Προς το περιεχόμενο

δεν εχει δικτυο η hol


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα θελω να κανω μεταφορα γραμμης hol ηρακλειο κρητης που ειμαι στην χερσονησο ηρακλειου κρητης στην νεα διεθυνση σπιτιου το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει εκει δικτυο hol ,,πηρα στα κεντρικα και μιλησα με 3 ατομα διαφορετικα και δεν δεχονται να σπασουν το συμβολαιο για λογους ανωτερας βιας αφου δεν ειναι δικο μου προβλημα το οτι δεν εχουν δικτυο ,,αλλα και ουτε μεταφορα σε αλλο παροχο εαν δεν πληρωσω λεει 120 ευρω ειτε για διακοπη συμβολαιου ειτε για φορητοτητα σε αλλο παροχο,,,εμενα ληγει το συμβολαιο μαρτιο του 2017.....και με αναγκαζουν η να δωσω 120 ευρω,,,η να περιμενω ως τον μαρτη που ληγει και να εχουν φτασει τα παγια ως τοτε μηνα με μηνα 160 ευρω.....επισης μου λενε οτι αν θελω να μην χρεωθω τα λεφτα αυτα να βρω καποιο ατομο στο ηρακλειο κρητης μονο και να κανω μεταβιβαση γραμμης σε αλλο ονομα συγγενικο -φιλικο-γνωστο πραγμα που δεν γινεται γιατι ολοι τους εχουν ηδη σταθερο τηλ... φυσικα και στην μεταβιβαση πληρωνεις παλι 50 ευρω.....το αλλο που μου ειπανε επισης ειναι να κανω τον αριθμο vodafone home για να εχω σταθερο μεσω κινητης τηλεφωνιας πργμα που παλι θα χρωθω την συσκευη που δινουν και φυσικα χωρις ιντερνετ και μου λενε οτι αμα ερθει το δικτυο τους στην χερσονησο τοτε πρεπει να πληρωσω 82 ευρω για να εχω σταθερο και ιντερνετ μεσω καλωδιου με τον ιδιο αριθμο που ειχα,,,,,βρειτε μου μια λυση τι να κανω για να σπασω το συμβολαιο χωρις να πληρωσω εφοσον δεν φταιω εγω και φταινε αυτοι που δεν εχουν δικτυο,,,,,,Εχει τυχει σε καποιον αυτο το προβλημα???περιμενω απαντησεις σας και συμβουλες το τι να κανω εφοσον δεν φταιω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όταν λες δεν έχει δίκτυο hol,μάλλον εννοείς δεν έχει ελεύθερη γραμμή ο ΟΤΕ.

Είναι πρόβλημα στη Κρήτη αυτό.

Αλλιώς,τι εννοείς "δεν υπάρχει δίκτυο hol";

 

 Δεν υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις.

Και δεν έχουν άδικο.

Το συμβόλαιο που υπογράψατε λέει,παροχή χ υπηρεσιών στην ψ ζεύξη.

Αν εσύ αποφάσισες να μετακομίσεις,και δεν γίνεται να μεταφερθεί η γραμμή..δεν είναι πρόβλημά τους.

Οπότε,απλά δέχεσαι πως shit happens,και πληρώνεις.

Ή τους γράφεις και περιμένεις αν και πότε θα τα ζητήσουν δικαστικά,και όχι μέσω "εταιρειών δικηγόρων".

Αν έχεις φίλο δικηγόρο,θα σου πει την διαδικασία ακριβώς για να μην πληρώσεις φράγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω πραγματικα οτι δεν εχει δηλαδη μπηκα στο σαιτ τους και εβαλα την διεθυνση την καινουργια και μου εβγαλε αποτελεσμα οτι δεν υποστηριζεται,,τους πηρα τηλ..  το τσεκαρανε και αυτοι και μου ειπαν το ιδιο,,,,,,δεν μου ειπαν οτι δεν εχει γραμμη ο οτε,,,,,,αλλα οπως και να εχει δεν ειναι δικη μου υπαιτιοτητα και κανονικα πρεπει για λογους ανωτερας βιας να κοπει το συμβολαιο,,,η να με αφησουν να παω σε αλλη εταιρια εκει υπαρει μονο οτε και cyta.....και αμα δεις τους ορους συμβασης γραφει μεσα οτι για λογους ανωτερας βιας θεωρειται αμα δεν υπαρχει δημοσιο δικτυο η βλαβη δημοσιου δικτυου που δεν φτιαχνεται,,,,,,εδω ομως ειναι οτι δεν εχουν δικτυο,,, αυτοι ενω υπαρχει δημοσιο δικτυο δεν πορουν φυσικα να επικαλεστουν οτι φταει ο οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ναι,οκ,δεν έχουν δικό τους δίκτυο.

Γιατί δε σου δίνουν μέσω ΟΤΕ,όπως κάνουν αλλού;Κάτι παίζει.
 

 Δική σου υπαιτιότητα είναι,κατάλαβέ το.

Εσύ μετακομίζεις κάπου,που ο πάροχός σου δεν μπορεί να σου προσφέρει,αυτό που υπογράψατε.

Όταν δεν έχει δίκτυο,που να την μεταφέρουν;

 

Σαν να τσαντίζεσαι που δεν σου μεταφέρουν το μετρητή ρεύματος στο μιτάτο στο Όρος επειδή δεν έχει κολώνες,αλλά εσύ είχες υπογράψει με τη ΔΕΗ.

 

Επέλεξες ένα σπίτι που δεν έχει πρόσβαση στο τηλ.δίκτυο του παρόχου σου.
Δε το σκέφτηκες/δε το ήξερες να το κοιτάξεις.Καταννοητό.

Συμβαίνει,φταις,πρέπει να πληρώσεις ότι συμφωνήσατε.

 

Υπάρχει δημόσιο δίκτυο,προφανώς θέμα του ΟΤΕ είναι.

Είναι καλυμμένοι νομικά.

Επίσης,μάλλον και σε άλλο πάροχο να πας,τηλέφωνο και ίντερνετ δε θα έχεις.

Άμα δε μπορεί να πάρει η hol από ΟΤΕ,oύτε o OTE θα σου δώσει ζεύξη ελεύθερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό δεις τι λέει ο ΟΤΕ για το μέρος που θέλεις να μετακομίσεις.Αλλά όσον αφορά το συμβόλαιο μάλλον είναι μονόδρομος και πρέπει να πληρωθεί το πέναλτυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη δεν έχει δίκτυο εκέι που πήγε είναι δικάιωμα τους να έχουν και σου λένε να πληρώσεις οκ αλλα το θεωρω προσωπικά κοροιηδία αν θές ψάξτο λίγο με την εεττ με τον καταναλωτή να μην τα πληρώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταχτε να δειτε εκει που πηγα εχει οτε και cyta στην διευθυνση αυτη θα κοιταξω παλι απο τριτη να μιλησω μαζι τους μηπως και πετυχω αλλο εκπροσωπο και ξαναπω την ιστορια μου....αλλα ετσι και αλλιως ποτε δεν πας να νοικιασεις σπιτι με βαση αν θα εχει δικτυο σταθερης αλλα μονο απο θεμα οικονομικου σκελους π.χ. φθηνοτερο νοικι η καποιες αλλες ευκολιες η θεμα δουλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...