Προς το περιεχόμενο

Garmin fenix 3 η suunto ??


KOUTSIG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαρα μου να βοηθήσω ,το hr του καρπου σε καμια συσκευη της garmin αλλα ουτε και σε καμια αλλη μαρκα δεν ειναι ιδιαιτερα αξιόπιστο,κανει τη δουλεια που θελω ομως μια χαρα ,εχω μια καλη εικονα για τον υπνο μου αλλα και μια μεση εικονα για τις προπονησεις μου,επειδη σε μερικα σημεια ομως χρειαζομαι την ακριβεια αγορασα και μια ζωνη στηθους της garmin .

το μεταλλικό μπρασελε το πουλαν στο ebay,απλα γραψε fenix 3 strap και θα βρεις τα παντα,εγω συνηθως φοραω ενα κοκκινο λουρακι που αγορασα απο ebay 3 ευρω η ενα δερματινο οταν θελω να βγω βολτα,το hr ειναι μονιμα ανοιχτο αλλα σε εξυπνη λειτουργια ,δηλαδη μετραει ανα τακτα χρονικα διαστηματα και οχι ολη την ωρα ,σε προπονησεις βεβαια μετραει ολη την ωρα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.

 

Οκ λοιπόν, τα "λουράκια" δεν είναι πρόβλημα. Από ότι είδα στο ebay υπάρχουν και πολλά και οικονομικά.

 

Αυτό που σκέφτομαι τώρα, είναι τι θα με βόλευε καλύτερα: Να έχω και το HR ώστε να έχω μια αίσθηση των καρδιακών παλμών εύκολα και γρήγορα χωρίς την ανάγκη ζώνης, ή να το πάρω ΧΩΡΙΣ το HR που είναι και λίγο φτηνότερο αλλά να πρέπει να φοράω ζώνη κάθε φορά που θέλω μέτρηση ΚΠ ?

 

Το μοντέλο που έχει ενσωματωμένο το HR μπορεί να συνεργαστεί και με την extra ζώνη ? Δηλαδή και ενσωματωμένο HR και extra ζώνη? Και αν μπορώ να έχω  ΚΑΙ τη ζώνη, από που προμηθεύεται κανείς τη ζώνη και σε τι τιμή περίπου?

 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι συνεργάζεται και με ζώνη ,το από που θα τη προμηθευτέις είναι δικό σου θέμα μιας και υπάρχουν αρκετά καταστήματα που τις εμπορεύονται.ενδεικτικα κοίταξε στο skroutz k bestprice

Να σε ενημέρωσω ότι ή οθόνη είναι αρκετά χειρότερη από ότι φαίνεται στις φωτογραφίες

Επεξ/σία από IKARIWTHS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Οκ, σίγουρα θα πάρω το sapphire. Θα δω όμως αν θα πάρω το 

 

Garmin Fenix 3 Sapphire HR που το βρίσκω στα 600, ή το Garmin Fenix 3 Sapphire HRM Bundle που έχει τη ζώνη, το original μεταλλικό λουράκι που μου αρέσει και τη ζώνη και το βρίσκω στα 492.

 

Αλλά αν στα 600 βάλω και το μπρασελέ και τη ζώνη, πάει ψηλά το πακέτο.. φτάνει τα 740 που έχει το titanium. To οποίο titanium πέρα από το χρωματισμό που αρέσει ή δεν αρέσει, είναι όντως πιο ελαφρύ ?

 

Αυτό τώρα με την οθόνη, με βάζει σε σκέψεις. Στα video φαίνεται μια χαρά. Πως γίνεται, μας ξεγελάνε τα video? Έγχρωμη είναι, σωστά ?

 

Ευχαρσιτώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή εγχρωμη οθόνη αν και δεν είναι καθολου καλή είναι αυτή που πρέπει έτσι ώστε να κρατάει ή μπαταρία αρκετές μέρες ,έως και εβδομάδες αν το έχεις σαν ρολόι ,ή σουντο που έβαλε καλή οθόνη στο σπαρταν έχει αστεία αυτονομία .ή εκδόσεις με μεταλλικό μπρασελέ νομίζω είναι βαρύτερες ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες ότι δεν είναι καλή η οθόνη, εννοείς ότι δεν είναι τόσο καλή όλο του huawei που έχει amoled ή σαν του Galaxy Note ή σαν του macbook retina.

 

Aλλά είναι έγχρωμη σωστά ? Εννοείς ότι φαίνονται τα τετραγωνάκια όπως στα παλιά CASIO ? Φωτεινή είναι? Γιατί στα reviews λένε ότι φαίνεται πολύ καθαρά κάτω από ήλιο.

 

Επίσης, όταν έχεις κάποιο φόντο σαν ρολόϊ κλασικό, με δείκτες, φαίνεται εντάξει ή είναι χάλια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατω απο τον ηλιο μαλλον ειναι η καλυτερη οθονη που εχω δει, η garmin χρησιμοποιεί οθονες που κανουν ακριβως αυτο που υποσχονται ,δηλαδη υπο το φως της ημερας οταν κανεις σπορ ειναι χορταστικες ,τη νυχτα οταν θα ερθει η ωρα να αναψει το φωτακι για να δεις τι ωρα ειναι μαλλον θα απογοητευτείς,ειδικα αν εχεις κοιταξει τα ρολογια με ανδροιδ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είπα αυτό ,είναι μία οθόνη με ωραία απεικόνισητην ημέρα και χάλια τη νύχτα ,είναι άριστη γιαυτό που κάνει αλλά αν τη βάλεις δίπλα σε ένα ανδροιδ θα καταλάβεις τη διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς εαν η εγγύηση τόσο της garmin όσο και της suunto ισχύουν κανονικά στην Ελλάδα για ρολόγια απο άμαζον (και γενικότερα απο μη ελληνικά καταστήματα);; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Eγώ προς το παρών έχω το Τomtom Spark αλλά θέλω να κάνω μια αναβάθμιση.Αρχικά σκεφτηκα το Garmin Forerunner 620.Αλλά κλασικά όταν μπαίνω στην διαδικασία αγοράς μετα το αρχικό ψάξιμο ανεβάζω το budget.Οπότε τώρα κοιτάω το Fenix 3 hr.

 

Βλέπω αυτός ο τύπος στο youtube έχει κάνει τρομερά reviews.Τσέκαρε το αν θες....https://www.youtube.com/watch?v=uiFcQnEhBXY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που να δείτε που τώρα η garmin έβγαλε τα GARMIN CHRONOS.

 

Που βασικά είναι ΙΔΙΑ με τα  fenix 3 αλλά με άλλο εξωτερικό αλλά είναι πολύ όμορφα τα άτιμα.

 

Πάντως εγώ αποφάσισα να πάρω το fenix 3 sapphire HR. Απλά ψάχνω λιγάκι να δώ από που θα το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...