Προς το περιεχόμενο

Μαγεια ματι χαρτια και φλυτζανι


onty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Είχε διάφορα προβλήματα υγείας. Δεν θυμάμαι από τι ακριβώς αλλά τον βρήκαν μέρες μετά γιατί έμενε μόνος του και ο σκύλος είχε χαλάσει τον κόσμο να γαυγίζει.

 

'Ολοι εκεί κοιμόμαστε. 'Εχεις σκεφτεί ποτέ τι αίσχη έχουν γίνει σε κρεβάτια ξενοδοχείων που εσύ κοιμάσαι?

 

Άρα δεν μιλάμε για αυτοκτονία/βίαιο θάνατο. Καμία σχέση λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν μιλάμε για αυτοκτονία/βίαιο θάνατο. Καμία σχέση λοιπόν.

Χμμμ, γνωρίζω σπίτι μέσα στο οποίο αυτοκτόνησε άτομο και είναι απολύτως μια χαρά στο σπίτι και οι ένοικοι :S
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα άτομο εμπιστοσύνης μου, που δεν λέει ψέματα δηλαδή, είχε δει την γιαγιά του να διαλύει (σταγόνα) λάδι σε νερό και είχε μείνει. Δεν πιστεύει ούτε και ίδιος στο μάτι κλπ. αλλά αυτό με το λάδι του είχε κάνει εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, γνωρίζω σπίτι μέσα στο οποίο αυτοκτόνησε άτομο και είναι απολύτως μια χαρά στο σπίτι και οι ένοικοι :S

 

Ούτε εσύ μας λες όλες τις λεπτομέρειες... έγινε κάποιου είδους τελετή μετά την αυτοκτονία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εσύ μας λες όλες τις λεπτομέρειες... έγινε κάποιου είδους τελετή μετά την αυτοκτονία;

Θρησκευτική; Όχι

Έτσι κι αλλιώς επίσημα ήταν άθεος ο συγκεκριμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν μιλάμε για αυτοκτονία/βίαιο θάνατο. Καμία σχέση λοιπόν.

 

Εξαρτάται πως ορίζεις το βίαιο. Μπορεί κάποιος να αυτοκτονήσει με χάπια και να κοιμηθεί όμορφα και ωραία ή να πεθάνει από ασθένεια όπως αυτός που λέω, με εμφανή σημάδια προσπάθειας να φτάσει το τηλέφωνο ή τα φάρμακά του, αναποδογυρισμένα έπιπλα και εικόνα που δείχνει ότι καταλάβαινε τι πάει να γίνει αλλά δεν κατάφερε να το αποτρέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχεις δίκιο. Μπορεί να αυτοκτονήσει και ήρεμα με χάπια, μπορεί και να κρεμαστεί με θηλιά. Άλλον μπορεί να τον μαχαίρωσε 10-20 φορές ο ληστής που μπήκε σπίτι και να έβγαζε κραυγές αγωνίας. Αναλόγως την ψυχολογική κατάσταση του θανόντος, ενδέχεται αυτή η «αρνητική ενέργεια» να επηρεάσει τον χώρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα. Μιας και ειπα οτι δεν πολυπιστευω, θελω καποιος να μου αναλυσει αυτο με το ελαιολαδο που το βλεπω συχνα απο την γιαγια μου την ξεματιαστρα :P Παιρνει ενα πιατο, βαζει νερο και ριχνει απο πανω σταγονες λαδι. Οταν ημουν ματιασμενος και καλα, το λαδι εσκαγε, το εβλεπα μπροστα μου. Το εκανε 2-3 φορες και μετα το λαδι απλα εκανε κυλιδες σταθερες. Εγω πιστευω οτι ειναι χημικο το θεμα με την μαζα του ελαιολαδου και του νερου.

 

Δεν ειναι τραγικο να εισαι πανω απο 20 και να μην ξερεις τι γινεται οταν ριχνεις λαδι σε νερο? Και νομιζες τοσα χρονια τι κανει η γιαγια..

Και μετα αναρωτιωμαστε πως εφτασε η Ελλαδα σε τετοιο σημειο... Περιφανος που ειμαι Ελληνας αλλα ντρεπομαι για την γενια μου πραγματικα... Μην το παρεις προσωπικα, απλα ησουν ενα ακομα παραδειγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχεις δίκιο. Μπορεί να αυτοκτονήσει και ήρεμα με χάπια, μπορεί και να κρεμαστεί με θηλιά. Άλλον μπορεί να τον μαχαίρωσε 10-20 φορές ο ληστής που μπήκε σπίτι και να έβγαζε κραυγές αγωνίας. Αναλόγως την ψυχολογική κατάσταση του θανόντος, ενδέχεται αυτή η «αρνητική ενέργεια» να επηρεάσει τον χώρο.

 

Ο χώρος είναι σχετικά καινούργιο σπίτι οπότε δεν βγάζει τίποτα τέτοιο. Αν ήταν καμιά παλιά έπαυλη ίσως σε ενέπνεε ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τραγικο να εισαι πανω απο 20 και να μην ξερεις τι γινεται οταν ριχνεις λαδι σε νερο?

Και μετα αναρωτιωμαστε πως εφτασε η Ελλαδα σε τετοιο σημειο... Περιφανος που ειμαι Ελληνας αλλα ντρεπομαι για την γενια μου πραγματικα... Μην το παρεις προσωπικα, απλα ησουν ενα ακομα παραδειγμα...

 

Λογικά το λάδι επιπλέει στην επιφάνεια (σύμφωνα με τους νόμους φυσικής που γνωρίζουμε).

 

Εγώ δεν κατάλαβα τι εννοεί όταν λέει ότι «έσκαγε» το λάδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά το λάδι επιπλέει στην επιφάνεια (σύμφωνα με τους νόμους φυσικής που γνωρίζουμε).

 

Εγώ δεν κατάλαβα τι εννοεί όταν λέει ότι «έσκαγε» το λάδι...

Ότι διαλυόταν μέσα στο νερό νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να λύσουμε την απορία: αν βάλεις υγρό πιάτων στο νερό, το λάδι διαλύεται με ελάχιστο ανακάτεμα. Ασε που αντί για λάδι μπορείς να βάλεις κατευθείαν υγρό πιάτων από τα λιντλ, είναι τόσο αραιό και κιτρινιάρικο που μοιάζει με λάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...