Προς το περιεχόμενο

Η διανομή του Windows 10 Mobile Anniversary Update ξεκινάει από τις 9 Αυγούστου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς δεν καταλαβαίνετε πόσο ασήμαντη είναι η γνώμη μερικών αργόσχολων των φόρουμς σχετικά με το πόσο "αποτυχημένα" ειναι τα wp για τους επαγγελματίες και τα στελέχη πολυεθνικών επιχειρήσεων που τα χρησιμοποιούν. Αυτοί είναι με μηνιαίο μισθό όσο το εισόδημά σας για 3 χρόνια και αυτή την στιγμή πίνουν σαμπάνιες στα γιώτ τους στην Ίμπιζα, όσο εσείς περηφανεύεστε για το σούπερ γουάου αντρόιντ μάρσμέλοου μπανάνα φυστίκι με σιρόπι απο το σπίτι των γονιων σας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://m.androidcentral.com/camera-showdown-s7-vs-6s-vs-6p-vs-950

Από το android central. Πρώτο το s7 που νίκησε με ελάχιστη διαφορά το 950.

Αλλα και τα δυο αφήσαμε αρκετά πίσω τα υπόλοιπα. Και μιλάμε για το 6p που έχει ίδια κάμερα με το 5x.

Και από τοτε έχει μπει και τέλειο πανόραμα, και καινούργιο firmware που βελτίωσε την ποιότητα των φωτογραφιών και του video, focus.

Επίσης το ois δεν έχει καμια σχέση με το chipset. Το αν υπάρχει στο 5x και δεν το ενεργοποιήσαν είναι άσχετο με το chipset.

Το s7 δεν υπερτερεί του 950 ούτε στο ελάχιστο. Ειδικά στις βραδινές υπάρχει ένα χάος υπέρ του 950
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αν δεν το γουστάρετε τα ρημάδια μην ασχολειστε... Αφήστε μας εμάς που είμαστε στο 1% να δούμε λίγο χαρά στα σκέλια μας.... Έχω το 930 και το 640xl...Αν θέλω να παίζω παιχνίδια έχω psp και psvita...Μια χαρά τηλεφωνα ειναι και ειδικά το 640xl στην τιμή που ειναι ειναι φανταστικό. Το προβλημα ειναι στο store όχι για αηδίες όπως το pokemon go αλλα για αλλες κουτσουρεμένες εφαρμογές βλέπε Viber messenger eBay PayPal κτλ... Προσωπικά δεν πιστεύω ότι έχουν πει την τελευταία τους λέξη τα wp.... Και ότι η Microsoft κάνει αναβάθμιση παρόλο που έχει δηλώσει ότι έχει σταματήσει να ασχολειτε με το θέμα ειναι πολύ θετικό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ms έχει πει οτι κάνει πίσω στα windows mobile κινητα. όχι στο λογισμικό μην τα μπερδεύουμε έξαλλου desktop και mobile για την ms είναι ένα και το αυτό


l920 έχω με insider.

πριν είχα nexus s

η αλήθεια είναι οτι σκέφτομαι να ξαναδώ android αλλά μόνο με nexus και το 6p είναι μονόδρομος αλλά ακριβός


και φυσικά η σύγκριση τον κινητών είναι σαφώς υπέρ του 950 που με ενδιαφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω το update και στο δικο μου windows phone, ας ελπισουμε οτι θα βελτιωθει κι αλλο το λειτουργικο.

 

Υπαρχουν βεβαια και οι χρηστες που δεν βαζουν δωρεαν αναβαθμισεις λειτουργικου ή λειτουργικα που μαζευουν δεδομενα κλπ.

Τα εχει πει αλλωστε ο Jophiel γιατι η Ms δινει δωρεαν αναβαθμιση σε windows 10 και αυτο ισχυει και για την δωρεαν αναβαθμιση απο windows phone 8.1 σε windows 10:

http://www.insomnia.gr/topic/616637-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-29-%CE%B9%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2/page-4

 

 

Σε κάθε περίπτωση είμαι υπέρ του "πληρώνω και παίρνω ένα εργαλείο που κάνει τη δουλειά μου". Από τη φύση μου εξετάζω το κάθετι και δε μου φαίνεται λογικό η MS να πλήρωσε τόσα χρήματα για την ανάπτυξη του λειτουργικού και να το δίνει δωρεάν. Πως πληρώθηκαν όλοι αυτοί οι άνθωποι που δούλεψαν; Οι υπηρεσίες τηλεμετρίας μου φαίνονται πολύ ύποπτες και δεν έκανα τα updates που τις ενεργοποιούσαν στα 7.

Κάποιοι άνθρωποι ενημερώνονται και εξελίσσονται... Κάποιοι άλλοι μένουν απλά στη σκιά των πρώτων...

@Haha: ο άνθρωπος που έβαλε σκοπό της ζωής του να κάνει quote τα γραφόμενά μου, αφού δεν έχει αρκετό σθένος να γράψει τα δικά του... Διάβασε όλο το θέμα που έχω κάνει παράθεση το σχόλιό μου και δες τί γράφω.

Όπως είχα ξαναγράψει και στο παρελθόν: δεν είμαι οπάδός καμίας εταιρείας. Η MS δεν ήταν Google, αλλά το τελευταίο καιρό είδε ότι αυτό βγάζει χρήματα και αποφάσισε να ακολουθήσει την ίδια τακτική με τα 10. Δεν ήταν ίδια, έγινε ίδια. Παρόλα αυτά καλείται να συμμορφωθεί με κάποια στανταρς και το έκανε:

http://tech.in.gr/news/article/?aid=1500091536

Το θέμα είναι ότι αρχικά προσπάθησες να μου αποδείξεις όχι ότι η Google είναι καλύτερη από τη MS, αλλά ότι η MS είναι το ίδιο με τη Google. Αυτό εξακολουθεί να δείχνει τη Google χάλια...

Τώρα που πήρες την απάντησή σου, μπορείς να βρεις άλλο σκοπό στη ζωή σου... Ίσως ένα πιο ουσιαστικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How to defer upgrades and updates in Windows 10 Pro

 

http://www.computerworld.com/article/3005569/microsoft-windows/how-to-defer-upgrades-and-updates-in-windows-10-pro.html

 

"By just enabling this GPO [Group Policy Object] setting and not delaying anything (leaving both durations to 0), it will turn the target computers to CBB," Samir wrote in a Nov. 15 blog post."

 

"Current Branch" (CB) to the enterprise-oriented "Current Branch for Business" (CBB) upgrade track.

 

καταλαβες τωρα οτι οι home users ειμαστε οι beta testers για τις enterprise εκδοσεις των επιχειρησεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.insomnia.gr/topic/616637-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-29-%CE%B9%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2/page-4

 

Κάποιοι άνθρωποι ενημερώνονται και εξελίσσονται... Κάποιοι άλλοι μένουν απλά στη σκιά των πρώτων...

@Haha: ο άνθρωπος που έβαλε σκοπό της ζωής του να κάνει quote τα γραφόμενά μου, αφού δεν έχει αρκετό σθένος να γράψει τα δικά του... Διάβασε όλο το θέμα που έχω κάνει παράθεση το σχόλιό μου και δες τί γράφω.

Όπως είχα ξαναγράψει και στο παρελθόν: δεν είμαι οπάδός καμίας εταιρείας. Η MS δεν ήταν Google, αλλά το τελευταίο καιρό είδε ότι αυτό βγάζει χρήματα και αποφάσισε να ακολουθήσει την ίδια τακτική με τα 10. Δεν ήταν ίδια, έγινε ίδια. Παρόλα αυτά καλείται να συμμορφωθεί με κάποια στανταρς και το έκανε:

http://tech.in.gr/news/article/?aid=1500091536

Το θέμα είναι ότι αρχικά προσπάθησες να μου αποδείξεις όχι ότι η Google είναι καλύτερη από τη MS, αλλά ότι η MS είναι το ίδιο με τη Google. Αυτό εξακολουθεί να δείχνει τη Google χάλια...

Τώρα που πήρες την απάντησή σου, μπορείς να βρεις άλλο σκοπό στη ζωή σου... Ίσως ένα πιο ουσιαστικό...

Οι χαρακτηρισμοι που κανεις κλπ δειχνουν πολλα κ δεν θα ακολουθησω σε αυτο το επίπεδο.

Αν θελεις να συνεχισουμε να μιλαμε για τα Windows 10 της ms(κανενας δεν καταλαβε πως εμπλεξες κ αλλες εταιρειες) που αναφερεται το αρθρο και ειναι δωρεαν, εδω ειμαστε.

Αλλωστε τα εχεις πει τα περι δωρεαν windows 10:

Το θέμα είναι ότι το "δωρεάν" δεν υπάρχει λογιστικά και οικονομικά. Από κάπου πρέπει η εταιρεία να βγάλει χρήματα. Προτιμώ να μου τα ζητάει εξαρχής, παρά να τα βγάζει από τα προσωπικά μου δεδομένα.

Σε κάθε περίπτωση είμαι υπέρ του "πληρώνω και παίρνω ένα εργαλείο που κάνει τη δουλειά μου". Από τη φύση μου εξετάζω το κάθετι και δε μου φαίνεται λογικό η MS να πλήρωσε τόσα χρήματα για την ανάπτυξη του λειτουργικού και να το δίνει δωρεάν. Πως πληρώθηκαν όλοι αυτοί οι άνθωποι που δούλεψαν; Οι υπηρεσίες τηλεμετρίας μου φαίνονται πολύ ύποπτες και δεν έκανα τα updates που τις ενεργοποιούσαν στα 7.

Άλλον μπορεί να μην τον ενδιαφέρει.

Ο στόχος είναι να ξέρουν περισσότερα από σένα για σένα. Όσοι ασχολούνται στοιχειωδώς με τα οικονομικά ξέρουν την αξία των προσωπικών δεδομένων. Οι προσωπικές προτιμήσεις και τα στοιχεία του χαρακτήρα τους βοηθούν να σε πείσουν για όσα θέλουν.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να καθυστερήσει, έχουν κλαταρει οι servers απο την κίνηση :P

Λες να μας ρίξουν πιστόλι παλι; Θυμίζει υποσχέσεις ελληνικής κυβέρνησης. Αναθέτει τις ημερομηνίες...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nωρίς είναι ακόμα...καλά καλά δεν έχουν τελειώσει το κατασκεύασμα που πίνουν για καφέ εκεί στα κεντρικά...

 

Σε μερικές ωρίτσες, 3-4, λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...