Προς το περιεχόμενο

Gearbest για αγορά?


manparadox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ταμπλετ απο το συγκεκριμένο σαιτ. Έχει κανείς προηγούμενη εμπειρία? Και αν ναι ξέρετε αν παίζει κάτι με επιπλέον  δασμούς? Αυτό που θέλω να πάρω είναι γυρω στα 80ευρώ. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία είναι αρνητική!

 

Πριν μια εβδομάδα είχαν προσφορά σε πολύ καλή τιμή ένα κινητό που με ενδιέφερε, παρήγγειλα 2 κομμάτια και πλήρωσα με Paypal - καθώς περνούσαν οι ημέρες χωρίς ειδοποίηση εάν έχει σταλεί τους έστειλα να μου πούν πότε θα μου το στείλουν. Μου απαντούν πως δεν έχουν ακόμα ημερομηνία, αλλά ίσως σε μια εβδομάδα να είναι διαθέσιμο. Μου πρότειναν να μου δώσουν πίσω το ισοδύναμο των χρημάτων για να κάνω άλλη αγορα απο το Gearbest.

 

Εκεί πονηρεύτηκα και γοογκλάρισα λίγο για το μαγαζί αυτό και αυτά που διάβασα δεν ήταν καθόλου εγκωμιαστικά.

 

Τους απάντησα λοιπόν αυτό που κάνουν είναι παράβαση των όρων αγοράς του εμπορεύματος και πως έαν δεν μου στείλουν άμεσα αυτά που έχω πληρώσει (και το οποίο συνέχιζαν να το διαφημίζουν στο site τους) θα ειδοποιήσω το Paypal για επιστροφή χρημάτων.

 

Σήμερα το πρωί πήρα ειδοποίηση πως θα μου μεταφέρουν πίσω τα χρήματα στο Paypal .

 

Προσωπικά δε στο συστήνω - εγώ παρασύρθηκα και παρήγγειλα λόγω της πολύ καλής προσφοράς - αν γουγκλάρεις θα βρεις ιστορίες ανθρώπων που έχουν πληρώσει και περιμένουν μήνες

 

Φιλικά,

Παναγιώτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία είναι αρνητική!

 

Πριν μια εβδομάδα είχαν προσφορά σε πολύ καλή τιμή ένα κινητό που με ενδιέφερε, παρήγγειλα 2 κομμάτια και πλήρωσα με Paypal - καθώς περνούσαν οι ημέρες χωρίς ειδοποίηση εάν έχει σταλεί τους έστειλα να μου πούν πότε θα μου το στείλουν. Μου απαντούν πως δεν έχουν ακόμα ημερομηνία, αλλά ίσως σε μια εβδομάδα να είναι διαθέσιμο. Μου πρότειναν να μου δώσουν πίσω το ισοδύναμο των χρημάτων για να κάνω άλλη αγορα απο το Gearbest.

 

Εκεί πονηρεύτηκα και γοογκλάρισα λίγο για το μαγαζί αυτό και αυτά που διάβασα δεν ήταν καθόλου εγκωμιαστικά.

 

Τους απάντησα λοιπόν αυτό που κάνουν είναι παράβαση των όρων αγοράς του εμπορεύματος και πως έαν δεν μου στείλουν άμεσα αυτά που έχω πληρώσει (και το οποίο συνέχιζαν να το διαφημίζουν στο site τους) θα ειδοποιήσω το Paypal για επιστροφή χρημάτων.

 

Σήμερα το πρωί πήρα ειδοποίηση πως θα μου μεταφέρουν πίσω τα χρήματα στο Paypal .

 

Προσωπικά δε στο συστήνω - εγώ παρασύρθηκα και παρήγγειλα λόγω της πολύ καλής προσφοράς - αν γουγκλάρεις θα βρεις ιστορίες ανθρώπων που έχουν πληρώσει και περιμένουν μήνες

 

Φιλικά,

Παναγιώτης

Eυχαριστω για την πληροφορηση παναγιώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, εγώ πήρα απο εκεί 2 ρολόγια, σε καλή τιμή-προσφορά.

Την επόμενη μέρα πάντως μου στείλανε φωτό με το πακέτο, και αριθμό tracker, μετα απο 20 ημέρες έφτασαν μια χαρά.

Πάντα βασικά προτιμώ να δίνω και τα έξτρα 2 ευρώ για την "ασφάλεια της παραγγελίας" όπως αναφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν ένα site γράφει ότι η παραγγελία θα σταλεί όταν το προϊόν γίνει διαθέσιμο και ο αγοραστης πληρώνει από πριν, είναι παρανομία του καταστήματος;;

 

Μια χαρά κατάστημα είναι προχώρα άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ποτέ δεν ειχα θέμα και εχω κάνει πάρα πάρα πολλές παραγγελίες απο εκει , ολες με tracking βεβαια και ολες με paypal για να φιλάμε και τον κώλο μας.. θεωρω δε θα εχεις θέμα , δώσε πόνο και μεγιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...