Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, Arkin είπε

 Στην τελευταια γραμμη τι εννοεις οτι επεσες θυμα τρολιας? Γιατι τον ειχα περασει τον αρχηγο στον προλογο και το σταματησα εκει που ξυπνας με αλλο χαρακτηρα. Εχασα κατι?

Δεν υπάρχει δυνατότητα για save οπότε αν χάσεις στον πρόλογο ξεκινάς από την αρχή αρχή πάλι. 40-45 λεπτά χαλαρά πάνε υπέρ πίστεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Δεν υπάρχει δυνατότητα για save οπότε αν χάσεις στον πρόλογο ξεκινάς από την αρχή αρχή πάλι. 40-45 λεπτά χαλαρά πάνε υπέρ πίστεως.

Ναι αυτο το γνωριζω αλλα δεν ηταν τοσο δυσκολος ο προλογος δυσκολα χανεις στην αρχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι αυτο το γνωριζω αλλα δεν ηταν τοσο δυσκολος ο προλογος δυσκολα χανεις στην αρχη. 

Σε hard o τελευταιος αρχηγος σε ισοπεδωνει μια χαρα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Speculoos είπε

 

Πλέον τα παιχνίδια με controller απαιτούν τη χρήση του μοχλού, έχουν περάσει οι εποχές που απλά χρησιμοποιούσες τα βελάκια και μου είναι τρομερά δύσκολο να συντονίσω τις κινήσεις μου, μου φαίνεται αφύσικο γιατί δεν υπάρχει καν σαν πληροφορία στον εγκέφαλο. 

 

φίλε όταν λές πλέον με γυρνάς πίσω στα '90s που αρχίσαμε να βλέπουμε μοχλούς, αλλά μας ξένιζαν (εμένα τουλάχιστον, στο ps1 δεν τους χρησιμοποιούσα μέχρι να γίνουν υποχρεωτικοί στο 2)

 

υπάρχουν κάποιες στιγμές που οι συνήθειές μας γίνονται obsolete

 

με αυτόν τον τρόπο παρατηρώ μεγαλύτερους gamers (50αρηδες+ ας πούμε) ή να παράτησαν τελείως το gaming ή να έμειναν στα δισδιάστατα γραφικά και να μου λένε "δεν μου αρέσουν τα shooter" ξερωγώ

 

και αστειευόμενος συζητούσα με φίλους πότε θα σταματήσουμε να παίζουμε κι εμείς παιχνίδια (ή νέα παιχνίδια) και συμφωνήσαμε ότι όταν μάλλον θα γίνουν όλα vr και θα μας φαίνονται πολύ τρισδιάστατα αυτά που παίζουν οι νέοι :lol: κάπου εκεί το έχασαν κι αυτοί, όταν βγήκαν το tomb raider και resident evil

 

τελοσπάντων, εγώ επειδή ανέκαθεν έπαιζα και κονσόλες και pc ήμουν της άποψης ότι καλό είναι να παίζεις κάτι με τον τρόπο με τον οποίο σχεδιάστηκε να παιχτεί, το nier είναι κονσολοπαίχνιδο, οπότε και στο μόνιτορ όταν κάθομαι με χειριστήριο θα το παίξω 

 

και για να πω κάτι για το παιχνίδι

 

στο act 3 είναι τελικά Η ΦΑΣΗ! υπομονή για εκεί για όσους είναι πιο πίσω 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 λεπτά πριν, logistoulis είπε

στο act 3 είναι τελικά Η ΦΑΣΗ! υπομονή για εκεί για όσους είναι πιο πίσω 

Είδες ότι Route C

escalated quickly

ε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, logistoulis είπε

φίλε όταν λές πλέον με γυρνάς πίσω στα '90s που αρχίσαμε να βλέπουμε μοχλούς, αλλά μας ξένιζαν (εμένα τουλάχιστον, στο ps1 δεν τους χρησιμοποιούσα μέχρι να γίνουν υποχρεωτικοί στο 2)

υπάρχουν κάποιες στιγμές που οι συνήθειές μας γίνονται obsolete

με αυτόν τον τρόπο παρατηρώ μεγαλύτερους gamers (50αρηδες+ ας πούμε) ή να παράτησαν τελείως το gaming ή να έμειναν στα δισδιάστατα γραφικά και να μου λένε "δεν μου αρέσουν τα shooter" ξερωγώ

Δεν είμαι 50άρης, ούτε καν 40άρης ακόμα, αλλά όπως λες εσύ είχες μια συνεχή επαφή με τις κονσόλες. Μετά από τα παιχνίδια που έπαιζα που και που το 2001/2 με φίλους που είχαν PS2, η επόμενη φορά που όχι μόνο έπιασα controller στα χέρια μου αλλά έπαιξα (προσπάθησα πιο σωστά) σε κονσόλα ήταν πριν από 2 χρόνια στο αεροδρόμιο Charles de Gaulle όπου παντού υπάρχουν διάσπαρτα PS4 με διάφορα παιχνίδια. Απέτυχα παταγωδώς, έπιανα τον εαυτό μου να κοιτάει το gamepad και την ίδια στιγμή να προσπαθεί να ακολουθήσει τη δράση στην οθόνη. 😲

Μιλάμε για 15 χρόνια όπου δεν είχα καμία επαφή με το σπορ, να φανταστείς ότι δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου κανένα xbox controller ούτε έχω παίξει σε καμία κονσόλα στο μεταξύ. Τελείως αναλφάβητος και caveman δηλαδή. 😁

Στο μεταξύ έπαιζα κανονικά (και πολλές ώρες λόγω ηλικίας/φοιτητής/μόνος στο σπίτι κτλ) παιχνίδια στο PC πάντα με m+k, από total war μέχρι Need for speed και Far Cry, και τύχαινε ο κύκλος μου να ήταν μόνο PC gamers.

Επεξ/σία από Speculoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τελείωσα τη παιχνίδιρα

 

Πολύ ιδιαίτερο και παράξενο παιχνίδι, σίγουρα έχει και τα αρνητικά του αλλά αξίζει να το παίξει κανείς, είναι από τα παιχνίδια που θα θυμάται για χρόνια

 

Να δω τι άλλο ιαπωνικό θα βρω να παίξω στη συνέχεια

 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Την τελείωσα τη παιχνίδιρα

Πολύ ιδιαίτερο και παράξενο παιχνίδι, σίγουρα έχει και τα αρνητικά του αλλά αξίζει να το παίξει κανείς, είναι από τα παιχνίδια που θα θυμάται για χρόνια

Να δω τι άλλο ιαπωνικό θα βρω να παίξω στη συνέχεια

Και τα 5 βασικα routes;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, εγω ξεκινησα χθες το route B με 9s. Για τα 5βασικα απλα καθε φορα που τελειωνει το ενα κανεις continue? Η πρεπει να κανεις κατι για να ενεργοποιηθει?( η αυτο ισχυει μονο για τα διαφορα αλλα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ερωτηση, εγω ξεκινησα χθες το route B με 9s. Για τα 5βασικα απλα καθε φορα που τελειωνει το ενα κανεις continue? Η πρεπει να κανεις κατι για να ενεργοποιηθει?( η αυτο ισχυει μονο για τα διαφορα αλλα)?

A, B είναι απλά continue, ναι. C και D είναι με

ποιον θα διαλέξεις στην τελική μάχη, αλλά αφού το τερματίσεις με έναν από τους 2, σου έχει chapter select άρα πας πάλι στην τελική μάχη και διαλέγεις τον άλλον χαρακτήρα. Το Ε θα ξεκινήσει αφού κάνεις την τελική μάχη και με τους 2 (δηλαδή, αφού έχουν ολοκληρωθεί και τα 4 βασικά, θα πάει εκεί).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι για να νιώσω σκουπίδι 

και εμεινα χωρίς τίποτα 

είμαι ένα τίποτα

Nαι, αλλά

θα βοηθήσεις κάποιον άλλον στο δικό του Εnding E, κάπου, κάποτε.

:D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...