Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι βολικο να ζεις με το φοβο μη σου μεινει καπου που θα το χρειαστεις, πχ σε ταξιδι ή καπου αλλου; Η να εχεις στο μυαλο σου να κανεις backup συνεχεια;

 

Επισης εμενα τα προηγουμενα κινητα μου (galaxy S2 και S3) με βγαλανε μεχρι το 2016 με root και custom roms. Πλεον και τεραστια εμπειρια να εχεις πανω σε θεματα root, αυτο το κινητο δεν το αγγιζεις γιατι αν παθει το προβλημα ενω εισαι rooted, τελος η εγγύηση,

 

Αν ειναι γενικευμενο προβλημα, τοτε σε μισο με ενα χρονο που πολλα θα εχουν βγει εκτος εγγυησης και θα παρουσιαζουν bootloop θα γινει μεγαλο παρτυ με την LG..

Για το ροοτ συμφωνώ, όμως ένας μέσος χρήστης δεν θα χρειαστεί να φοβάται για την εγγύηση. 

 

Προσωπικά τώρα, μέχρι και προχθές πριν το πάρω είχα ξεσκιστεί να διαβάζω για το θέμα του bootloop, μέχρι που πλέον διάβασα πως δεν υπάρχει στις καινούριες παρτίδες. Τώρα αν ισχύουν αυτά που διάβασες για τις νέες παρτίδες, τι να πω, ο Θεός βοηθός  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλαβαίνω γιατί πολύς κόσμος φοβάται αυτό το φαινόμενο από τη στιγμή που και να συμβεί η LG το επισκευάζει δωρεάν.

Γτ καποιοι θελουν τηλεφωνο κ οχι προβληματικο τηλεφωνο κ οπως ειπε κ ο φιλος δεν ξερεις ποτε θα σε αφησει ξεκρεμαστο κ θα μεινεις χωρις τηλεφωνο..Αυτο ελειπε να μην το εφτιαχνε κ τζαμπα..Καποιον μπορει να μην τον ενδιαφερει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γτ καποιοι θελουν τηλεφωνο κ οχι προβληματικο τηλεφωνο κ οπως ειπε κ ο φιλος δεν ξερεις ποτε θα σε αφησει ξεκρεμαστο κ θα μεινεις χωρις τηλεφωνο..Αυτο ελειπε να μην το εφτιαχνε κ τζαμπα..Καποιον μπορει να μην τον ενδιαφερει!!!

Τώρα, αλήθεια, συμβαίνει boot loop σε παρτίδες 600+; :shock:  :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το επαιρνα και χθες που λεει ο λογος αν μου ελεγε καποιος οτι οκ θα στο κανει μια φορα αλλα μετα την αλλαγη μητρικης, θα εισαι οκ..

 

Ηδη εχω κανει ερωτηση σε LG Hellas μηπως γνωριζουν αν εχει λυθει το προβλημα στις εκδοσεις 600+


Τώρα, αλήθεια, συμβαίνει boot loop σε παρτίδες 600+; :shock:  :cry:

 

Δες τις φωτο που εβαλα στα πρωτα ποστ απο χρηστες..
http://www.insomnia.gr/topic/604424-lg-g4-αρχίσανε-τα-bootloop-σε-εκδόσεις-600-601-602/?p=54747240

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, αλήθεια, συμβαίνει boot loop σε παρτίδες 600+; :shock:  :cry:

χαχαχαχ φοβασαι τωρα ε;;; :P

Δεν ειμαι σιγουρος!! αν το πηρες απλα κοιτα να το χαρεις κ αν στο κανει πηγαινε στο σερβις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχ φοβασαι τωρα ε;;; :P

Δεν ειμαι σιγουρος!! αν το πηρες απλα κοιτα να το χαρεις κ αν στο κανει πηγαινε στο σερβις

Πέρα από αυτόν τον "φόβο" το κινητό είναι εξαιρετικό. Και να μου παρουσιάσει τέτοιο φαινόμενο, η ηλικία μου και οι υποχρεώσεις μου δεν απαιτούν να είμαι συνέχει μαζί του, οπότε δεν με νοιάζει και τόσο πολύ να το αποχωριστώ για 1-2 βδομαδούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει τοσο πολυ που ακομα το σκεφτομαι να το παρω ρε γμτο.. Τι να πω..

 

Τωρα λεω οκ να παρω το V10 να τα δωσω τα παραπανω λεφτα, και μετα λεω μηπως ειναι αρκετα μεγαλο σε μεγεθος και δεν με βολεψει; Και αφου θα τα δωσω τα λεφτα αυτα να μη δωσω 50 ευρω παραπανω να παρω το Nexus 6p;

 

Και απο τα 300 πηγαμε στα 500 ευρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Moto X style ειναι αριστο κινητο αλλα τι να το κανεις οταν εχει μπαταρια που ειναι για τα μπαζα και οχι μονο.

 

Ελαχιστη διαθεσιμοτητα στο skroutz

Ελαχιστη ποικιλια στο skroutz απο θηκες

Ανυπαρκτη ποικιλια απο Screen protector/tempered glass

 

Κοινως και να θες πραγματικα να το αγορασεις ειναι σαν να μην σε αφηνουν ενα πραγμα.

 

Εδω ακομα και το Moto G3 και αρχιζει να μειωνεται η διαθεσιμοτητα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει τοσο πολυ που ακομα το σκεφτομαι να το παρω ρε γμτο.. Τι να πω..

 

Τωρα λεω οκ να παρω το V10 να τα δωσω τα παραπανω λεφτα, και μετα λεω μηπως ειναι αρκετα μεγαλο σε μεγεθος και δεν με βολεψει; Και αφου θα τα δωσω τα λεφτα αυτα να μη δωσω 50 ευρω παραπανω να παρω το Nexus 6p;

 

Και απο τα 300 πηγαμε στα 500 ευρω :P

Αν μπορείς να περιμένεις λίγο να πάει το s6 στα 360...ίσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από αυτόν τον "φόβο" το κινητό είναι εξαιρετικό. Και να μου παρουσιάσει τέτοιο φαινόμενο, η ηλικία μου και οι υποχρεώσεις μου δεν απαιτούν να είμαι συνέχει μαζί του, οπότε δεν με νοιάζει και τόσο πολύ.

Κοιτα δεν εχω ασχοληθει κ πολυ με το θεμα,αυτο που ξερω ειναι οτι αν βγαλει προβλημα το πας κ σου αλλαζουν πλακετα με s/n 602 π.χ .   Το ερωτημα ειναι θα εισαι καλυμμeνος η θα ξανα εμφανισει το ιδιο προβλημα ;; Μπορει να μην σε νοιαζει να το αποχωριστεις για λιγο αλλα και το να πηγαινεις καθε 3 κ λιγο στο σερβις ειναι τραγικο (εφοσον συμβει κατι τετοιο,δεν το ξερω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν εχω ασχοληθει κ πολυ με το θεμα,αυτο που ξερω ειναι οτι αν βγαλει προβλημα το πας κ σου αλλαζουν πλακετα με s/n 602 π.χ το ερωτημα ειναι θα εισαι καλυμμeνος η θα ξανα εμφανισει το ιδιο προβλημα ;; Μπορει να μην σε νοιαζει να το αποχωριστεις για λιγο αλλα και το να πηγαινεις καθε 3 κ λιγο στο σερβις ειναι τραγικο (εφοσον συμβει κατι τετοιο,δεν το ξερω)

Ας ελπίζω να είμαι από τους τυχερούς... μόνο αυτό μου έμεινε πια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να φύγω από το G2 (που έχει γίνει κατακίτρινη η οθόνη και έχω βάλει χαρτάκια στις κεραίες εσωτερικά) και διαβάζω για τα bootloops του G4 που είχα βάλει στο μάτι. Πάμε για άλλα. Όταν σοβαρευτεί η LG ίσως τα ξαναπούμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως δεν είναι βέβαιο πως όλα τα κομμάτια θα το παρουσιάσουν. Είναι καθαρά θέμα τύχης στην προκειμένη περίπτωση. Εγώ θα σε συμβούλευα να το πάρεις, αν δεν θες να ασχοληθείς με ρουτ. Αλλά πριν γίνει αυτό, παίξε κανα τζόκερ για να δοκιμάσεις την τύχη σου :-D


Τώρα που το θέμα έγινε ψηφοφορία έχει να γίνει χαμός :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να φύγω από το G2 (που έχει γίνει κατακίτρινη η οθόνη και έχω βάλει χαρτάκια στις κεραίες εσωτερικά) και διαβάζω για τα bootloops του G4 που είχα βάλει στο μάτι. Πάμε για άλλα. Όταν σοβαρευτεί η LG ίσως τα ξαναπούμε.

H lg χανει κ χρηματα με ολα αυτα..Οπως κ στο g2 με τις κιτρινες οθονες/πανελ ετσι κ με το g4 με το bootloop ειναι κοστος γιαυτην να τα επισκευαζει..Καθε χρονο κανει κ ενα λαθος κ το πληρωνει,οπως κ με το g3 με τις ρωγμες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G2 ηταν διαμαντακι.. Φοβερη μπαταρια και γενικα σαν συσκευη πολυ καλη.. Ηταν να το παρω πριν 8-9 μηνες..

 

Το G3 οντως ειχε θεματα, lag στο UI, κακη μπαταρια και με τη ρωγμη στη θύρα ακουστικων.. Εφτασε να κανει μονο 20-40 ευρω παραπανω απο το G2.

 

Το G4 bootloop.

 

Το G5 εκτος του οτι δεν μου αρεσει εμφανισιακα και δεν βλεπω τη χρησιμοτητα των modules, πιστευω θα εχει προβληματα με τη "χαλαρωση" του μηχανισμου που βγαινει η μπαταρια και πολλα ατυχηματα επειδη θα πατανε το κουμπι εξοδου του κατω μερους καταλαθως σε τσεπες κλπ.. Επισης τα πρωτα review λενε για μετρια μπαταρια και δεν μου αρεσει προσωπικα που βγαλανε τα πισω πληκτρα..

Και LG Smart TV εχω, και PC Monitor και G4 θελω κλπ κλπ, αλλα καπου το εχει χασει η LG τα τελευταια χρονια.. Με εξαιρεση το LG G2, δεν εχει επικεντρωθει αλλη φορα στη σειρα G και βγαζει αλλα "πειραματικα" κινητα οπως το V10 και το FLEX 2, που ειναι αρκετα καλα, αντι να παρει τα καλα τους και να βγαλει μια υπερναυαρχιδα οπως το V10 με το αλουμινιο που εχει, τα πισω πληκτρα με αναγνωριση δακτυλικων αποτυπωματων που παλι εχει, χωρις ομως την πειραματικη οθονουλα ωστε να μειωσει το μεγεθος του κινητου..

 

Πιστευω το καλυτερο κινητο φετος το εβγαλε η Samsung με το S7 Edge, παρέα με το Nexus 6p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...