Προς το περιεχόμενο

90s Αγαπημένη Περίοδος


ronaldofenomeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23d7e07cbc1f56278bf2cc2005e324a4--reinde

:wub: :wub: :wub:

 

Δεν θυμαμαι πως τα ελεγαν αλλά ειχα πολλά! Τα ευχαριστιομουν πιο πολυ απο Barbie.

Οπως και την Polly Pocket! Δεν ηξερα πως υπαρχει ακομα και σημερα!

 

fis2ch2m87wx.jpg

 

2475b6817ea6e50bd765ce7ce28c6ff9--s-chil

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ω ρε φιλε που το θυμηθηκες αυτο επισης πολυ καλο και αυτο οχι εγω λεω το :ο λυκος και ο λαγος

 

https://www.youtube.com/watch?v=UungoeufT-k

Κι εγώ καιγόμουν να τα βλέπω και ειδικά η μουσική του παιδικού με τον λύκο και το λαγουδάκι που έβαλες, μου άρεσε τρελά! Θυμάμαι οτι μ' έκανε να χαίρομαι... ααχχχ :-)

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ημουνα πολυ μικρος στα 90s εχω ακουσει πολλους να το αναφερουν.

 

Το millenium με βρήκε εκεί :lol:

 

Miss Lefki σίγουρα στα decks με κάποιον άλλο που δεν θυμάμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι ξεθαψα καταλαθος που εψαχνα για κλιματιστικα..κειμενο του 1998 για τα air contition....xaxax, με δραχμες και ολα τα σουπερ καταστηματα τοτε τυπου ραδιο κορασιδη!!! και θεικες εποχες τοτε χρηματων που μακαρι να ηταν ετσι και σημερα τοσο ευκολα ολα "δάνειο με διακανονισμό που προσφέρει το κατάστημα"...

http://www.tovima.gr/relatedarticles/article/?aid=100380

Επεξ/σία από markoliaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/1/2017 στις 5:03 ΜΜ, chrisde είπε

Έχω βάλει γκολ με όλους τους τρόπους που υπάρχουν. Ακόμα και τώρα το παίζω καμιά φορά στο mame. Το αγαπημένο μου σημείο είναι όταν μπαίνει αυτογκόλ και τραβάνε οι παίχτες τα μαλλιά τους :-D

Κλασσικα στις πρωτες ομαδες παταγες λιγο στην μικρη περιοχη και σε κυνηγαγε ο τερματοφυλακας και εμπαινες με την μπαλα στα διχτυα... Το γνωστο και ως ΤΣΑΤΣΙΚΟ...

 

Επεξ/σία από k_w_t
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cquaKUA.jpg

PLrXJMb.jpg3hmt9c2.jpgG1llEga.jpg

 

 

 

 

οι "φλώροι" ακούγανε μέλισσες και άλλα τέτοια , θυμάμαι και την αδερφή μου που την κορόιδευα, τα ουφάδικα ήταν δεύτερο σπίτι μας,

οι γυναίκες καμμία σχέση με σήμερα,το κορίτσι μου τα φτιάξαμe αφου απο το πούθενα με βούτηξε αγκαλιά και με γλωσσοφίλαγε πρώτη φορά μου φορά στα 13, ανταλλάζαμε ραβασάκια,φίλος που είχε καψουρευτεί μια δύο τάξεις μεγαλύτερη ,λυκειάκι,τις άφηνε κρυφά κασσέτες με επιλογές που έγραφε ο ίδιος,το καμάκι οι σχέσεις όλα ηταν πιο γλυκά και ρομαντικά τότε, καμμία σχέση με σήμερα με τόσες βρωμιές,γυμνές φωτο να δίνουν και να παίρνουν στα φεησμπούκ, πόζες στα ίνσταγκραμ,παντρεμένοι να κανονίζουν κέρατα στα σμάρτφόουν τους

για τους λάτρεις της ηλεκτρονικής μουσικής ήταν οι καλύτερες εποχές , ξέρω παλιότεροι θα λένε οχι και πως ήταν kraftwerk και άλλα τέτοια που δε μου αρέσανε να είμαι ειλικρινής, αν και λιγο καιρό πρίν για έναν της εποχής 70-80 που μου ζήταγε του βρήκα italo disco ,σαν αυτά που παίζουν στις θρυλικές κωμωδίες Ψάλτη και Μουστάκα (Ρόζ Γάτος εποχη κτλ) και βρήκα κομματάρες που δεν ήξερα μικρός, αυτά ήταν των 70's

και για τα κομπιούτερ φοβερή εξέλιξη,τώρα γράφω απο ενα i9 9900k με windows 10, εκατό προγράμματα ανοιχτά ταυτόχρονο και δε κολλάει πουθενά,ολα φορτώνουν με ενα κλίκ και όχι γολγοθά στο DOS,σε 5δεύτερα έχω μπεί windows απο shutdown ,θέλω να μάθω τι είναι το compression και το eq ,επειδή πάντα ντρεπόμουν να δείχνω πως δεν ξέρω και δεν ρώταγα θα μάθαινα απο ενα γιούτουμπ τι έστι σέγα και πως φτιάχνω μια χειροποίητη συρταριέρα, με δυο κλίκ έχω κατεβάσει εκατό βίντεα και τουτόριαλς να μου λένε με το νι και το σιγμα ,πως και τι, απο αυτήν την άποψη ζηλεύω μονάχα τη νέα γενιά, είναι τόσο εύκολο να μάθεις πράματα και να πιάσεις τόπο την σήμερον ημέρα, για να κατεβάσω ενα vsti  synth 1.4mb απο το Irc μου έπαιρνε 15ώρες

 

καλώς σας βρήκα κιόλας πρώτο πόστ αυτό εδω 😜

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...