Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη cosmote e-value


Postmort3m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν και χειρότερα. Εταιρία του ίδιου αντικειμένου με έδρα στο Μπραχάμι, προσφέρει 200 ευρώ για 6ωρη εργασία. Δεν γνωρίζω αν προσφέρουν ασφάλιση (εδώ γελάμε).

Άσχετο με το θέμα, αλλά αναφέρθηκε πιο πριν για πιστοποιήσεις και σχετικές γνώσεις. Τεχνική εταιρία ζητούσε μηχανικό με γνώσεις σε εξειδικευμένα προγράμματα μηχανικών. Επικοινώνησε γνωστός μου , και του πρόσφεραν 300 ευρώ για 8ωρη εργασία..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν και χειρότερα. Εταιρία του ίδιου αντικειμένου με έδρα στο Μπραχάμι, προσφέρει 200 ευρώ για 6ωρη εργασία. Δεν γνωρίζω αν προσφέρουν ασφάλιση (εδώ γελάμε).

Λέγε ονόματα, που να ξέρει ο καθένας εδώ μέσα ποια εταιρία είναι που.

Και ακόμα, αν το πάμε με τη δική σου λογική τότε να παίρνουμε όλοι 150 ευρώ το μήνα και να λέμε ότι τουλάχιστον έχουμε καλύτερο μισθό από το 99% των χωρών της Αφρικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγε ονόματα, που να ξέρει ο καθένας εδώ μέσα ποια εταιρία είναι που.

Και ακόμα, αν το πάμε με τη δική σου λογική τότε να παίρνουμε όλοι 150 ευρώ το μήνα και να λέμε ότι τουλάχιστον έχουμε καλύτερο μισθό από το 99% των χωρών της Αφρικής.

 

Απλά ανέφερε οτι υπάρχουν και ακόμα χειρότερα από αυτό και κακώς υπάρχουν, δεν υπερασπίστηκε την λογική που αναφέρεις.

 

Όσο για τα ονόματα, αυτά μόνο σε προσωπικά μηνύματα, δεν μπορεί να ρισκάρει ο άλλος να φάει καμιά αγωγή απ' την εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγε ονόματα, που να ξέρει ο καθένας εδώ μέσα ποια εταιρία είναι που.

Και ακόμα, αν το πάμε με τη δική σου λογική τότε να παίρνουμε όλοι 150 ευρώ το μήνα και να λέμε ότι τουλάχιστον έχουμε καλύτερο μισθό από το 99% των χωρών της Αφρικής.

 

Είδες να λέω πουθενά ότι ο μισθός σε αυτές τις εταιρίες είναι εξαιρετικός? Να προσέχεις τι γράφουν οι άλλοι πριν κάνεις παράθεση, γιατί δημιουργούνται παρεξηγήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δε θέλω να σε απογοητεύσω άλλα μάλλον για κει πας. Πληροφορική και δίκτυα στην e-value... Αυτά τα λένε στην αίτηση απλά για να προσλάβουν άτομα που να έχουν μια ιδέα κ να αποκλείσουν τους ούγκανους. Βάστα μικρό καλάθι και υπομονή στη συνέντευξη. Φρόντισε να την περάσεις (γιατί εγώ απέτυχα στη 2η επίτηδες) για να δεις και τα πράγματα από μέσα.

Μπορείς να πεις τι είδους συνέντευξη είναι αυτή η δεύτερη; Με ενδιαφέρει μιας και με εχουν καλέσει για μία τέτοια... ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πεις τι είδους συνέντευξη είναι αυτή η δεύτερη; Με ενδιαφέρει μιας και με εχουν καλέσει για μία τέτοια... ευχαριστώ.

 

Επειδή έχουν περάσει κανα 2 χρόνια απο τότε, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.  Σε μένα έκαναν ένα σκετσάκι ήταν συνέντευξη με 3 άτομα μαζί με εμένα. Η μια έκανε την υστερική πελάτισα, ο άλλος επέβλεπε κι εγώ απαντούσα. Δε ξέρω άλλα επειδή απάντησα

 

"Δε το γνωρίζω το συγκεκριμένο θα σας απαντήσω σε λίγο"

 

Ξύνισε τα μούτρα ο άλλος, και η άλλη ούρλιαζε (δε κάνω πλάκα). Η φάση γινόταν για να δουν πως θα αντιμετωπίσεις δυσαρεστημένους πελάτες. Εγώ απάντησα με αυστηρό τόνο

" Εγώ είμαι εδώ για να σας βοηθήσω, με το να ωρύεστε δεν διευκολύνετε ούτε την επίλυση του προβλήματος, ούτε εμένα, να είστε όσο ευγενική είμαι κι εγώ μαζί σας κ παρακαλώ οι προσωπικές επιθέσεις κατα μέρους και όλα θα πάρουν το δρόμο τους και το πρόβλημα θα λυθεί "

 

. Θα είχα όλη την καλή διάθεση να το παίξω πολύ καλύτερα άλλα τα 3 κ 60 (360 ευρώ 6ήμερο 6ωρο τότε) δεν είναι καθόλου σοβαρό κίνητρο για μένα να ασχολούμαι και να τρώω τα σκατά του κάθε καριόλη-ας  στο ακουστικό. Ας πάει κάποιος άλλος που του λείπει η εργασιακή εμπειρία και είναι στα @@ του για το μισθό και την πίεση χωρίς ουσία.

Αν την περάσεις μετά μιλάς με τον υπεύθυνο τμήματος νομίζω. Αυτά. 

 

Από το να κάθεσαι άπραγος καλύτερα είναι απλά μη πέσεις στη λούμπα και παγιδευτείς εκεί. Στις 6 ώρες να αφιερώνεις ΜΟΝΟ τις 6 ώρες, ούτε λεπτό εκτός δουλειάς και παράλληλα να ψάχνεις κάτι καλύτερο. Μάντρα ανακύκλωσης προσωπικού είναι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, σε ευχαριστώ πολύ! Πάντως και η πρώτη συνέντευξη απ ότι φαίνεται δεν έχει αλλάξει, ακόμα το τηλεφώνημα βάζουν για να συμπληρώσεις την φόρμα. Δεν αποκλείεται να έχει μείνει το ιδιο τεστ και για την δεύτερη...

Σε παρόμοιο ιντερβιου, μου έχουν κάνει το ίδιο σε ερώτηση αλλά όχι σε σκετσακι στυλ ;)

Όταν τη περάσω κι εγώ, θα ενημερώσω μήπως ενδιαφέρεται να μάθει και κανένας άλλος συμφορουμίτης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας εστειλα και γω βιογραφικο για την cosmote e-value, και θα θελα αποψεις παιδια. δεν εχω καν προυπηρεσια και μονο φυλλαδια μοιραζα για 3ε την ωρα σε ενα φροντιστηριο στην Θεσσαλονικη, τι λετε αν με παρουν να παω για εναν μηνα? ετσι να δω τι παιζει?  ειχα παει στην εγνατια σε αλλη τηλεφωνικη εταιρεια για συνεντευξη και δεν με πηρανε. 

Επεξ/σία από paraske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πηραν τις προαλλες και μου ειπαν οτι βρηκαν το CV στου καριερα.

Προφανως θα γελουσα πριν τους ριξω το ακυρο αν μου ελεγαν για τι δουλεια και τι λεφτα... αλλα δν προλαβα τους εριξα με την μια ακυρο 

Επεξ/σία από tz3s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, tz3s said:

Με πηραν τις προαλλες και μου ειπαν οτι βρηκαν το CV στου καριερα.

Προφανως θα γελουσα πριν τους ριξω το ακυρο αν μου ελεγαν για τι δουλεια και τι λεφτα... αλλα δν προλαβα τους εριξα με την μια ακυρο 

Έλα ρε συ, εγώ σε κάλεσα και δε πρόλαβα να σου πω, μου έριξες κατευθείαν άκυρο. Για τη θέση του Chief Executive Office ήταν και μισθός γύρω στα 7 χιλιάρικα/μήνα  + εταιρικό αυτοκίνητο/κινητό μπόνους σε stock options. Αλλά αφού δε θες... :P

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, MikeJ είπε

Έλα ρε συ, εγώ σε κάλεσα και δε πρόλαβα να σου πω, μου έριξες κατευθείαν άκυρο. Για τη θέση του Chief Executive Office ήταν και μισθός γύρω στα 7 χιλιάρικα/μήνα  + εταιρικό αυτοκίνητο/κινητό μπόνους σε stock options. Αλλά αφού δε θες... :P

ελα ρε συ... οχι θα παω με πτυχιο οικονομικων, προυπηρεσια 3 χρονια σε πολυεθνικες (αυτα που ειπες, αυτοκινητο, κινητο, μπονους ηταν μεσα) και 1 χρονο σε τραπεζα να δουλεψω για 3 και 60. 

Υ.γ. Την βρισκεις να την λες σε ατομα που εχουν τα @@ να λενε οχι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εχει ακουσει κανεις για την online sales?τι παιζει?απο πληρωμες?επισης για cosmote evalue ξερει κανεις τι γινεται μετα την εκπαιδευση?δηλαδη στην αρχη ειναι ολα οκ και μετα σε βριζουν κ σου λενε τελειωνε κ τελειωνε..

Επεξ/σία από Vicky93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μόλις σήμερα πήγα για συνέντευξη στην e value , παρατηρήσα ότι σε μερικούς του βάλανε κατευθείαν ραντεβού για δεύτερη συνέντευξη ενώ εμένα είπαν θα με ειδοποιήσουν..από.οτι κατάλαβα η απάντηση είναι όχι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...