Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανε οτι θες ρωτα τον αν δουλευει και στην samsung..

Φιλε και εγω υπερ της LG ειμαι, και τηλεοραση smart TV 55αρα εχω, και μονιτορ για PC και το LG G4 μου αρεσει τρελα.. Αν ο χρηστης πει οτι αυτος ηταν και ειναι κατι μεμονωμένο, παρα τα προβληματα θα παρω το G4 τις επομενες μερες.

 

Το θεμα ειναι οτι και στο myphone.gr εχουν προβληματα 2-3 με 600+ εκδοση και οι 2 απο αυτους με hard reset μεχρι τωρα ειναι οκ..

 

Δεν μπορει ο καθενας να κανει μια επενδυση 300+ ευρω και να τρεχει να αλλαζει μητρικες αν γινει κατι, ουτε ισχυει το "ελα μωρε εχεις εγγυηση σιγα". Μια ναυαρχιδα πρεπει να εμπνέει σιγουρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε και εγω υπερ της LG ειμαι, και τηλεοραση smart TV 55αρα εχω, και μονιτορ για PC και το LG G4 μου αρεσει τρελα.. Αν ο χρηστης πει οτι αυτος ηταν και ειναι κατι μεμονωμένο, παρα τα προβληματα θα παρω το G4 τις επομενες μερες.

 

Το θεμα ειναι οτι και στο myphone.gr εχουν προβληματα 2-3 με 600+ εκδοση και οι 2 απο αυτους με hard reset μεχρι τωρα ειναι οκ..

 

Δεν μπορει ο καθενας να κανει μια επενδυση 300+ ευρω και να τρεχει να αλλαζει μητρικες αν γινει κατι, ουτε ισχυει το "ελα μωρε εχεις εγγυηση σιγα". Μια ναυαρχιδα πρεπει να εμπνέει σιγουρια.

Καμια δεν εμπνεει σιγουρια. 

Η μονη σιγουρια που μπορεις να εχεις ειναι η εγγυηση.

Αν κατσεις σε ελλατωματικη συσκευη την εκατσες οπου και να εισαι lg,sony,samsung,moto,iphone κανεις δεν μπορει να σου πει οτι δεν θα εχεις θεμα.

Αν δεν σε ενδιαφερει το ρουτ παρε lg αν σε ενδιαφερει μη παρεις παρε samsung αν ομως αυριο μεθαυριο παρατηρησεις τιποτα burn ins στην οθονη μη ξενερωσεις.. γιατι και εκει μια χαρα εγγυηση θα εχει.

 

Ασε το τι γραφει ο καθενας και αποφασισε μονος σου.

Απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω γιατι ανοιξες το θεμα και εβαλες και ψηφοφορια;

Θεωρητικα για να βγαλεις καποιο συμπερασμα σωστα; 

Τι συμπερασμα βγαζεις μεχρι τωρα;

Δες τα προφιλ αυτων που ψηφισαν ο ενας ψαχνει κινητο εδω και 3ης μηνες και ο αλλος φασκει και αντιφασκει.

Λες η lg να γουσταρει να χανει φραγκα βγαζοντας ελλατωματικα προιοντα; 

Η lg η ιδια σου απαντησε αν δεν εμπιστευεσαι την απαντηση της τοτε πανε σε αλλη εταιρια μη το  κοσκινιζεις τζαμπα.

 

Εdit: ειναι αρνητικο να εισαι φαν μιας εταιριας. Εγω ποτε δεν ημουν και ουτε θα ειμαι και αυτο με βοηθαει να κανω καλυτερες επιλογες ανα πασα στιγμη οταν θελω να αγορασω κατι κοιτωντας παντα τιμη/δυνατοτητες/ποιοτητα να ειναι σε ενα balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μου προτινεις να παω να αγορασω το LG G4 απο μεγαλο ελληνικο καταστημα και οχι απο Σκρουτζ; Γιατι αυτο λεει η LG..
 

Το μαυρο το LG G4 μονο ο Κωτσοβολος το εχει πλεον, ολα τα αλλα καταστηματα, περιεργως, δεν το εχουν καν ή εχουν μονο το λευκο-χρυσο!! Γιατι δεν φέρνουν πια το μαυρο; Ενω καποια πουλανε ακομα και το LG G3?!
 

Επισης εγω θελω το δερματινο με την καφε πλατη..

Το θεμα το ανοιξα για να δω ποσοι εχουν θεματα με τη συσκευη και φαινεται και απο εδω και απο αλλα φορουμ οτι περιπου το 30-40% των συσκευων κατω απο την εκδοση 512 εχουν κανει bootloop.

 

Στις εκδοσεις 600-602 ειναι ενα 10-15% σιγουρα.. Ε δεν ειναι φυσιολογικο αυτο για καινουρια συσκευη και χωρις να πειραξεις bootloader κλπ..


Εdit: ειναι αρνητικο να εισαι φαν μιας εταιριας. Εγω ποτε δεν ημουν και ουτε θα ειμαι και αυτο με βοηθαει να κανω καλυτερες επιλογες ανα πασα στιγμη οταν θελω να αγορασω κατι κοιτωντας παντα τιμη/δυνατοτητες/ποιοτητα να ειναι σε ενα balance.

Δεν ειμαι φαν ΜΙΑΣ εταιρίας, Samsung S3 εχω και πριν ειχα HTC. Εδωσα το παραδειγμα με την LG για να δειξω οτι δεν ανοιξα το thread για να "μεγαλοποιησω" το προβλημα του G4 και να πω τη σκ@τα κινητο ειναι, μιας και ειπες κατι για ενα μελος μηπως δουλευει στη Samsung και αρα το λεει επιτιδες ( ; )..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μου προτινεις να παω να αγορασω το LG G4 απο μεγαλο ελληνικο καταστημα και οχι απο Σκρουτζ; Γιατι αυτο λεει η LG..

 

Το μαυρο το LG G4 μονο ο Κοτσοβολος το εχει πλεον, ολα τα αλλα καταστηματα, περιεργως, δεν το εχουν καν ή εχουν μονο το λευκο-χρυσο!! Γιατι δεν φέρνουν πια το μαυρο; Ενω καποια πουλανε ακομα και το LG G3?!

 

Επισης εγω θελω το δερματινο με την καφε πλατη..

 

Το θεμα το ανοιξα για να δω ποσοι εχουν θεματα με τη συσκευη και φαινεται και απο εδω και απο αλλα φορουμ οτι περιπου το 30-40% των συσκευων κατω απο την εκδοση 512 εχουν κανει bootloop.

 

Στις εκδοσεις 600-602 ειναι ενα 10-15% σιγουρα.. Ε δεν ειναι φυσιολογικο αυτο για καινουρια συσκευη και χωρις να πειραξεις bootloader κλπ..

H lg δεν σου προτεινε απο το που να το αγορασεις.

Καλο ειναι να διαβασεις ξανα την απαντηση τους διχως προκαταληψεις.

Εγω απο skroutz το αγορασα εκδοση 602.

Τωρα τι με ρωτας για το stock του καθε καταστηματος; Ποιο μεγαλο δεν το εχει; Και ποιος θα παει να το αγορασει απο αυτους; στα 600 ευρω και 800 ευρω;

Ε αφου δεν ειναι φυσιολογικο παρε κατι αλλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ναι σε εμένα δεν άνοιγε (στα άλλα δύο myphone, skroutz δεν έγραψα εγω) ισχύει ότι το κινητό έπαθε κάτι γιατί όντως δεν άνοιγε bootloop δεν πρέπει να ήταν γιατί μπορούσα και έκανα Hard reset που από ότι διάβαζα δεν γινόταν σε άλλους οπότε από εκεί συμπερενω ότι δεν ήταν bootloop, τώρα μετά το Hard reset το κινητό είναι όπως πριν δουλεύει άψογα, ότι άλλο θέλετε να μου πείτε γράψτε

Άποψη μου το Thread κάνει κακό :) δεν ψήφισα γιατί πιστεύω ότι δεν ήταν bootloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα φιλε να ξερεις οτι ακομα και στις αρχικες εκδοσεις 505-512 υπηρχαν κινητα με bootloop τα οποια εφτιαχναν (προσωρινα για λιγο καιρο) μονο με hard reset.. Άλλα φυσικα δεν εφτιαχναν και πηγαιναν για αλλαγη μητρικης..

 

Μακαρι να εχουμε μπερδεψει καποιο απλο θεμα λογισμικου με το bootloop και το κινητακι να ειναι οκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν εχει παρατηρηθει τι θες να σου πουν ναι συνεβει;

Η ερωτηση του ηταν συγκεκριμενη και πηρε συγκεκριμενη απαντηση. 

Η απαντηση που εδωσε η LG ηταν για τα μοντελα του 2016 και γιαυτα τα μοντελα ερωτησε ο φιλος.

 

Μιλας για αναφορες που δεν λενε καν για ποια εκδοση μιλανε.

 

Φυσικά κ πιστεύω ότι η LG Hellas (κ κάθε εταιρία), θα πει ότι μπούρδα χρειαστεί προκειμένου να μειώσει τα σκρουτζομάγαζα κ να ανεβάσει τις πωλήσεις της... Δλδ έχει παρατηρηθεί σε συσκευές παραεισαγωγής ενώ στα επίσημα όχι? Τέλος πάντων, άκυρο thread έτσι κ αλλιώς. Την άποψη μου την έχω πεί σε αντίστοιχο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κινητό που το αγοράζεις κ είσαι σίγουρος ότι δεν θα πάθει τπτ. Αν αγόραζα τώρα πάλι κινητό μετά από 5-6 μήνες με το G4, πάλι το G4 θα έπαιρνα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει διαφορά μήπως στα μονόκαρτα και δίκαρτα LG G4 ? 

 

Ναι τα δικαρτα δεν το κανουν εκτος απο 2-3 αναφορες που εχω δει σε ολο το ιντερνετ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω απο που προκύπτει τέτοια ανησυχία σε βαθμό να ψάχνεσαι σε όλα τα site για το τι παίζει με τις νεότερες παρτίδες. Απορώ που είδες τόσα "κρούσματα" και ανησύχησες. Στην τελική αν το έχεις τόσο πολύ άγχος, σου προτείνω να πάς σε άλλη συσκευή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά κ πιστεύω ότι η LG Hellas (κ κάθε εταιρία), θα πει ότι μπούρδα χρειαστεί προκειμένου να μειώσει τα σκρουτζομάγαζα κ να ανεβάσει τις πωλήσεις της... Δλδ έχει παρατηρηθεί σε συσκευές παραεισαγωγής ενώ στα επίσημα όχι? Τέλος πάντων, άκυρο thread έτσι κ αλλιώς. Την άποψη μου την έχω πεί σε αντίστοιχο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κινητό που το αγοράζεις κ είσαι σίγουρος ότι δεν θα πάθει τπτ. Αν αγόραζα τώρα πάλι κινητό μετά από 5-6 μήνες με το G4, πάλι το G4 θα έπαιρνα ...

Το εκτος των συνεργαζομενων δεν μπορουμε να γνωριζουμε αν εξακολουθει να υπαρχει καποιο ζητημα ή οχι Eσυ το διαβαζεις αγορασε το απο κοτσοβολο; ΟΚ γιαυτο μια ζωη θα ψηφιζουμε και λαθος "ανθρωπους" σε αυτο το τοπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα δικαρτα δεν το κανουν εκτος απο 2-3 αναφορες που εχω δει σε ολο το ιντερνετ..

 

Οπότε είναι λίγο πιο ασφαλέστερη η επιλογή του δίκαρτου μοντελου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...