Προς το περιεχόμενο

Οι πιο αξιόπιστοι σκληροί δίσκοι, σύμφωνα με την εταιρεία Backblaze


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ποια seagate? Ποια hitachi και ποια wd? Εγώ έναν samsung 850 pro που έχω δυο χρόνια τώρα δεν έχει χτυπήσει ποτέ!!!

 

Καταπληκτικός σκληρός δίσκος. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον το άρθρο αν και δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Μια ήταν η εταιρεία που έβγαζε κορυφαίους σκληρούς δίσκους. Quantum. Ίσως οι καλύτεροι για την εποχή τους. Έχω έναν από 1998 με windows 98 και ακόμη τραγουδάει. Προσωπικά προτιμώ WD λόγο καλύτερης εμπειρίας σε σχέση με τους seagate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγγύηση νομίζω πως είναι μόνο οι SSD.

Σχεδόν όλοι οι κλασσικοί δίσκοι έχουν ημερομηνία λήξης. Η 5ετής επιβίωση στην εμπειρία μου ήταν το πολύ 50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μην κανετε σαν τους τσακωμους με τις μαρκες αυτοκινητων στο ποια ειναι πιο ζημιαρα.

ΟΛΕΣ βγαζουν ελαττωματικες συσκευες..και το ποσοστο διαφορας ειναι πολυ μικρο για να κανετε τετοιες συζητησεις.

 

παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο ,οπως τα χρονια,οπως οι χρηση, οπως οι κραδασμοι ,υγρασια και τι γραψε σβησε κανεις περα απο την τυχη αν θα σου κατσει ο ενας απο τους ~40 που βγαζουν ζημια σε συντομη χρονικη διαρκεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"το πλέον αξιόπιστο μοντέλο σκληρού δίσκου είναι το Seagate..."

 

Κάπου εδώ σταμάτησα να διαβάζω...

 

μια από τα ιδια ...4 Seagate εδώ και μια 10 ετια περασαν από τα χερια μου ως δικοι μου σκληροι και οι 4 μου βγηκαν για τα μπαζα οσους WD δουλεψα τοσα χρονια κανενας δεν επαθε το παραμικρο ...τωρα πως τα βγαζουν όλα αυτά τα παράδοξα και γιατι  ξερουν και ξερουμε αλλα δεν τρωμε σανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...