Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Βάλε και μένα άλλους 21 μήνες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και φούλ χρήση... Το πήραμε με καμιά εβδομάδα διαφορά απο τον tommybertsen, σειρά 602 το δικό μου.

μήπως δεν υπάρχει πρόβλημα και το θέμα ανοίχθηκε χωρίς λόγο??? εντωμεταξύ έριξα μια μάτια στις αγγελίες και 2 πωλούνται με πρόβλημα bootloop και άλλοι 2 ζητάνε μητρικές λόγω bootloop βάλε και τον lostgravity άρα μπαμ μπαμ 5-2   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα είχε και έχει λόγο ύπαρξης, εσύ δεν έχεις κανέναν λόγο να μπαίνεις σε αυτό το θέμα μιας και το κινητό δεν ήταν ποτέ στην κατοχή σου.  :)

Δεν χρειάζεται η εμπάθεια αυτή επειδή είχες προηγούμενα με την εταιρεία. 

Ούτε αυτοί που το έχουν δεν μπαίνουν να το κράξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 χωρίς bootloop, 600+ είναι η παρτίδα, αγορασμένο Μάρτη του 16 και το έχω ταλαιπωρήσει πολύ με φλασαρίσματα. Τώρα είναι με Nougat ROM απο το G6 και πηγαίνει μια χαρά, η μπαταρία μόνο εγκαταλείπει. Νομίζω το θέμα με τα Bootloop είχε ξεκαθαρίσει, συγκεκριμένες παρτίδες, δεν θυμάμαι νούμερα εμφανίζανε το πρόβλημα, στις μεταγενέστερες διορθώθηκε και οι προβληματικές  αντικαταστάθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το μόνο πρόβλημα ήταν το bug με τις κλήσεις. Πλέον το έχω μόνο για κάμερα καθότι κάτοχος xiaomi mi max 2, αλλά θα του περάσω σύντομα την Nougat beta. Δεν μου έβγαλε άλλα προβλήματα. 

 

Το θέμα με το bootloop είναι υπαρκτό και κυρίως σε συσκευές με 5ΧΧ παρτίδα, αλλά και σε κάποιες έως την 605. Μετά το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

Μάλλον στάθηκε τυχερή η LG με το τελευταίο της update, γι'αυτό το λόγο και δεν έδωσε άλλο (είναι απαράδεκτο να είμαστε με official security patches του Αυγούστου 2016) και αυτός είναι ένας σοβαρός λόγος κραξίματος. Κατά τα άλλα, το service τις περισσότερες φορές ήταν κομπλέ στους περισσότερους(δεν μου χρειάστηκε προσωπικά). 

Όποιος έπαθε bootloop και ταλαιπωρήθηκε, έχει κάθε λόγο να κράζει, αλλά μέχρι εκεί. 

Το τηλέφωνο στέκεται αξιοπρεπώς ακόμη και 2.5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

είμαι προς αναβάθμιση LG G4 H818P - S/N 603 Dual SIM σε v6.0 (Marshmallow) πάντα με φόβο για bootloop

απρίλιο λήγει η εγγύηση και ότι προκύψει :mellow:

τι εκτιμάτε για ανάλογες περιπτώσεις σε S/N 603 ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Και το δικό μου το LG G4 έπαθε bootloop αλλά μπαίνει καμία φορά μέσα στο μενού μετά από 5 λεπτά και ή ξανακλείνει ή προλαβαίνω να το κλειδώνω και μένει ανοιχτό ας πούμε πριν μου κάνει ξανά τα ίδια. Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών θα γίνει τίποτα ή τζάμπα κόπος ; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, GiannisKS είπε

Και το δικό μου το LG G4 έπαθε bootloop αλλά μπαίνει καμία φορά μέσα στο μενού μετά από 5 λεπτά και ή ξανακλείνει ή προλαβαίνω να το κλειδώνω και μένει ανοιχτό ας πούμε πριν μου κάνει ξανά τα ίδια. Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών θα γίνει τίποτα ή τζάμπα κόπος ; 

 Δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις τπτ σε κάποιους βοηθούσε (για λίγο βέβαια) η επαναφορά και ως νέα συσκευή μετά ... Eπίσης κάποιοι έκαναν και downgrade σε lollipop, άλλοι το έψηναν στον φούρνο και διάφορα άλλα τρελά πάνω στην απελπισία τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εμένα είναι ανοιχτό εδώ και 2 ώρες περίπου και φορτίζει κανονικά σαν να μην έχει τίποτα. Είναι μία ενδιάμεση κατάσταση ας πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, GiannisKS είπε

Τώρα εμένα είναι ανοιχτό εδώ και 2 ώρες περίπου και φορτίζει κανονικά σαν να μην έχει τίποτα. Είναι μία ενδιάμεση κατάσταση ας πούμε...

Σώσε ότι αρχεία χρειάζεσαι και αν είσαι στην εγγύηση στείλε το στην procordia να σου αλλάξουν πλακέτα να τελειώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει (νομίζω περί τα 180-200€) :) Καλύτερα πήγαινε να πάρεις ένα xiaomi mi a1 ας πούμε, πιο λίγα λεφτά θα σου βγούνε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, GiannisKS είπε

Είμαι εκτός εγγύησης. Η αλλαγή ξέρουμε πόσο στοιχίζει ; 

Θες να πετάξεις τα χρήματα σου για δεύτερη φορά ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...