Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Anniversary Update, η επετειακή αναβάθμιση των Windows 10 που φέρνει νέα χαρακτηριστικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά γιατί η πανέξυπνη ms έκανε το windows update των windows 10 να τραβάει όλο το bandwidth;

Μα για να στο κανει ποιο γρηγορα το update και να σε αφησει να κανεις μετα την δουλεια σου με την ησυχια σου.

Αν βρειτε κατι θετικο να το ...γραψεται..τελικα το εχουμε αυτο σαν λαος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ανθρωπινό με την καμιά. 

Εχω φάτσα φόρα ολα τα προγράμματα μου κάθε φόρα που πατάω το start menu! Mega fail!

 

για σενα.... προσοπικα μαρεσει απλα θελει παραπανω καστομια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις ιδεα κατι περιεργα services τι ειναι?

 

πχ CDPUserSvc_25868 περιγραφη <Failed to Read Description. Error Code: 15100 > 

 

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k UnistackSvcGroup

 

τα εχω δει σε 2 pc μεχρι τωρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το κανω και οταν ληγει η αναβαθμιση μου λεει οτι υπαρχει προβλημα και με πεταει πισω. Εκει γυρναει στην προηγουμενη εκδοση και παει λεγοντας...help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ταμπλετ με 32 γιγα θελει uninstall τα παντα και μειωση μεγεθους του pagefile (στα 19 γιγα μ αφησε να το τρεξω). Τωρα κατεβαινει για να δουμε. 

 

Που βρίσκω το Pagefle ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα το update και έχω μεγάλο πρόβλημα με το firefox!

Κάποιες σελίδες τις φορτώνει λες και είναι χωρίς γραφικά (css, javascript) και τα video στο youtube δεν παιζουν.

Δοκίμασα με καθαρό firefox και χωρίς firewall/antivirus... τα ίδια.

Με edge και internet explorer κανενα θεμα

 

EDIT

Βρήκα λύση! Κάτι έγινε με τα certificate και το eset smart security μετά το update. Απενεργοποίησα και ξαναενεργοποίησα το SSL-TLS protocol filtering και το Root certificate στα setup του eset, έκανα restart το PC και το firefox πλεον λειτουργεί κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιος ο edge ,με το που πας advanced settings κρασαρει κ κλεινει

 

δεν ειχα ασχοληθει καθολου μαζι του οποτε κ δεν ειναι κατι που πειραξα

 

επισης επαθα πλακα με την πληθωρα των extensions

 

chrome k παλι chrome

 

btw 

 

εβαλα το update ,σουταρα ρουφιανοservices κ τις πολυ χρησιμες εφαρμογες της ms ,το σενιαρισα οπως ειχα κανει κ με το november τοσο καιρο κ τωρα η διεργασια system τρεχει απο πισω μονιμως στο 17-20% cpu

 

μπραβο ρε ms ,μεγαλα γουστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιος ο edge ,με το που πας advanced settings κρασαρει κ κλεινει

 

δεν ειχα ασχοληθει καθολου μαζι του οποτε κ δεν ειναι κατι που πειραξα

 

επισης επαθα πλακα με την πληθωρα των extensions

 

chrome k παλι chrome

 

btw 

 

εβαλα το update ,σουταρα ρουφιανοservices κ τις πολυ χρησιμες εφαρμογες της ms ,το σενιαρισα οπως ειχα κανει κ με το november τοσο καιρο κ τωρα η διεργασια system τρεχει απο πισω μονιμως στο 17-20% cpu

 

μπραβο ρε ms ,μεγαλα γουστα

 

Μηπως εχεις κανενα 12 incho HP laptop?

Εμενα κομπλε στον σταθερο μου 8% CPU που γραφω τωρα με ανοιχτες 5 καρτελες στον Edge με 2,7/8 GB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιος ο edge ,με το που πας advanced settings κρασαρει κ κλεινει

 

δεν ειχα ασχοληθει καθολου μαζι του οποτε κ δεν ειναι κατι που πειραξα

 

επισης επαθα πλακα με την πληθωρα των extensions

 

chrome k παλι chrome

 

btw 

 

εβαλα το update ,σουταρα ρουφιανοservices κ τις πολυ χρησιμες εφαρμογες της ms ,το σενιαρισα οπως ειχα κανει κ με το november τοσο καιρο κ τωρα η διεργασια system τρεχει απο πισω μονιμως στο 17-20% cpu

 

μπραβο ρε ms ,μεγαλα γουστα

0.5-1% max , 1GB ram και celeron μηπως εχεις; Δε καταλαβαινω... Αν ναι, λογικο μου φαινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά με το Update και εδώ. Αν εξαιρέσεις πως χρειάστηκε ξανά εγκατάσταση το Startisback και η εφαρμογή 8gadgetspack (Που έχει διάφορες μικροεφαρμογές για την επιφάνεια εργασίας όπως είχαν τα win 7).

 

Τέλος, το μοναδικό πρόβλημα που ακόμα δεν εχω βρει λύση είναι η webcam. Μέτα το Update το προγραμματάκι της Logitech (Logitech Webcam Software) Κρασάρει όταν πάω να το ανοίξω. Πετάει μήνυμα πως η εφαρμογή Launcher_Main σταμάτησε να λειτουργεί.  Διάβασα στο φορουμ της Logitech πως το έπαθαν και άλλοι μετά το Update και η ομάδα της Logitech έγραψε ψάχνει για λύση. Παραδόξως η camera (C920) με το Skype δουλεύειimage.png...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Klein mein βελτιώσεις. Δε μου δούλευε το Classic Shell, δεν έβλεπε το LGS το ΜΧ518 μου, το Action Center σπάει μπάλες και θέλει εκ νέου ρύθμιση, το νέο Start menu πάει ένα βήμα παραπέρα το προηγούμενο, κοινώς ακόμη χειρότερο (εδώ κολλάει το Classic Shell). Τουλάχιστον δεν πειράζει τίποτα στον Group Policy Editor.

Εγώ πάντως έκανα rollback στην προηγούμενη έκδοση που έτρεχα και το απεγκατέστησα. Κι αν δεν υπάρξει ουσιαστικός λόγος κι όχι ανούσια μπιχλιμπίδια, δεν θα ασχοληθώ με μελλοντικά updates, βλέποντας την κατεύθυνση που παίρνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.
​Έκανα τελικά και εγώ το update αλλά έχω θέμα με τις εφαρμογές στο Store.
​Πάω να κατεβάσω και γράφει σφάλμα.

Facebook ειδήσεις Αθλητικά συγκεκριμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...