Προς το περιεχόμενο

Η διανομή του Windows 10 Mobile Anniversary Update ξεκινάει από τις 9 Αυγούστου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαγκες διαβαστε καποιο review anandtech ή gsmarena και μετα κραξτε ελευθερα το Νexus.....


Ειδικα το anandtech ειχε γραψε οτι εχει την καλυτερη ips οθονη που εχει κατασκευαστει ποτε και εσεις το βγαζετε κινητακι....

Yγ. Βιντεο τραβαει 4κ με 30 fps οσα και το windows . To nexus εχει την ιδια καμερα με το 6p η διαφορα ειναι στο socket και για αυτο δεν υποστηριζει ois. Αυτο εξηγει γιατι και το windows 950 με 808 δεν εχει ουσιαστικο Ois . Για αυτο αφηστε spec και διαβαστε review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί κάποιος να μου πεις για το Lumia 950 πως πάει από μπαταρία κ υπερθέρμανση; Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Κ με τι χρήση κιόλας... Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πεις για το Lumia 950 πως πάει από μπαταρία κ υπερθέρμανση; Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Κ με τι χρήση κιόλας... Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες διαβαστε καποιο review anandtech ή gsmarena και μετα κραξτε ελευθερα το Νexus.....

 

 

Ειδικα το anandtech ειχε γραψε οτι εχει την καλυτερη ips οθονη που εχει κατασκευαστει ποτε και εσεις το βγαζετε κινητακι....

 

Yγ. Βιντεο τραβαει 4κ με 30 fps οσα και το windows . To nexus εχει την ιδια καμερα με το 6p η διαφορα ειναι στο socket και για αυτο δεν υποστηριζει ois. Αυτο εξηγει γιατι και το windows 950 με 808 δεν εχει ουσιαστικο Ois . Για αυτο αφηστε spec και διαβαστε review.

Νομιζω ηρθε η ωρα να σταματήσεις να ποσταρεις σε αυτό το τοπικ :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω το update και στο δικο μου windows phone, ας ελπισουμε οτι θα βελτιωθει κι αλλο το λειτουργικο.

 

Υπαρχουν βεβαια και οι χρηστες που δεν βαζουν δωρεαν αναβαθμισεις λειτουργικου ή λειτουργικα που μαζευουν δεδομενα κλπ.

Τα εχει πει αλλωστε ο Jophiel γιατι η Ms δινει δωρεαν αναβαθμιση σε windows 10 και αυτο ισχυει και για την δωρεαν αναβαθμιση απο windows phone 8.1 σε windows 10:

 

Εσύ γράψου σε όσα θέλεις. Το θέμα είναι ότι το "δωρεάν" δεν υπάρχει λογιστικά και οικονομικά. Από κάπου πρέπει η εταιρεία να βγάλει χρήματα. Προτιμώ να μου τα ζητάει εξαρχής, παρά να τα βγάζει από τα προσωπικά μου δεδομένα. Εσύ μπορεί να μη νοιάζεσαι και όλα αυτά να τα θεωρείς υπερβολικά. Γνώμη σου και γνώμη μου.

 

Οι βάσεις δεδομένων διδάσκονται στην τριτοβάθμια εκπαίδευση εδώ και χρόνια και εφαρμόζονται από τις εταιρείες κυρίως για θέματα marketing, παροχής καλύτερων υπηρεσιών/προϊόντων στους πελάτες τους κ.α. Η άγνοιά σου δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Είναι χαρακτηριστικό της ανθρώπινης φύσης να απαξιώνει ή να θεοποιεί ό,τι δεν καταλαβαίνει 

 

Σε κάθε περίπτωση είμαι υπέρ του "πληρώνω και παίρνω ένα εργαλείο που κάνει τη δουλειά μου". Από τη φύση μου εξετάζω το κάθετι και δε μου φαίνεται λογικό η MS να πλήρωσε τόσα χρήματα για την ανάπτυξη του λειτουργικού και να το δίνει δωρεάν. Πως πληρώθηκαν όλοι αυτοί οι άνθωποι που δούλεψαν; Οι υπηρεσίες τηλεμετρίας μου φαίνονται πολύ ύποπτες και δεν έκανα τα updates που τις ενεργοποιούσαν στα 7.

Άλλον μπορεί να μην τον ενδιαφέρει. Μπορώ να τον κατηγορήσω; Όχι. Μπορεί να με κατηγορήσει για την αντίστοιχη λογική μου; Όχι. Κανείς από μάς δεν ξέρει τους πργαμτικούς σκοπούς της όλης διαδικασίας. 

 

Ο στόχος είναι να ξέρουν περισσότερα από σένα για σένα. Όσοι ασχολούνται στοιχειωδώς με τα οικονομικά ξέρουν την αξία των προσωπικών δεδομένων. Οι προσωπικές προτιμήσεις και τα στοιχεία του χαρακτήρα τους βοηθούν να σε πείσουν για όσα θέλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα μπερδευτηκα

Το θέμα δεν είναι ότι απλα μπερδεύτηκες αλλα το ότι αφήνεις το πάθος σου για ένα λειτουργικό να σε παρασύρει και να λες πράγματα που απέχουν παρασάγγας της πραγματικότητας. Όσο για την κάμερα, μπες σε "διπλανό" φόρουμ να δεις συγκρίσεις χρηστών σε πραγματικές συνθήκες. Όταν προσπαθείς να κανεις το άσπρο μαύρο τότε εκτίθεσαι και χάνεις τον σεβασμό των συνομιλητών σου. Φιλικά αν και δεν το βλέπω.....

Περιμενω το update και στο δικο μου windows phone, ας ελπισουμε οτι θα βελτιωθει κι αλλο το λειτουργικο.

 

Υπαρχουν βεβαια και οι χρηστες που δεν βαζουν δωρεαν αναβαθμισεις λειτουργικου ή λειτουργικα που μαζευουν δεδομενα κλπ.

Τα εχει πει αλλωστε ο Jophiel γιατι η Ms δινει δωρεαν αναβαθμιση σε windows 10 και αυτο ισχυει και για την δωρεαν αναβαθμιση απο windows phone 8.1 σε windows 10:

Ποια συσκευή έχεις?

Εννοείται πως δεν υπάρχει τσάμπα. ms, google και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις κονομάνε κάτι δις από το τσάμπα...

Μπορεί κάποιος να μου πεις για το Lumia 950 πως πάει από μπαταρία κ υπερθέρμανση; Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Κ με τι χρήση κιόλας... Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω

Το θέμα είναι να προλάβεις τις πραγματικά μαγικές προσφορες/τιμες.

Η μπαταρία με σκληρή με βγάζει άνετα μέρα.

Θερμενεται μόνο κατά την (γρηγορότατη) φόρτιση

Το κινητό ως εργαλείο δουλειάς.....μπλα μπλα μπλα!! Πατέ καλά ?? Τότε όλοι οι επιχειρηματίες που κυκλοφορούν με iphone δεν το έχουν σαν εργαλείο δουλειάς αλλά για να παίζουν πόκεμον go ενώ οι εκλεκτοί κάτω του 1% αντιπροσωπεύουν αυτούς που το έχουν σαν αντικείμενο δουλειάς και δεν χρειάζονται χαζοινστα και πόκεμον γκο? Πήρες πατάτα?...με τις υγειες σου αλλά όχι κ να μας πεισεις ότι η πατάτα που πήρες δεν την έχει φτύσει η ίδια η εταιρεία της με ανούσια update και συνεχείς καθυστερήσεις .

Αν και δεν έπρεπε να μπω στη διαδικασία διαλόγου μαζί σου γιατί βλέπω πως δεν, θα σου ξεκαθαρίσω πως δεν είπε κανένας ότι οι επαγγελματίες πρέπει να έχουν μόνο το χ λειτουργικό μιας και όλα κάνουν την δουλειά τους. Είπαμε μόνο ότι οι επαγγελματίες δεν ενδιαφέρονται για ποκεμον και λοιπές βλακειες. Αυτά τα καψίματα είναι για συγκεκριμένες κατηγορίες......

Τα περί πατατας ασχολίαστα. Τρέμω μήπως πέσει κανένα 950 στα χέρια σου και καταλάβεις πόσο.......λαθος (sic) έκανες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι ότι απλα μπερδεύτηκες αλλα το ότι αφήνεις το πάθος σου για ένα λειτουργικό να σε παρασύρει και να λες πράγματα που απέχουν παρασάγγας της πραγματικότητας. Όσο για την κάμερα, μπες σε "διπλανό" φόρουμ να δεις συγκρίσεις χρηστών σε πραγματικές συνθήκες. Όταν προσπαθείς να κανεις το άσπρο μαύρο τότε εκτίθεσαι και χάνεις τον σεβασμό των συνομιλητών σου. Φιλικά αν και δεν το βλέπω.....

Ποια συσκευή έχεις?

Εννοείται πως δεν υπάρχει τσάμπα. ms, google και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις κονομάνε κάτι δις από το τσάμπα...

 

Το θέμα είναι να προλάβεις τις πραγματικά μαγικές προσφορες/τιμες.

Η μπαταρία με σκληρή με βγάζει άνετα μέρα.

Θερμενεται μόνο κατά την (γρηγορότατη) φόρτιση

 

Αν και δεν έπρεπε να μπω στη διαδικασία διαλόγου μαζί σου γιατί βλέπω πως δεν, θα σου ξεκαθαρίσω πως δεν είπε κανένας ότι οι επαγγελματίες πρέπει να έχουν μόνο το χ λειτουργικό μιας και όλα κάνουν την δουλειά τους. Είπαμε μόνο ότι οι επαγγελματίες δεν ενδιαφέρονται για ποκεμον και λοιπές βλακειες. Αυτά τα καψίματα είναι για συγκεκριμένες κατηγορίες......

Τα περί πατατας ασχολίαστα. Τρέμω μήπως πέσει κανένα 950 στα χέρια σου και καταλάβεις πόσο.......λαθος (sic) έκανες

εγω μιλησα για review τι γραφτηκε. Οταν βγαινει το anand και λεει αυτη ειναι η καλυτερη ips (πανω απο iphone) που φτιαχτηκε ποτε και δεν χτυπαει ο κοσμος παλαμακι υπαρχει προβλημα στο κατα ποσο εγω ή αλλος ειναι fanboy. Αντικειμενικα οποιος δεν θεωρει οτι το nexus 5x εχει 9/10 ή 10/10 οθονη δεν αρκει το την ειδα σε διπλα forum ή δεν μου αρεσει προσωπικα. Πρεπει να εχει σοβαρο λογο για να το στηριξη λογικα.

 

Για την καμερα οι κριτικες ηταν διθυραμβικες απο ολα τα site . Ειναι ιδια με του 6p. H μονη διαφορα ειναι το ois λογω soc.

 

To ασπρο μαυρο αλλοι πηγαν να το βγαλουν,με λογια του αερα.Δες θολουρα  και ξεβαμμενα χρωματα το 20mp pureview ois...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μιλησα για review τι γραφτηκε. Οταν βγαινει το anand και λεει αυτη ειναι η καλυτερη ips (πανω απο iphone) που φτιαχτηκε ποτε και δεν χτυπαει ο κοσμος παλαμακι υπαρχει προβλημα στο κατα ποσο εγω ή αλλος ειναι fanboy. Αντικειμενικα οποιος δεν θεωρει οτι το nexus 5x εχει 9/10 ή 10/10 οθονη δεν αρκει το την ειδα σε διπλα forum ή δεν μου αρεσει προσωπικα. Πρεπει να εχει σοβαρο λογο για να το στηριξη λογικα.

Για την καμερα οι κριτικες ηταν διθυραμβικες απο ολα τα site . Ειναι ιδια με του 6p. H μονη διαφορα ειναι το ois λογω soc.

To ασπρο μαυρο αλλοι πηγαν να το βγαλουν,με λογια του αερα.Δες θολουρα και ξεβαμμενα χρωματα το 20mp pureview ois...

https://www.youtube.com/watch?v=TgMW4DKqMsw

Εχει δίκιο το παιδί πιο πάνω. Καταρχήν φαίνεται ότι δεν ξέρεις όταν εμπιστεύεσαι τυφλά τη γνώμη κάποιου άλλου χωρίς να έχεις δει την συσκευή και να την συγκρίνεις με άλλες. "η καλύτερη ips οθόνη που έχει φτιαχτεί ποτέ" ακούγεται τουλάχιστον τραγικό.

Επίσης λες ότι δεν έχει ois λόγο soc;;; σοβαρά τώρα; αυτό είναι ότι πιο άκυρο έχω διαβάσει εδώ και καιρό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δίκιο το παιδί πιο πάνω. Καταρχήν φαίνεται ότι δεν ξέρεις όταν εμπιστεύεσαι τυφλά τη γνώμη κάποιου άλλου χωρίς να έχεις δει την συσκευή και να την συγκρίνεις με άλλες. "η καλύτερη ips οθόνη που έχει φτιαχτεί ποτέ" ακούγεται τουλάχιστον τραγικό.

Επίσης λες ότι δεν έχει ois λόγο soc;;; σοβαρά τώρα; αυτό είναι ότι πιο άκυρο έχω διαβάσει εδώ και καιρό

ναι, εχουν ενεργοποιηση το Ois του nexus 5x και δεν δουλευε σωστα. Μπορεις για περισσοτερα να ψαξεις reddit πως το εκαναν βιντεο klp. Στην Αγγλια οταν τους φαινοταν κατι ακυρο ,σαν εσενα, ελεγαν οτι δεν υπαρχουν μαυροι κυκνοι.Μεχρι που πηγαν στην Αυστραλια.

 

Για το βιντεο τι γνωμη εχεις?

 

Αν δεν μετραει η γνωμη του anand δεν μετραει 100 φορες η δικη μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, εχουν ενεργοποιηση το Ois του nexus 5x και δεν δουλευε σωστα. Μπορεις για περισσοτερα να ψαξεις reddit πως το εκαναν βιντεο klp. Στην Αγγλια οταν τους φαινοταν κατι ακυρο ,σαν εσενα, ελεγαν οτι δεν υπαρχουν μαυροι κυκνοι.Μεχρι που πηγαν στην Αυστραλια.

 

Για το βιντεο τι γνωμη εχεις?

 

Αν δεν μετραει η γνωμη του anand δεν μετραει 100 φορες η δικη μας.

Εντάξει φίλε, να δεχτώ όλα όσα λες κι άλλα τόσα. Γιατί δεν πας μα πάρεις αυτό που σου αρέσει και να αφήσεις κι εμάς να ασχοληθούμε με αυτά που μας αρέσουν? Ούτε εντάσεις ούτε τίποτα. Γιατί μας αποπροσανατολίζεις την συζήτηση με αδιάφορα για μας θέματα? Γιατί ασχολείσαι τόσο επίμονα με το 1% το οποιο μάλιστα δεν σε ενδιαφέρει? Προσωπικά ξέρω γιατί, το εχεις αποδείξει περίτρανα άλλα σέβομαι το φόρουμ που μας φιλοξενεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, εχουν ενεργοποιηση το Ois του nexus 5x και δεν δουλευε σωστα. Μπορεις για περισσοτερα να ψαξεις reddit πως το εκαναν βιντεο klp. Στην Αγγλια οταν τους φαινοταν κατι ακυρο ,σαν εσενα, ελεγαν οτι δεν υπαρχουν μαυροι κυκνοι.Μεχρι που πηγαν στην Αυστραλια.

 

Για το βιντεο τι γνωμη εχεις?

 

Αν δεν μετραει η γνωμη του anand δεν μετραει 100 φορες η δικη μας.

http://m.androidcentral.com/camera-showdown-s7-vs-6s-vs-6p-vs-950

Από το android central. Πρώτο το s7 που νίκησε με ελάχιστη διαφορά το 950.

Αλλα και τα δυο αφήσαμε αρκετά πίσω τα υπόλοιπα. Και μιλάμε για το 6p που έχει ίδια κάμερα με το 5x.

Και από τοτε έχει μπει και τέλειο πανόραμα, και καινούργιο firmware που βελτίωσε την ποιότητα των φωτογραφιών και του video, focus.

Επίσης το ois δεν έχει καμια σχέση με το chipset. Το αν υπάρχει στο 5x και δεν το ενεργοποιήσαν είναι άσχετο με το chipset.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...