Προς το περιεχόμενο

90s Αγαπημένη Περίοδος


ronaldofenomeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος δεν έχει δει πριν 25-30 χρόνια βίντεο σαν αυτά, τότε δεν έχει δει τίποτα :lol:
Απολαύστε υπεύθυνα!!



 

Επεξ/σία από l337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2016 στις 10:33 ΜΜ, anwnymh29 είπε

Πωωωωωωω....δακρυσα αληθεια σου λεω!! Το Γυμνασιο Ντεγκρασι δεν το εβλεπε κανεις?

Εγώ δυστυχώς....

 

Επίσης έβλεπα και Σέιλορ Μουν. Για το δεύτερο δεν έχω κανένα ενδοιασμό.

Στις 2/9/2016 στις 2:26 ΜΜ, *nenya* είπε

Πες τα ρε κοπέλα μου!

ΕΥΤΥΧΩΣ δεν υπήρχαν μόνο οι κούκλες.

Τα ρομπότ ήταν επίσης τέλεια. Που έπαιρναν εκείνες τις μεγάλες μπαταρίες, και έκαναν διάφορες κινήσεις με τα χέρια, άναβαν βέβαια και διάφορα φωτάκια και έκαναν και ήχους.

Από κοριτσίστικα παιχνίδια στα 90s λάτρευα μόνο Polly Pocket & My Little Pony [έχω συλλογή και στα δύο, και δεν σκοπεύω να την χαρίσω ποτέ, ούτε στην βαπτιστήρα μου δεν έδωσα :P ]

Να προσθέσω ένα ρομπότ που αν έβγαινε σήμερα θα το απαγόρευαν στη πρώτη βδομάδα. ¨Ηταν ενα από αυτά που λές με τις μπαταρίες τις μεγάλες στη πλάτη, και έβγαζε καπνούς από το στόμα. Οι καπνοί ήταν από ορυκτέλαιο που καιγόταν πάνω σε μια αντίσταση με βαμβάκι. Αντι-φλωρεξ συστήματα, έτσι να συνηθίζεις στον καρκίνο από μικρός.

 

 

 

Tο λάτρευα μέχρι που ξέχασα παλιές μπαταρίες μέσα για μεγάλο διάστημα και διάβρωσαν τα πάντα. Πολύ "μέταλλο" αυτό ρομπότ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Αυτά τα μεταλλικά ρομπότ των 70s-80s έχουν συλλεκτική αξία.

Είχα και εγώ αρκετά πλαστικά που πετούσαν φωτιά με σπινθήρες νομίζω και τσακμακόπετρες.  Όταν είδα πόσο πωλούνται αυτά τα ρομποτ στο ebay, (σε λειτουργική κατάσταση βέβαια) έπαθα ένα μικρό σοκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 26/11/2016 στις 12:17 ΠΜ, Bspus είπε

Το ανατομια ενος εγκληματος ηταν πολυ καλη σειρα, ειδικα για τα ελληνικα δεδομενα.

Απεικονιζε πραγματικα εγκληματα με ονοματα και καποια γεγονοτα αλλαγμενα φυσικα. Ειχε και το Βαλτινο για αφηγητη

Παιξει σε επαναληψη η ωρα 4:00 το πρωι στον Ant1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 24/11/2016 στις 5:10 ΜΜ, markoliaz είπε

ειχε κανεις ενα λουτρινο σκυλακο που λεγοταν "μοναχουλης" και οταν παταγες ενα κουμπι ελεγε τραγουδιστα μια τυπισα τα εξης "ηρθε η χαρα στο σπιτι μας παιδια μαζι θα παιζουμε τωρα μοναχουλης δεν θα'μαι πια"?

Ναιιιιι , και τον είχα σίγουρα και πριν μερικά χρόνια , τώρα πρέπει να ψάξω στην αποθήκη μήπως τον βρω ξανά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/02/2019 at 15:27, theoritikos said:

^ Αυτά τα μεταλλικά ρομπότ των 70s-80s έχουν συλλεκτική αξία.

Είχα και εγώ αρκετά πλαστικά που πετούσαν φωτιά με σπινθήρες νομίζω και τσακμακόπετρες.  Όταν είδα πόσο πωλούνται αυτά τα ρομποτ στο ebay, (σε λειτουργική κατάσταση βέβαια) έπαθα ένα μικρό σοκ!

Το είχα και εγώ μικρός και ξύπνησε αναμνήσεις. Btw 25 δολάρια βλέπω να το πουλάνε στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτό που οι μάγκες τις εποχής είχαν αλυσίδα από ποδήλατο και το είχαν σαν "κομπολόι" και καλά σιδερογροθιά?🤣

Για πολλές ΚΛΩΤΣΕΣ😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^τωρα που ειπες ποδηλατο, αραγε τα τωρινα παιδακια βαζουν πανω απ'τη ροδα πατημενο μεταλλικο κουτακι ή μπουκαλι οπως καναμε εμεις; Ναι, καθοοοολου εκνευριστικος δεν ηταν ο ηχος :P

Επεξ/σία από *nenya*
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, *nenya* είπε

^τωρα που ειπες ποδηλατο, αραγε τα τωρινα παιδακια βαζουν πανω απ'τη ροδα πατημενο μεταλλικο κουτακι ή μπουκαλι οπως καναμε εμεις; Ναι, καθοοοολου εκνευριστικος δεν ηταν ο ηχος :P

Βεβαιως.

Επισης, τα αλουμινενια κουτακια τα πατανε ακομη με το ποδι και τα κανουν πιτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, *nenya* είπε

 Ναι, καθοοοολου εκνευριστικος δεν ηταν ο ηχος :P

Καγκούρω detected! αλλά επειδή δεν είμεθα και κάφροι θα το θέσω πιο ρομαντικά... Νένια η καγκουρένια! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/01/2024 at 22:14, VanelloS said:

Αυτό που οι μάγκες τις εποχής είχαν αλυσίδα από ποδήλατο και το είχαν σαν "κομπολόι" και καλά σιδερογροθιά?🤣

Για πολλές ΚΛΩΤΣΕΣ😉

Αλυσίδα, μπουφάν fly και άρβυλο με μέταλλο μπροστά, ωραίες εποχές 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...