώνει στα 19mbps

(1 γραμμη + 2 voip)

 

φανταζομαι για να παρω τετοια τιμη πρεπει να εχω συνδεση vodafone σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι για να παρω τετοια τιμη πρεπει να εχω συνδεση vodafone σωστα?

 

ημουν στη χολ 2 χρονια με παγιο 22€/αριθμο. οταν εληγε το συμβολαιο ανανεωσα στα 18.5 χωρις καμια αλλαγη στις παροχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παντου. Μπορεί να φταίνε πολλά πράγματα από εσένα, to router πχ. Βέβαια και η CYTA μπορει να ειχε υψηλοτερο SNR για καλυτερη σταθεροτητα.

Δεν διαφωνώ με αυτό που λες αλλά δεν θα έπρεπε να μου αλλάξουν το router (εφόσον ήταν και πολύ παλιό) ή δεν θα έπρεπε να κάνουν το οτιδήποτε αλλο από το να λένε ψέματα ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα γιατί δεν θα αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ με αυτό που λες αλλά δεν θα έπρεπε να μου αλλάξουν το router (εφόσον ήταν και πολύ παλιό) ή δεν θα έπρεπε να κάνουν το οτιδήποτε αλλο από το να λένε ψέματα ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα γιατί δεν θα αλλάξει κάτι.

Είχες δικό τους; Νομίζω πως είναι σαν την Forthnet που εφοσον λειτουργεί έστω και χάλια περιμένεις την ανανέωση συμβολαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δικό τους , από την αρχή που είχα 2Mbps (το 2008-2009 νομίζω)  πακέτο μέχρι πριν από λίγους μήνες (όταν έφυγα από CYTA) που είχα 24αρα γραμμη. Ήταν δύσκολο να πάρω άλλο από μόνος μου αφου ήταν VOIP γραμμη με δυο τηλεφωνα . Έπρεπε να μου φέρουν δικό τους άσε που είναι πανάκριβα τέτοια router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...