Προς το περιεχόμενο

nvidia geforce 750 ti


giannhsfx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καησπέρα στο forum εδώ και μία εβδομάδα παρουσιάστικε ένα πρόβλημα στο pc μου και συγκεκριμένα στην κάρτα γραφικών,εκεί που παίζω το game μετα από κανένα τέρτατο μου βγάζει ειδοποιηση ότι (ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ) και μου παγώνη το game!! γνωρίζεται παιδιά κάτι? ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απεγκαταστησε και ξαναπερνα τους οδηγους της καρτας γραφικων.τι τροφοδοτικο εχεις?θες 450 για α

υτην την καρτα.ελεγξε και το σκληρο με το hard disk sentinel τις μνημες με το εργαλειο των windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απεγκαταστησε και ξαναπερνα τους οδηγους της καρτας γραφικων.τι τροφοδοτικο εχεις?θες 450 για α

υτην την καρτα.ελεγξε και το σκληρο με το hard disk sentinel τις μνημες με το εργαλειο των windows

Σιγα που θελει 450W για την 750ti, 75W τραβαει Max, ο'τι τροφοδοτικο κι αν εχει αν δουλευει σωστα δεν εχει κανενα θεμα.

Επεξ/σία από SpirosZ68
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καλημερα και συγγνωμη που ενοχλω εδω αλλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα...πριν λιγες μερες εβαλα μια 750ti σε εναν φιλο μ που απλα ειχε μια ενσωματωμενη καρτα επανω και δεν αξιζε..το θεμα ειναι οτι το πσ δεν το εχω μπροστα μου τωρα για να σας πω το συστημα ακριβως αλλα θυμαμαι οτι φοραει εναν επεξεργαστη i3 2.7ghz νομιζω και εχει σκληρο δισκο 500gb τροφοδοτικο μαρκας multirama 450w και αν θελετε κ τπτ αλλο μπορω να τον ρωτησω να μου πει...ραμ εχει 10γιγα επανω στα 1333 mhz...αυτο που θελω να μαθω ειναι γτ ενω μπαινει στο παιχνιδι modern warfare 3 του κολλαει τοσο πολυ..για πολυ lag μιλαμε τωρα...αυτο το εκανε και πριν με την ενσωματωμενη καρτα γραφικών.μπορει να ειναι θεμα τροφοδοτικου;;;γτ δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο τον πραμα ειναι 450w...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα και συγγνωμη που ενοχλω εδω αλλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα...πριν λιγες μερες εβαλα μια 750ti σε εναν φιλο μ που απλα ειχε μια ενσωματωμενη καρτα επανω και δεν αξιζε..το θεμα ειναι οτι το πσ δεν το εχω μπροστα μου τωρα για να σας πω το συστημα ακριβως αλλα θυμαμαι οτι φοραει εναν επεξεργαστη i3 2.7ghz νομιζω και εχει σκληρο δισκο 500gb τροφοδοτικο μαρκας multirama 450w και αν θελετε κ τπτ αλλο μπορω να τον ρωτησω να μου πει...ραμ εχει 10γιγα επανω στα 1333 mhz...αυτο που θελω να μαθω ειναι γτ ενω μπαινει στο παιχνιδι modern warfare 3 του κολλαει τοσο πολυ..για πολυ lag μιλαμε τωρα...αυτο το εκανε και πριν με την ενσωματωμενη καρτα γραφικών.μπορει να ειναι θεμα τροφοδοτικου;;;γτ δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο τον πραμα ειναι 450w...

υπαρχει πιθανοτητα να τα εχει παιξει ο σκληρος. Ηρθε η ωρα για εναν ssd πες του

(η πλακα ειναι οτι σε ενα προβλημα θα ακουσεις ενα σωρο πραγματα αλλα μου ειχε τυχει και σε μενα το lagarisma αυτο και μολις αλλαξα απο hdd σε ssd ολα εστρωσαν)

 

Εγω την 750 την ειχα σε htpc με 400w τροφοδοτικο χωρις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα και συγγνωμη που ενοχλω εδω αλλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα...πριν λιγες μερες εβαλα μια 750ti σε εναν φιλο μ που απλα ειχε μια ενσωματωμενη καρτα επανω και δεν αξιζε..το θεμα ειναι οτι το πσ δεν το εχω μπροστα μου τωρα για να σας πω το συστημα ακριβως αλλα θυμαμαι οτι φοραει εναν επεξεργαστη i3 2.7ghz νομιζω και εχει σκληρο δισκο 500gb τροφοδοτικο μαρκας multirama 450w και αν θελετε κ τπτ αλλο μπορω να τον ρωτησω να μου πει...ραμ εχει 10γιγα επανω στα 1333 mhz...αυτο που θελω να μαθω ειναι γτ ενω μπαινει στο παιχνιδι modern warfare 3 του κολλαει τοσο πολυ..για πολυ lag μιλαμε τωρα...αυτο το εκανε και πριν με την ενσωματωμενη καρτα γραφικών.μπορει να ειναι θεμα τροφοδοτικου;;;γτ δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο τον πραμα ειναι 450w...

Οτι θέλει αλλαγή το τροφοδοτικό θέλει. Άσχετα με αυτό όμως δεν είναι εκείνο η αιτία. Όπως το περιγράφεις είναι σαν να μην έβαλε κάρτα γραφικών ποτέ. Το ίδιο ακριβώς με πρίν του κάνει και δεν τον έχεις μπροστά σου για να ξέρεις.. οπότε μήπως σύνδεσε την οθόνη πάλι στα του επεξεργαστή και όχι στην κάρτα; Χαζό είναι κι ας πέσει κάτω αλλα δεν ξέρεις ποτέ.

Απο εκεί και έπειτα κοιτάς για drivers και υγεία σκληρού όπως είπε παραπάνω ο φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...