Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη cosmote e-value


Postmort3m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Με πήραν τηλέφωνο από την cosmote e-value για συνέντευξη, η θέση ήταν για τηλεφωνική εξυπηρέτηση και στο τηλέφωνο μου είπε ότι είναι για εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις, 6ωρη απασχόληση και ότι η συνέντευξη θα διαρκέσει 2 ώρες. Έχει πάει κανείς? Ξέρετε τι παίζει? Αν είναι πωλήσεις και μαλακίες να ξέρω από τώρα να μην πάω. Μου έκανε εντύπωση που μου είπαν να έχω και ταυτότητα μαζί, στην πλατεία αμερικής είναι η συνέντευξη. Πάντως ένα θέμα που διάβασα σε άλλο φόρουμ του 2015 λέγανε τα χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίζει να δουλευεις σαν σκλάβος κάτι 12 ώρα απλήρωτος και τέτοια.

 

Ψάχνουν κοροιδα όπως παντα,αν ενδιαφέρεσε πήγαινε.

 

(Μην πας τσαμπα ο χρόνος και ο κόπος σου)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει εργαζομαι αλλα με παλια σύμβαση...αν θες να ακους υποαναπτυκτα και αμορφωτα ατομα (team leaders)να σου ζαλιζουν τον ερωτα καθε μερα για 360 ευρω το μηνα...ελα...θα σιχαθεις τη ζωη σου... αααα και με μηνιαια συμβαση για τους νεους...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ταυτοτητα ειναι για τον security γιατι καταγραφουν ποιος μπαινει για λογους ασφαλειας φανταζομαι.
Στην αρχη θα σας μαζεψουν ολους (10-15 ατομα) και θα σας κανουν μια συντομη ενημερωση σχετικα με την εταιρεια,

επειτα θα σας βαλουν στα pc που θα υπαρχουν εκει και θα ακουσετε ενα ηχητικο μηνυμα τυπου "Ονομαζομαι Αλεξανδρα Παναγιωτου, η οδος μου ειναι ΣκαταΜεΦραουλες 10 και το τηλεφωνο μου ειναι 210908070.Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα "μπλα μπλα".
Oλα αυτα τα καταγραφεις στη φορμα που θα υπαρχει στο pc.
Επειτα σε πανε σε ενα μεγαλο δωματιο και περιμενεις 45 λεπτα το τιποτα μεχρι να αρχισουν 3 HR να καλουν ατομα για να κανουν συνεντευξη.
Φιλικοι γενικα αλλα και στην συνενευξη.

 

Για την εμπειρια προτεινω να πας στην συνεντευξη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει εργαζομαι αλλα με παλια σύμβαση...αν θες να ακους υποαναπτυκτα και αμορφωτα ατομα (team leaders)να σου ζαλιζουν τον ερωτα καθε μερα για 360 ευρω το μηνα...ελα...θα σιχαθεις τη ζωη σου... αααα και με μηνιαια συμβαση για τους νεους...

Δεν με νοιάζει να μου τα πρήζουν, εχω πάθει ανοσία με τους γονείς μου. 360 ειναι καθαρά η μεικτά; Βραδινά, σαββατοκύριακα πληρώνουν; το ωράριο το τηρούν η δουλεύεις 12ωρα; Επίσης το σημαντικότερο ειναι πωλήσεις, προώθηση προϊόντων κλπ η εξυπηρέτηση πελατων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην δινεις σημασια σε αυτα που ακους ή διαβαζεις. Προχωρα τις διαδικασιες κανονικα, περνα συνεντευξη μεχρι να παρεις προσφορα εργασιας στα χερια σου. Τοτε θα κρινεις.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να δουλευεις σαν σκλάβος κάτι 12 ώρα απλήρωτος και τέτοια.

 

Ψάχνουν κοροιδα όπως παντα,αν ενδιαφέρεσε πήγαινε.

 

(Μην πας τσαμπα ο χρόνος και ο κόπος σου)

οτιναναι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε;

Γ πες ρε γατοκοριτσο που δεν είσαι ότι να ναι εσύ.

 

Ο sfakattack που δουλεύει εκεί δεν ξέρει.

Εγώ που έχω 4 φιλαράκια και τους πρίζουν τις μπάλες αλλά κάθονται επειδή έχουν ανάγκη δεν ξέρουν

 

 

Ναι πες του να πάει θα κονομησει λεφτά και θα δουλεύει ασφαλισμένος 6 ώρες σαν αρχοντας και η πληρωμή στην ώρα του.

 

4 φίλοι και οι 4 απλήρωτοι και δουλευαν 12ωρα,οσο γ ενσημα άγνωστη λέξη.

 

Είναι ή σύγχρονη σκλαβιά των νέων παιδιών.

Σου δίνουν 360 ευρω κάτι αμόρφωτοι που σου σπάνε τα @@ και πρεπει να τους βγαζεις δουλειά 3000€,χωρις να σηκώσει κεφάλι.

 

Αστο μην την ψαχνεις θα χαθείς με αυτα...

 

 

Προφανώς εδώ μην ξεχνιομαστε παίζονται και συμφεροντα,γιατι αν ακούγεται η αλήθεια και δεν πάει κανεις θα χαθεί το εύκολο χρήματακι που κονομανε μερικά ΛΑΜΟΓΙΑ στην πλάτη των νέων παιδιών,που θα σε διαλύσουν στην δουλειά και θα σ πετάξουν ένα ξεροκοματο.

 

 

Μόνο αν έχεις σούπερ ανάγκη και είσαι ένα βήμα πριν την φυλακή ή να σε κυνηγησουν τιποτα τοκογλύφοι,μονο τοτε πήγαινε.

 

Ρώτα όποιον θέλεις και πες του για τέτοιες δουλειές και θα δεις τι θα σου πει.

Ρώτα οποιονδήποτε που έχει πάει και έχει κάτσει πάνω από 2 μέρες να σ πει κάτι συνθήκες εργασίας που έχει.

(Αυτά τα έγραψα για οποιον έχει στο μυαλό του να πάει για δουλεια σε οποιοδηποτε call center)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.5 χρόνο κάθισα στις πληροφορίες καταλόγου. Παραιτήθηκα για δικούς μου λόγους. Υπερωρία να έκανα 3 φορές. Λεφτά στην ώρα τους.

Downside, 3/4 υπευθύνους που είχα (πραγματικό νούμερο) σπάγανε μπάλες. Η manager του οτε ήταν γαμώ τα παιδιά όμως και απευθυνόμουν εκεί.

Γενικά αν δεν αφήνεις να σου σπάσουν τα νεύρα είναι κομπλέ για λίγο καιρό, δε νομίζω πως πάει κανείς για καριέρα σε call center.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε;

Γ πες ρε γατοκοριτσο που δεν είσαι ότι να ναι εσύ.

 

Ο sfakattack που δουλεύει εκεί δεν ξέρει.

Εγώ που έχω 4 φιλαράκια και τους πρίζουν τις μπάλες αλλά κάθονται επειδή έχουν ανάγκη δεν ξέρουν

 

 

Ναι πες του να πάει θα κονομησει λεφτά και θα δουλεύει ασφαλισμένος 6 ώρες σαν αρχοντας και η πληρωμή στην ώρα του.

 

4 φίλοι και οι 4 απλήρωτοι και δουλευαν 12ωρα,οσο γ ενσημα άγνωστη λέξη.

 

Είναι ή σύγχρονη σκλαβιά των νέων παιδιών.

Σου δίνουν 360 ευρω κάτι αμόρφωτοι που σου σπάνε τα @@ και πρεπει να τους βγαζεις δουλειά 3000€,χωρις να σηκώσει κεφάλι.

 

Αστο μην την ψαχνεις θα χαθείς με αυτα...

 

 

Προφανώς εδώ μην ξεχνιομαστε παίζονται και συμφεροντα,γιατι αν ακούγεται η αλήθεια και δεν πάει κανεις θα χαθεί το εύκολο χρήματακι που κονομανε μερικά ΛΑΜΟΓΙΑ στην πλάτη των νέων παιδιών,που θα σε διαλύσουν στην δουλειά και θα σ πετάξουν ένα ξεροκοματο.

 

 

Μόνο αν έχεις σούπερ ανάγκη και είσαι ένα βήμα πριν την φυλακή ή να σε κυνηγησουν τιποτα τοκογλύφοι,μονο τοτε πήγαινε.

 

Ρώτα όποιον θέλεις και πες του για τέτοιες δουλειές και θα δεις τι θα σου πει.

Ρώτα οποιονδήποτε που έχει πάει και έχει κάτσει πάνω από 2 μέρες να σ πει κάτι συνθήκες εργασίας που έχει.

(Αυτά τα έγραψα για οποιον έχει στο μυαλό του να πάει για δουλεια σε οποιοδηποτε call center)

 

Σε όλα τα άλλα δεν έχω κάτι να πω.

 

Μόνη ερώτησή μου είναι ... από που προκύπτει ότι η δουλειά ενός τηλεφωνητή τέτοιου τύπου αξίζει "πραγματικά" €3000 ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλεφωνικό κέντρο είναι άσχημη δουλειά. Επειδή έχω δουλέψει πάντως, όπως και πολλοί γνωστοί, η e-value πληρώνει τα πάντα κανονικά και πληρώνει κάθε υπερωρία. Αυτά που ειπώθηκαν για ανασφάλιστα 12ώρα είναι παραμύθια. Οι συμβάσεις που κάνει πάντως είναι μηνιαίες μέσω εταιρίας ανθρωπίνου δυναμικού. Επαναλαμβάνω ότι είναι σκατοδουλειά και πληρώνει ψίχουλα άλλα μη λέμε ανακρίβειες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα τα άλλα δεν έχω κάτι να πω.

 

Μόνη ερώτησή μου είναι ... από που προκύπτει ότι η δουλειά ενός τηλεφωνητή τέτοιου τύπου αξίζει "πραγματικά" €3000 ?

Γιατί οι υπάλληλοι πρέπει να ψησουν τηλεφωνικα πελάτες για συμβόλαια κινητής και σταθερής.

 

Το κάθε συμβόλαιο αποφέρει μ/ο το χρόνο 500€ στην εταιρία κέρδη.

 

Αν κλεισεις 6 το μήνα για βάλε πόσα χρήματα αποφέρουν... ;) (υπάρχει και όριο που πρέπει να πιασεις,δεν μπορούν να σε έχουν εκεί να αραζεις και να μην κλείνεις συμβολαια θα σε διωξουν)

 

Έτσι βγαίνει και το κέρδος!

Απλό και κατανοητό.

 

(Ξαναλεω δεν λέω για την συγκεκριμένη εταιρία μπορεί να είναι κομπλε αυτή αλλά κατά 80-90% αυτές οι "δουλειές" έχουν από πίσω συνθήκες εργασιακής γαλέρας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...