Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Galaxy Note 7, αδιάβροχο με αναγνώριση ίριδας και ανανεωμένο TouchWiz UI


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ κραζω τέτοιες λογικές samsung τα 6 gb ram πως σε 32 bit λειτουργικό?τι να τα κάνει? Επίσης όσοι περνετε note και galaxy τι σας νοιάζει το future proof αφού κάθε χρόνο περνετε το νέο samsung ή αν κραζετε αυτοί που δε περνετε όπως εγώ samsung προς τι η μανία ούτε και με 6 gb ram θα το περνάτε γιατί φυσιολογικό να μη θες να δώσεις 1.5 μισθό για ένα κινητό,λογικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτη συσκευη!! Νομιζω ειναι πολυ ολοκληρωμενη! Αυτο με την ιριδα δεν με ενθουσιασε μιας και θα πρεπει το βραδυ να αναβω φωτα παρολαυτα το οτι ειναι αδιαβροχο και μαλιστα note νομιζω ειναι πολυ θετικο! Το μονο που δεν μαρεσει ειναι το γυαλι πισω! Εχω το s6 edge plus και γεμιζει δαχτυλιες για πλακα! Προτιμω το δερματινο πισω παρα το γυαλινο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ψηθεί με το S7 Edge, ούτε τώρα ψηθηκα με το Note 7... Όχι ότι δεν είναι υπερτούμπανα, όχι ότι δεν αξίζουν, αλλά θεωρώ ακόμα το Edge Plus μου πως μπορεί να σταθεί αντάξια απέναντι τους.

 

Φτάσαμε στο σημείο που οι περσινές συσκευές είναι ακόμα "in". Για άλλους είναι κακό, αλλά όπως το βλέπω εγώ πλέον η Samsung (και το Android κατ επέκταση) έχουν φτάσει σε σημείο που μπορείς να πεις "θα το προσπεράσω το φετινό", γιατί απλά είσαι ήδη ευχαριστημένος από το προηγούμενο μοντέλο!

 

Στα του Note παιδιά τι να λέμε. Μακράν η πιο ολοκληρωμένη συσκευή, απλά για εμάς που το S Pen το είχαμε για... Λίγο χαβαλέ στην αρχή και όχι για τη χρήση για την οποία προορίζεται το παίρναμε γιατί πάντα είχε καλύτερα specs και μεγαλύτερη οθόνη από τη σειρά S (ακόμα και πέρσι είχε 4GB RAM vs 3GB RAM των S6/S6 Edge + αρκετά καλύτερη μπαταρία).

 

Πάμε τώρα να δούμε την απάντηση της Apple, αλλιώς αναβάθμιση του χρόνου (δε με χάλασε xP )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ψηθεί με το S7 Edge, ούτε τώρα ψηθηκα με το Note 7... Όχι ότι δεν είναι υπερτούμπανα, όχι ότι δεν αξίζουν, αλλά θεωρώ ακόμα το Edge Plus μου πως μπορεί να σταθεί αντάξια απέναντι τους.

 

Φτάσαμε στο σημείο που οι περσινές συσκευές είναι ακόμα "in". Για άλλους είναι κακό, αλλά όπως το βλέπω εγώ πλέον η Samsung (και το Android κατ επέκταση) έχουν φτάσει σε σημείο που μπορείς να πεις "θα το προσπεράσω το φετινό", γιατί απλά είσαι ήδη ευχαριστημένος από το προηγούμενο μοντέλο!

 

Στα του Note παιδιά τι να λέμε. Μακράν η πιο ολοκληρωμένη συσκευή, απλά για εμάς που το S Pen το είχαμε για... Λίγο χαβαλέ στην αρχή και όχι για τη χρήση για την οποία προορίζεται το παίρναμε γιατί πάντα είχε καλύτερα specs και μεγαλύτερη οθόνη από τη σειρά S (ακόμα και πέρσι είχε 4GB RAM vs 3GB RAM των S6/S6 Edge + αρκετά καλύτερη μπαταρία).

 

Πάμε τώρα να δούμε την απάντηση της Apple, αλλιώς αναβάθμιση του χρόνου (δε με χάλασε xP )

Εδώ είσαι λάθος γτ τα είχα και τα 2 το Note 5 με το s6 edge plus είχαν ακριβός τα ίδια space και την ίδια μπαταρία η μόνη τους διαφορά ήταν το s Pen και οθόνη edge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευκαιρια για την lg με το v20 να παρει τα ηνια τωρα που εχει επαναπαυθει η samsung... τερας σε ολα δε λεω αλλα στασιμο χωρις κατι ουσιαστικο σε σχεσει με το s7 και 200 ευρω παραπανω... φετος ειναι καταληλη για τους ευρωπαιους δηλαδη η σειρα note; του χρονου βαλε στη κυρια καμερα 8 super ultra pixel και πασαρε το για καινοτομια.. αντε γεια ρε samsung..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ψηθεί με το S7 Edge, ούτε τώρα ψηθηκα με το Note 7... Όχι ότι δεν είναι υπερτούμπανα, όχι ότι δεν αξίζουν, αλλά θεωρώ ακόμα το Edge Plus μου πως μπορεί να σταθεί αντάξια απέναντι τους.

 

Φτάσαμε στο σημείο που οι περσινές συσκευές είναι ακόμα "in". Για άλλους είναι κακό, αλλά όπως το βλέπω εγώ πλέον η Samsung (και το Android κατ επέκταση) έχουν φτάσει σε σημείο που μπορείς να πεις "θα το προσπεράσω το φετινό", γιατί απλά είσαι ήδη ευχαριστημένος από το προηγούμενο μοντέλο!

 

Στα του Note παιδιά τι να λέμε. Μακράν η πιο ολοκληρωμένη συσκευή, απλά για εμάς που το S Pen το είχαμε για... Λίγο χαβαλέ στην αρχή και όχι για τη χρήση για την οποία προορίζεται το παίρναμε γιατί πάντα είχε καλύτερα specs και μεγαλύτερη οθόνη από τη σειρά S (ακόμα και πέρσι είχε 4GB RAM vs 3GB RAM των S6/S6 Edge + αρκετά καλύτερη μπαταρία).

 

Πάμε τώρα να δούμε την απάντηση της Apple, αλλιώς αναβάθμιση του χρόνου (δε με χάλασε xP )

Το S6 edge plus στεκεται χαλαρα διπλα στο S7 edge και με ψηλα το κεφαλι.Ο μονος λογος που το αλλαξα το edge plus για το 7 edge ηταν η αυτονομια κι η καρτα sd.Αν ειχε καλη αυτονομια το plus κι ημουν ικανοποιημενη ουτε που θα σκεφτομουν να το αλλαξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πενακι ειναι υπερβολικα βολικο για γρηγορες σημειωσεις και τηλεφωνα τα οποια αναγνωριζει και καλει αυτοματα

 

το σ7 ειναι αρκετα πιο γρηγορο απο το σ6 και

πολυ πιο ανθεκτικο και στο τζαμι του

 

η sd card για μενα ειναι μαστ

 

το μονο που θελω να δω ειναι αν το λιγο μικροτερο σ7 με βολευει καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πενακι ειναι υπερβολικα βολικο για γρηγορες σημειωσεις και τηλεφωνα τα οποια αναγνωριζει και καλει αυτοματα

Τι εννοεις με το bold? Γινεται και στο note3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε το Note ειχε καλυτερο επεξεργαστη , καλυτερη καμερα, καλυτερη οθονη και πιθανως περισσοτερη ram απο το αντιστοιχο galaxy S της ιδιας χρονιας.

Φετος , ειναι ακριβως τα ιδια σε αυτα τα θεματα. Ουσιαστικα μονο το πενακι ειναι η διαφορα, οποτε δεν νομιζω οτι θα παει τοσο καλα.

 

Το αλλο ανησυχητικο ειναι οτι δεν εχει ταχυτερο επεξεργαστη(επειδη ακομα δεν εχουν κυκλοφορησει) και το επομενο iphone θα αυξησει και αλλο την διαφορα στην επεξεργαστικη ισχυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που έβαλε την αναγνώριση ίριδας θα βγάλει το δακτυλικό ; πιο βολικό φενονταν :P αν και εχω iPhone το έμεινα να το πάρω αλλά δυστυχώς εχω ένα στρατιωτικό μπροστά μ όποτε θα δω τότε τη θα έχει βγει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παραδεχτουμε ολοι μας... Οτι μια εταιρια ειναι πρωτη σε πωλησεις ειναι καθαρα θεμα μαρκετιν. Υπαρχουν πολυ πιο αξιολογα κινητα και σιγουρα σε πολυ καλυτερες τιμες.

Ας παραδεχτουμε ομως και το αλλο... Αν μας το διναν θα το κρατουσαμε. (Σε διαφορα με το iphone που οι περισσοτεροι θα το πουλουσαμε).

Προσωπικα δεν θα το επαιρνα λογω 5.7 οθονης. Δεν μπορω να γραψω μνμ με το ενα χερι και αυτο ειναι αυτοματα περιορισμος.

 

Κατα τα αλλα. Ειναι κινηταρα και ολοι το ξερουμε και αυτο και τα κομπλεξ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παραδεχτουμε ολοι μας... Οτι μια εταιρια ειναι πρωτη σε πωλησεις ειναι καθαρα θεμα μαρκετιν. Υπαρχουν πολυ πιο αξιολογα κινητα και σιγουρα σε πολυ καλυτερες τιμες.

Ας παραδεχτουμε ομως και το αλλο... Αν μας το διναν θα το κρατουσαμε. (Σε διαφορα με το iphone που οι περισσοτεροι θα το πουλουσαμε).

Προσωπικα δεν θα το επαιρνα λογω 5.7 οθονης. Δεν μπορω να γραψω μνμ με το ενα χερι και αυτο ειναι αυτοματα περιορισμος.

 

Κατα τα αλλα. Ειναι κινηταρα και ολοι το ξερουμε και αυτο και τα κομπλεξ μας.

Οπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παραδεχτουμε ολοι μας... Οτι μια εταιρια ειναι πρωτη σε πωλησεις ειναι καθαρα θεμα μαρκετιν. Υπαρχουν πολυ πιο αξιολογα κινητα και σιγουρα σε πολυ καλυτερες τιμες.

Ας παραδεχτουμε ομως και το αλλο... Αν μας το διναν θα το κρατουσαμε. (Σε διαφορα με το iphone που οι περισσοτεροι θα το πουλουσαμε).

Προσωπικα δεν θα το επαιρνα λογω 5.7 οθονης. Δεν μπορω να γραψω μνμ με το ενα χερι και αυτο ειναι αυτοματα περιορισμος.

 

Κατα τα αλλα. Ειναι κινηταρα και ολοι το ξερουμε και αυτο και τα κομπλεξ μας.

 

Από το 2012 αυτό το feature

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...