Προς το περιεχόμενο

Arrival (2016)


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Guardian την χαρακτηρισε καλυτερη του interstellar  .Ειδομεν ... 

Παντως ειναι για μενα η ταινια που περιμενω με μεγαλυτερη ανυπομονησια ,εννοειται  μονοδρομος το σινεμα .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανετα μπορώ να βρω 2-3 παρόμοιου ύφους ταινίες καλύτερες του interstellar. Ας ερθει να μου τα πει face to face ο Guardian. Πισω απο μια οθόνη ξερω και γω.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανετα μπορώ να βρω 2-3 παρόμοιου ύφους ταινίες καλύτερες του interstellar. Ας ερθει να μου τα πει face to face ο Guardian. Πισω απο μια οθόνη ξερω και γω.

Eννοειται πως υπαρχουν ρε, το ειδος εχει δωσει αριστουργηματα .

Απλα το εβαλα ως μετρο συγκρισης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Director: Denis Vileneuve

 

κάπου εκεί τελειώνουν όλα. Δεν περίμενα προσωπικά τίποτα λιγότερο από έναν -όπως διαφαίνεται και ελπίζω να μην είναι λάθος- θρίαμβο.

 

ο τύπος είναι Δημιουργός, όχι μαλακίες

 

Αν αποδειχθεί όντως τόσο δυνατό, τότε τί να πώ, δεν είχα καμία απαίτηση ή προσδοκία από το sequel του Blade Runner, μάλλον αποστροφή ένιωθα στην ιδέα του και μόνο -της αγαπημένης μου μάλλον ταινίας όλων των εποχών-, τώρα όμως θα αρχίσω να το περιμένω πώς και πώς έτσι όπως φαίνεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγώ στα αγγλικά, θέλω να πάρω και τα δικαιώματα στα ελληνικά αλλά δε το έχω ψάξει ακόμα.

Το βιβλίο είναι εξαιρετικό αν διαβάζεις τέτοιου είδους επ. φαντασία. Επίσης είναι πολύ καλό το audiobook.

Είναι βαθιά φιλοσοφικό αλλά διαβάζεται σαν περιπέτεια και όταν τελειώσει θες να το διαβάσεις ξανά. Γενικά πραγματεύεται το πώς η γλώσσα επηρεάζει τις πράξεις, το αθοαευπάρχει ντετερμινισμός στη φύση, αν υπάρχει ελεύθερη βούληση κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

3 εβδομάδες είναι εδώ Αγγλία, και ρώτησα συνάδελφο που πήγε και μου είπε είναι σαν το Close encounters of the third kind συνάντησε το Interstellar, ενώ είναι βασισμένο στο Story of your life του Ted Chiang. Ενώ έχει πολλά κλισέ.

 

 

Ήτοι δεν είναι για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...