Προς το περιεχόμενο

Μαγεια ματι χαρτια και φλυτζανι


onty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στο σπίτι που μένω έχει πεθάνει άνθρωπος και βρέθηκε νεκρός κάπου στο σημείο που κοιμάμαι. Δεν έχω αντιληφθεί προβλήματα ατμόσφαιρας... έχω καινουργιο κλιματιστικό βέβαια.

Πωπωπω καλά πως μπορείς και κοιμάσαι εκεί;

 

Από τι είχε πεθάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βασικο ειναι οτι ολοι λενε κατι οτι το ακουσαν αλλα δεν υπαρχει ποτε ενα footage:P ή κατι αλλο.απλα λογια που μεταδιδονται.εγω απλα πιστευω οτι καποιοι δεν θελουν να πιστεψουν οτι ο αλλος πεθανε(εγινε λιπασμα) και απλα ετσι τον συντηρουν στην σκεψη τους.και γιατι 40 μερες και οχι 34?ποιος το ορισε το 40 και γιατι το ορισε? και γιατι αυτο γινεται μονο με τους ανθρωπους αλλα δεν γινεται με κανα σκυλο?ο σκυλος δεν ειναι ζωντανος οργανισμος?απλα ο σκυλος δεν εφτιαξε ολα αυτα που εχουμε φτιαξει εμεις για να βγαζουν καποιοι λεφτα.γιατι οτι εχει να κανει με τον θανατο εχει γινει ευκαρεια για λεφτα.

θες καλυτερη θεση νεκροταφειο =δινεις παραπανω.

γινεται το 40 ημερο = πληρωνεις.

του βαζουν σταρι πισα πουπουλα δεν ξερω τι αλλο = το πληρωνεις εξτρα.

ολα μα ολα εχουν σχεση με λεφτα.οσο περισσοτερες βλακειες τετοια και οσο πιο πολλοι τα πιστευουν τοσο φραγκα για καποιους.

αν απλα τους εκαιγαν που δεν το θελουν βεβαια τα λεφτα θα ηταν λιγοτερα.ουτε λουλουδια ουτε κερια ουτε δεν ξερω τι.αρα τα περισσοτερα πανε στα λεφτα .και τα αλλα μισα που γινονται γινονται εδω και δεκαδες χρονια επειδη 5-10 ατομα τα θεσπισαν.αυτα τα ατομα μπορει να μην ειχαν παει ουτε στο δημοτικο.

Το οτι ειναι 40 και οχι 35,οτι υπαρχει καποια συγκεκριμενη ακολουθια και γενικα το οποιο τυπικο εφαρμοζεται βασιζεται στο τυπικο και στους κανονες της ορθοδοξης εκκλησιας που σαν ορθοδοξοι χριστιανοι ασπαζομαστε...οτι εχει γινει εμποριο δυστηχως απο μερικους ειναι λυπηρο και απαραδεκτο...αν θες ριξε μια ματια σαυτο που βρηκα προχειρο...https://antexoume.wordpress.com/2013/09/03/%CE%B7-%CF%88%CF%85%CF%87%CE%AE-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B8%CE%AC%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF-%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CF%8D%CE%BF/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπω καλά πως μπορείς και κοιμάσαι εκεί;

 

Από τι είχε πεθάνει;

 

 

Είχε διάφορα προβλήματα υγείας. Δεν θυμάμαι από τι ακριβώς αλλά τον βρήκαν μέρες μετά γιατί έμενε μόνος του και ο σκύλος είχε χαλάσει τον κόσμο να γαυγίζει.

 

'Ολοι εκεί κοιμόμαστε. 'Εχεις σκεφτεί ποτέ τι αίσχη έχουν γίνει σε κρεβάτια ξενοδοχείων που εσύ κοιμάσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιστεύεις στην πρώτη και καλύτερη μαγγανεία, τη θρησκεία (έτσι όπως την κατάντησε η εκκλησία, καθολική και ορθόδοξη), τότε πιστεύεις και σε αυτά. Αν δεν πιστεύεις στην θρησκεία δεν πιστεύεις ούτε σε αυτά. Εγώ προσωπικά τα θεωρώ ανόητα όλα αυτά για να βγάζουν λεφτά κάποιοι κοροϊδεύοντας τον κόσμο. Το αυτό και για τη θρησκεία (πάλι λόγω της εκκλησίας). Βέβαια ο καθένας κάνει αυτό που νοιώθει σωστό, αν θέλει ο άλλος να πάει να δώσει μια περιουσία ολόκληρη για να του λυθούν τα μάγια (πόσες ιστορίες έχουμε ακούσει στην τηλεόραση για ανθρώπους που έμειναν στο δρόμο κυριολοκτικά από κάτι τέτοιους επιτήδειους) ή ή αν θέλει να πει σε κάποιον να πει μερικές ασυναρτησίες για να του φύγει ο πονοκέφαλος, αντί να πάρει ένα ντεπόν τότε μεγειά του με χαρά του.

Εγώ που είμαι omnist και δεν πιστεύω σε αυτά, σε ποια κατηγορία κατατάζομαι;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και πιστεύω σε όλα αυτά.

 

Π.χ μικρός όταν με φιλοξενούσε η γιαγιά μου πάθαινα πονοκεφάλους με εμετούς και κάποιες φορές διάρροιες μετά την μπάλα που έπαιζα στην πιλοτή. Έπεφτα στο κρεβάτι το βράδυ και η γιαγιά μου ερχόταν και με ξεμάτιαζε, μου έλεγε οτι κάποιος με ζήλευε και για αυτό έπαθα οτι έπαθα, μου έφτιαχνε και κάτι βοτάνια εκεί χάμω που της τα έφερναν από το χουριό. Την επόμενη ημέρα σηκωνόμουν περδίκι το μεσιμέρι, η κουζίνα μύριζε ψημένη μπεσαμέλ από το παστίτσιο. Ευτυχώς η γιαγιά ζει ακόμα, λέω τώρα από μέσα μου αν πάθω κανέναν καρκίνο πάλι στην γιαγιά μου θα πάω, το μοσχομυρισμένο κρεβάτι το ξεμάτιασμα και το βοτάνι της γιαγιάς όλα τα γιάνει, τρως μετά και ενα ταψί παστίτσιο ή κανένα γουρουνόπουλο και είσαι κομπλε, ποιος χέζει τα νοσοκομεία με τους ορούς τα μηχανήματα και τα χημικά...... αυτά είναι του διαβόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και πιστεύω σε όλα αυτά.

 

Π.χ μικρός όταν με φιλοξενούσε η γιαγιά μου πάθαινα πονοκεφάλους με εμετούς και κάποιες φορές διάρροιες μετά την μπάλα που έπαιζα στην πιλοτή. Έπεφτα στο κρεβάτι το βράδυ και η γιαγιά μου ερχόταν και με ξεμάτιαζε, μου έλεγε οτι κάποιος με ζήλευε και για αυτό έπαθα οτι έπαθα, μου έφτιαχνε και κάτι βοτάνια εκεί χάμω που της τα έφερναν από το χουριό. Την επόμενη ημέρα σηκωνόμουν περδίκι το μεσιμέρι, η κουζίνα μύριζε ψημένη μπεσαμέλ από το παστίτσιο. Ευτυχώς η γιαγιά ζει ακόμα, λέω τώρα από μέσα μου αν πάθω κανέναν καρκίνο πάλι στην γιαγιά μου θα πάω, το μοσχομυρισμένο κρεβάτι το ξεμάτιασμα και το βοτάνι της γιαγιάς όλα τα γιάνει, τρως μετά και ενα ταψί παστίτσιο ή κανένα γουρουνόπουλο και είσαι κομπλε, ποιος χέζει τα νοσοκομεία με τους ορούς τα μηχανήματα και τα χημικά...... αυτά είναι του διαβόλου.

Ελπίζω να πήγες να κάνεις καμία MRI...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να πηγές να κάνεις καμία MRI...

 

Και τι να την κάνεις την MRI?

 

Όλα τα γιάνει το ματσούνι της γιαγιάς. Ειδικά αν το βοτάνι είναι από χωράφι στο χωριό γιατί εδώ τα Αθηναϊκά είναι τίγκα στα συντηρητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να την κάνεις την MRI?

 

Όλα τα γιάνει το ματσούνι της γιαγιάς. Ειδικά αν το βοτάνι είναι από χωράφι στο χωριό γιατί εδώ τα Αθηναϊκά είναι τίγκα στα συντηρητικά.

Βρε ναι.

Μια διπλανή μου που είχε όγκους, τι να την κάνει την MRI?

Ας πάρει τα βοτάνια από το χωριό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ναι.

Μια διπλανή μου που είχε όγκους, τι να την κάνει την MRI?

Ας πάρει τα βοτάνια από το χωριό...

 

Τζάμπα λεφτά θα δώσει για την εξέταση καλύτερη απόδοση θα έχει αν τα δώσει σε παπά.

 

Τα βοτάνια θα πιάσουν μόνο αν τα έχει φτιάξει η γιαγιά και έχει προηγηθεί ξεμάτιασμα. Αν τα κάνεις μόνος σου τότε σπας τον ιερό κανόνα του ευαγγελίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γ όλα αυτα τα τελευταια έχω να πω ότι καλό θα ήταν οι σοβαρές ασθένειες να αντιμετωπιζονται με σοβαρες μεθόδους...

 

Αν έχεις "μάτι" και έχεις πονοκέφαλο οκ να σε "ξεματιασει" ή γιαγιά ή ο παππούς.

 

Αλλά τώρα όταν μιλάμε γ τόσο σοβαρές ασθενειες με όγκους και καρκίνους καλο θα ήταν τον πρώτο λόγο να έχει η επιστημη,γτ όλα τα υπολοιπα ειναι επικίνδυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι omnist και δεν πιστεύω σε αυτά, σε ποια κατηγορία κατατάζομαι;;;;;;

Δε γίνεται να πιστεύεις σε αυτά που λέει η εκκλησία και να μην πιστεύεις σε αυτά από τη στιγμή που η ρπώτη τα αποδέχεται. εκτός αν παρακάμπτεις τελείως την εκκλησία και πιστεύεις μόνο στο λόγο του Ιησού, κάτι που είναι απολύτως λογικό και σεβαστό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γίνεται να πιστεύεις σε αυτά που λέει η εκκλησία και να μην πιστεύεις σε αυτά από τη στιγμή που η ρπώτη τα αποδέχεται. εκτός αν παρακάμπτεις τελείως την εκκλησία και πιστεύεις μόνο στο λόγο του Ιησού, κάτι που είναι απολύτως λογικό και σεβαστό

Είπα ότι είμαι omnist, όχι Χριστιανή...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...