Προς το περιεχόμενο

Μαγεια ματι χαρτια και φλυτζανι


onty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμαμαι φιλο που σπουδαζε στο λονδινο τη δεκαετια του 90 μου ελεγε οτι ενας καθηγητης τους ειχε παει στο αντίστοιχο μαθημα φυσικης σε ενα εργαστηριο που ειχε ενα μηχανημα που αποτυπωνε την αυρα τους σε χρωματικο διαγραμμα, και αν θυμαμαι καλα αυρα εννοούσε το πεδιο που περιβάλει καθε ανθρωπο και μεταβαλεται αναλογα με την συναισθηματικη του κατασταση. Επειδη λοιπον εκεινες τις μερες ο φιλος μου ηταν ρακος ψυχολογικα ο καθηγητης του ειπε οτι το πεδιο του ειναι διάτρητο και να προσεχει γιατι μπορει ευκολα να προσβληθει απο αρνητικες ενεργειες μεχρι και ασθένειες. Και επίσης ειχαν εναν ινδο συμφοιτητη ο οποιος ηταν πολυ θρησκος και ηρεμο παιδι και το πεδιο του ηταν ομοιομορφο και θωρακισμενο.

απο αυτο θα κρατουσα το κομματι με τα bold.οσο πιο καλα εισαι ψυχολογικα τοσο πιο καλα και σωματικα.οποτε δεν το αποδιδω στην ενεργεια.δηλαδη εχω αρρωστησει φορες που ειμαι απλα κομματια λογω κουρασης πχ ή δεν ξερω τι.αντιθετα οταν ειμαι Happy νιωθω ωραια ενα πραγμα σαν τον superman:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβαίνω μέχρι ενός σημείου στα χωρια να ξεματιάζουν για να περάσει ο πονοκέφαλος.

Το δέχομαι και για μια μερίδα γυναικών όπου γενικά έχουν μια τάση σε ζώδια & μαλακίες.

Αλλά στο σήμερα, με τέτοια δυνατότητα πληροφόρησης να ψάχνουμε απαντήσεις σε φλυτζάνια...δεν ξέρω, με ξεπερνάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν πιστευω και δε με πιανει τιποτα απο αυτα γιατι εχω παντα πανω μου ματακια χαντρες και μια αρμαθεια σκορδα :shock:

Ολα ειναι βλακειες και καταλοιπα της αρχαιοτητας

Οτι αντιβαινει στη λογικη απλα δεν υπαρχει

Βλεπω διαφορες και λενε συνεχεια οτι τις ματιασαν κλπ

Ειχα ακουσει για μια που ολο την ποναγε το κεφαλι της και ξεματιαζοταν τελικα ειχε καρνκινο

 

Μου κανει εντυπωση που πριν κανα μηνα ξεσπασε το σκανδαλο με το μεντιουμ που ετρωγε λεφτα απο διασημους και βλεπω καθε μερα στις τηλεορασεις τις Λιτσες κλπ να λενε για αστρολογιες χαρτια κλπ και να μην τους απαγορευουν να δουλευουν τον κοσμο και να θησαυριζουν

 

Μεγαλη δουλεια να βγαζεις το παντεσπανι σου δεκαετιες τωρα δουλευοντας τους αφελεις και να εισαι και νομιμος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το φλιτζανι νομιζω κακως το ανεφερα μιας και ειναι ειδικη κατηγορια.. Εχει να κανει με το πως θα σε κερδισει η καφετζου αναφεροντας πραγματα του παρελθόντος και του παρόντος , αξιοποιοντας πληροφοριες που σου αποσπα με εξυπνο τροπο και υποβαλοντας σε στην αισθηση οτι τα μαντευει απο το πουθενα. Και αφου λοιπον σε πεισει οτι σε ξερει εσενα και το παρον, και ουσιαστικα εισαι σε εκπληκτη φαση με παρωπιδες οτι και να σου πει οτι θα γινει το αποδεχεσαι πανευκολα. Και φυσικα δεν θα σου πει ποτε συγκεκριμενα πραγματα αλλα σημαδια..αρχικα απο ονοματα..τοπια..ευτυχιες και δυστυχίες..και παντα χωρις χρονικο περιθωριο. Δηλαδη πραγματα που μπορει να γινουν σε μια μερα η σε ενα χρονο.. Πραγμα που ειναι απολυτως λογικο και στατιστικα βεβαιω εκτος βεβαια αν εισαι κατακοιτος και εγκλωβισμενος σε ενα μερος..

Οποτε οταν γινει 1 απο τα 10 που μαντεψε η καφετζου θα πεις "και το ειπε η κ. Ταδε". Χαλάλι τα 20 ε! Και φυσικα θα μεταφέρεις σε αλλους μονο αυτο που βρηκε και οχι τα αλλα 9 που δεν περασε ουτε ξυστα..και παει λεγοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν πιστευω και δε με πιανει τιποτα απο αυτα γιατι εχω παντα πανω μου ματακια χαντρες και μια αρμαθεια σκορδα :shock:

Ολα ειναι βλακειες και καταλοιπα της αρχαιοτητας

Οτι αντιβαινει στη λογικη απλα δεν υπαρχει

Βλεπω διαφορες και λενε συνεχεια οτι τις ματιασαν κλπ

Ειχα ακουσει για μια που ολο την ποναγε το κεφαλι της και ξεματιαζοταν τελικα ειχε καρνκινο

 

Μου κανει εντυπωση που πριν κανα μηνα ξεσπασε το σκανδαλο με το μεντιουμ που ετρωγε λεφτα απο διασημους και βλεπω καθε μερα στις τηλεορασεις τις Λιτσες κλπ να λενε για αστρολογιες χαρτια κλπ και να μην τους απαγορευουν να δουλευουν τον κοσμο και να θησαυριζουν

 

Μεγαλη δουλεια να βγαζεις το παντεσπανι σου δεκαετιες τωρα δουλευοντας τους αφελεις και να εισαι και νομιμος

δεν θεωρουνται παρανομα εφοσον κοβουν αποδειξεις ή ειναι στην εφορια.για αυτο και θα δεις στα μικρα γραμματα πχ στα περιοδικα οτι αυτα που σου λενε ειναι προσωπικες αποψεις κτλ.το παρανομο σε αυτα ειναι οτι δεν κοβουν αποδειξεις παρα οτι κανουν την δουλεια που κανουν. οτι υπαρχουν θυματα να δινουν λεφτα για μενα απλα καλα να παθουν.γδαρσιμο σαρκας και σε αυτους που πανε αλλα και στις καφετζουδες,χαρτοριχτρες.χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι φιλο που σπουδαζε στο λονδινο τη δεκαετια του 90 μου ελεγε οτι ενας καθηγητης τους ειχε παει στο αντίστοιχο μαθημα φυσικης σε ενα εργαστηριο που ειχε ενα μηχανημα που αποτυπωνε την αυρα τους σε χρωματικο διαγραμμα, και αν θυμαμαι καλα αυρα εννοούσε το πεδιο που περιβάλει καθε ανθρωπο και μεταβαλεται αναλογα με την συναισθηματικη του κατασταση. Επειδη λοιπον εκεινες τις μερες ο φιλος μου ηταν ρακος ψυχολογικα ο καθηγητης του ειπε οτι το πεδιο του ειναι διάτρητο και να προσεχει γιατι μπορει ευκολα να προσβληθει απο αρνητικες ενεργειες μεχρι και ασθένειες. Και επίσης ειχαν εναν ινδο συμφοιτητη ο οποιος ηταν πολυ θρησκος και ηρεμο παιδι και το πεδιο του ηταν ομοιομορφο και θωρακισμενο.

Παλιοτερα ειχα κανει ενα online τεστ για την ανθρωπινη αυρα, και μου ειχε βγαλει και ενα πραγμα σαν φωτοστεφανο.Μαλλον πρεπει να ειμαι αγιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης καποια ειναι λιγο γενικα.πχ βλεπεις στα ζωδια να γραφει διδυμος:οικονομικα προβληματα.και λες οκ εχω οικονομικα προβληματα.ακομα και 1.000.000 ευρω να εχεις παλι θα θεωρεις οτι εχεις οικονομικα προβληματα αφου ειναι στην φυση μας να ειμαστε απληστοι.αν σου γραφει οικονομικα καλα λες οκ δεν ειμαι και στο δρομο εχω ενα μισθο οποτε καλα ειμαι.γενικοτερα οτι και να σου πει μπορει να ισχυει αναλογως αν βλεπεις το ποτηρι μισογεματο ή μισο αδειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω ούτε λέξη από αυτά που έγραψες, όταν το διαβάζω ακούγεται πολύ "προχωρημενιά" (τουλάχιστον για εμένα). :)

 

Moderator σε τεχνολογικό φόρουμ είσαι. Ντροπή... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θεωρουνται παρανομα εφοσον κοβουν αποδειξεις ή ειναι στην εφορια.για αυτο και θα δεις στα μικρα γραμματα πχ στα περιοδικα οτι αυτα που σου λενε ειναι προσωπικες αποψεις κτλ.το παρανομο σε αυτα ειναι οτι δεν κοβουν αποδειξεις παρα οτι κανουν την δουλεια που κανουν. οτι υπαρχουν θυματα να δινουν λεφτα για μενα απλα καλα να παθουν.γδαρσιμο σαρκας και σε αυτους που πανε αλλα και στις καφετζουδες,χαρτοριχτρες.χαχαχα

Τοτε γιατι κατηγορουσαν οι διασημες το μεντιουμ που τους ετρωγε λεφτα?

 

Αυτο που ακουω και γελαω ειναι που λενε οτι ο Αρης επηρεζει το ζωδιο σου και θα εχεις διαμαχες

(αφου ειναι γνωστο οτι ο Αρης ειναι ο θεος του πολεμου και κατοικει στον Ολυμπο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε γιατι κατηγορουσαν οι διασημες το μεντιουμ που τους ετρωγε λεφτα?

 

Αυτο που ακουω και γελαω ειναι που λενε οτι ο Αρης επηρεζει το ζωδιο σου και θα εχεις διαμαχες

(αφου ειναι γνωστο οτι ο Αρης ειναι ο θεος του πολεμου και κατοικει στον Ολυμπο)

οταν πας σαν τον ηλιθιο και δωσεις εν γνωση σου πχ 10000 ευρω σε μεντιουμ και μετα δεν βγουν αυτα που πληρωσες ναι θυμασε οτι η αλλη σε κοροιδεψε και οτι σου εφαγε λεφτα λες και ηρθε σπιτι και στα εκλεψε.μονη σου/μονος σου τα εδωσες ρε πιθηκε celebrity.γιατι πηγες εκει εξ αρχης? αλλα νομικα δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι παραπανω περα απο το να πεις οτι πχ δεν πηρα αποδειξη.τα λεφτα δωθηκαν σαν παροχη υπηρεσιων.αν εγω χρεωνω χ λεφτα δεν νομιζω οτι απαγορευεται εφοσον πληρων τα φπα κτλ.τωρα αν μπορεις να πεις οτι ειναι κερδοσκοπος ο αλλος κτλ δεν ξερω.αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο.το θεμα ξεκιναει απο το γιατι πηγε εξαρχης εκει.δηλαδη ποσο Under zero στο μυαλο πρεπει να εισαι για ναπηγαινεις εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα αφορα το θεμα αυτο που θα πω, αλλα δεν ξερω , μηπως υπαρχει κατι σαν πνευματα που αλληλεπιδρουν στο σπιτι οπως αναφερθηκε και μερικες σελιδες πριν? θα πω για το οικογενειακο μου περιβαλλον, απο παλια που ειχαμε χασει εναν παπου, η γιαγια τοτε εβαζε στο δωματιο του για κανενα 6μηνο μετα ενα ποτηρι με νερο ( για να "πινει" και καλα? δεν θυμαμαι) ...ε λοιπον το θυμαμαι, καθε μερα το ποτηρι ητανε μεσατο και ηθελε συμπληρωμα... και δεν ειχε ουτε τρομερη ζεστη ουτε καπου με λιακαδα ηταν... να ηταν τοσο πολυ απο εξατμιση? επισης περιστατικο με τον ιδιο παπου, αλλα και πιο προσφατο συγγενικο προσωπο που εφυγε ηταν οτι για κανενα 6 μηνο-χρονο μετα σε ανυποπτες χρονικες στιγμες, ξυλινα επιπλα-ντουλαπια κλπ εκαναν ενα θορυβο, οχι τριξιμο, αλλα καθε πχ 10 λεπτα ακουγες ενα αισθητο θορυβο σαν "τακ" ... αυτο το επιβαβαιωνω και εγω παντως που τον ακουγα τον θορυβο πχ 3 ωρα το βραδυ...

Γνωμες για αυτα?

Ξεκαθαριζω οτι λεω για ανθρωπινη υπαρξη ή κατι τετοιο... επισης σε θρησκειες και τετοια δεν πιστευω απο μικρος για τους λογους μου, με αφηνουν παγερα αδιαφορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το νερο δεν υπαρχει ευκολα λογικη εξηγηση εκτος αν το αδειαζε η γιαγια επιτηδες ή κανα κατοικιδιο να επινε.για τα επιπλα τωρα παλι καποια λογικη εξηγηση θα υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το νερο δεν υπαρχει ευκολα λογικη εξηγηση εκτος αν το αδειαζε η γιαγια επιτηδες ή κανα κατοικιδιο να επινε.για τα επιπλα τωρα παλι καποια λογικη εξηγηση θα υπαρχει.

φιλε οχι δεν το αδειαζε η γιαγια, και δεν ειχαμε τοτε κατοικιδια οποτε παλι σιγουρα οχι.... για τα επιπλα παλι πιστευω οτι κατι σαν το πνευμα του εκλιπόντος αλληλεπιδρουσε? γιατι πλεον ας πουμε δεν τα ακους καθολου... ενω πχ ενα μηνα μετα τον θανατο οι θορυβοι ηταν καθε ενα δεκαλεπτο περιπου ας πουμε...γιαυτο ρωταω αν καποιος εχει βιωσει ποτε τιποτα αντιστοιχο...

και ξαναλεω αναφερομαι σε τυχον ανθρωπινα "πνευματα" ή κατι τετοιο, γιατι για θρησκειες και λοιπα ξαναλεω δεν πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε αν μιλάμε για ξύλινα πατώματα καθώς και ξύλινα παράθυρα οι θόρυβοι είναι κλασσικοί. εμάς πχ μπάζουν αέρα. ειδικά από τη βόρεια πλευρά άμα φυσάει φουλ με κλειστό παντζούρι και τζάμια μέχρι και το χαλάκι μπορεί να σηκώσει ο αέρας που μπαίνει.

αλλά και αέρα να μην έχει, πάλι ένα σπίτι με ξύλο παντού, μέσα έχει διάφορους θορύβους. Και μιλάμε για ένα σπίτι 20ετίας.
Της γιαγιάς μου το πατρικό που είναι του 1920 εκεί να δεις θορύβους... είναι και τα πατώματα ξύλο όλο, όχι τσιμέντο, όπως είναι τα παλιά παλιά σπίτια. μέχρι και ντουλάπα μπορεί να ανοίξει επειδή πχ ο μεντεσές έχει πλέον κλίση και μπορεί να μην τον έκλεισε καλά ο προηγούμενος. 

Τώρα για το νερό δεν ξέρω τι να πω. οι θόρυβοι μου φαίνονται κάτι εντελώς φυσιολογικό σε οτιδήποτε είναι ξύλινο και έχει κάποια χρονάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα αφορα το θεμα αυτο που θα πω, αλλα δεν ξερω , μηπως υπαρχει κατι σαν πνευματα που αλληλεπιδρουν στο σπιτι οπως αναφερθηκε και μερικες σελιδες πριν? θα πω για το οικογενειακο μου περιβαλλον, απο παλια που ειχαμε χασει εναν παπου, η γιαγια τοτε εβαζε στο δωματιο του για κανενα 6μηνο μετα ενα ποτηρι με νερο ( για να "πινει" και καλα? δεν θυμαμαι) ...ε λοιπον το θυμαμαι, καθε μερα το ποτηρι ητανε μεσατο και ηθελε συμπληρωμα... και δεν ειχε ουτε τρομερη ζεστη ουτε καπου με λιακαδα ηταν... να ηταν τοσο πολυ απο εξατμιση? επισης περιστατικο με τον ιδιο παπου, αλλα και πιο προσφατο συγγενικο προσωπο που εφυγε ηταν οτι για κανενα 6 μηνο-χρονο μετα σε ανυποπτες χρονικες στιγμες, ξυλινα επιπλα-ντουλαπια κλπ εκαναν ενα θορυβο, οχι τριξιμο, αλλα καθε πχ 10 λεπτα ακουγες ενα αισθητο θορυβο σαν "τακ" ... αυτο το επιβαβαιωνω και εγω παντως που τον ακουγα τον θορυβο πχ 3 ωρα το βραδυ...

Γνωμες για αυτα?

Ξεκαθαριζω οτι λεω για ανθρωπινη υπαρξη ή κατι τετοιο... επισης σε θρησκειες και τετοια δεν πιστευω απο μικρος για τους λογους μου, με αφηνουν παγερα αδιαφορο

Πρπει να ακούσεις για πρώτη φορά πριν μερικά χρόνια, σε απόλυτη ησυχία ψυγείο anti-freeze να σπάει τον πάγο.

Για όλα υπάρχει μια επιστημονική-λογική εξήγηση. Για το λογική δεν είναι απόλυτα σίγουρο γιατί δεν είμαστε όλοι επιστήμονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...